2021 Lamine Parke Modelleri Ve Fiyatları

Blog geri dön

2021 Lamine Parke Modelleri Ve Fiyatları

Lamine parke, masif parkeden daha kullanışlı, laminat parkeden daha kalitelidir. Birbirine 90 derece açıyla birleştirilmiş olan 3 katmandan oluşur. Üst katman ağaç katmandır. En az 3mm en fazla 5 mm kalınlıktadır. Bu katman en değerli katmandır. Sistre yapılabilme ve cilalanma özelliğine sahiptir.

2021 Lamine Parke Modelleri

Lamine parke modelleri her geçen gün daha da zenginleşmektedir. Bunun nedeni kullanılan ağaçlardan daha çok üzerine atılan ciladan kaynaklanır. Bu çeşitlilik sayesinde evlerinizin dekorasyonuna daha fazla uyum sağlama yeterliliğine sahip olur.

Genel olarak iki farklı türde üretilir. İlki en çok kullanılan üç katmanlı olan türüdür. Bu türde üretim sırasında en üst katman yine ahşap plakalardan oluşur. En alt katman su geçirmez malzemeyle harmanlanan ahşap yongaların sıkıştırılmasıyla oluşturulur. Orta kayman yine yüksek ısıda sıkıştırılan ahşap yongalardan oluşur. Ancak bu parkenin dayanıklılığını artıran unsur bu katmanların döşenme şeklidir. Birbirine 90 derece açıyla yerleştirilip sıkıştırılan bu katmanların arasına çapraz lifler yerleştirilir. Bu sayede parkenin mukavemeti artar.

Diğer bir tür olan iki katmanlı olan lamine parke üretiminde orta katman yoktur. Buna gerek duyulmamasının nedeni üretimde uygulanan özel işlemlerdir.

Evinde ahşabın kalitesini ve doğallığını kullanım kolay kolaylığı ile birleştirmek isteyenler için en uygun yer döşeme malzemesidir. Satışa sunulduğu anda sistre ve cila yapılmış vaziyettedir. Döşemesi ve temizlenmesi oldukça kolaydır.

İster yağlı ister cilalı olsun hem dayanıklı hem de kolay temizlenebilme özelliklerine sahiptir. Kuru bir mob ile temizlemeniz mümkün olmakla birlikte ahşap yüzey temizleyicileri kullanmak çok daha isabetli bir seçim olacaktır.

 Fiyatları

Lamine parke, laminat parkeye göre daha pahalı olmasına rağmen masif parkeye göre oldukça ucuz bir fiyatı vardır. Döşeme kolaylığı nedeniyle ve masif parkeye yakın bir kalitede olması sayesinde son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Fiyatları kalınlığına ve ahşabın kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Yağlı ya da cilalı olması da fiyatını etkilemektedir. En çok kullanılan ağacın çeşidi fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. Bu bağlamda herkesin bütçesine uygun olarak seçeceği bir lamine parke mutlaka vardır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button