2022 Yılı Çocuk ve Genç Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

Blog geri dön
duvar-kagidi-modelleri

2022 Yılı Çocuk ve Genç Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

Duvar kâğıdı modelleri, kapalı alanlarda duvarların ve iç mekânların tasarımında kullanılan ve dekorasyonun ambiyansını yansıtan ve değişimi vurgulayan unsurlardır. Duvarların daha güzel ve temiz görünümünü sağlamak için sadece duvarı boyamak, yeterli olmayabilir İşte o zaman birbirinden şık ve kaliteli duvar kâğıdı modelleri dekoratörlerin ve evini yenilemek isteyenlerin imdadına yetişir.

Zamanla aşınan ve dökülen duvar boyalarına da daha alternatif ve daha pratik bir çözüm olarak çok uzun yıllardan bu yana duvar kâğıdı kullanılmaktadır. Sağlık ve temizlik açısından duvar kâğıdı çok daha kaliteli ve çok daha konforlu kullanım sunmaktadır. Önceki zamanlarda kumaşla kaplanan duvarlar; şimdi çok daha ekonomik ve kullanışlı bir seçenek olan duvar kâğıdı modellerinden yaralanılarak kaplanmaktadır.

Neden Duvar Kâğıdı?

Son dönemlerde silinebilir hatta yıkanabilir duvar kâğıtları teknolojisi sayesinde kullanımın çok rahat olmasını sağlamıştır.  Bu gelişmelerle birlikte duvar kâğıtlarının popülaritesi de artmıştır. Özellikle çocuk ve genç odalarında sıkça kullanılan duvar kâğıtları pek çok farklı desen ve dokusu ile kullanan kişilere istediği dekorasyonu yapma imkânı sunmaktadır. Duvar kâğıdı seçiminde önemli olan unsurlar ve kriterler mevcuttur. Siz de güvenilir internet sitelerinden ve ya dekorasyon malzemelerinin satıldığı reel dükkânlardan seçtiğiniz duvar kâğıdı modelleri ile dekorasyonunuzun ambiyansını kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Özellikle duvar kâğıtları duvarı koruyan şık ve dekoratif durmasını sağlayan ürünlerdir. Duvarın rutubetlenmesini ve küflenmesini engelleyen duvar kâğıtları duvarı kötü koku oluşumundan da korur. Özellik ve kullanım amacı bakımından duvarda en iyi performansı veren duvar kâğıtları çocuk ve genç odaları için birbirinden şık ve harika modelleri ile kullanıcılarını beklemektedir.

Çocuk Odaları İçin Duvar Kâğıdı Modelleri

decokids 1105 01 gorsel decowall yy

Çocuk odaları çocukların severek oyun oynadıkları, ders çalıştıkları ve vakit geçirdiği alanlardır. Bu nedenle çocuk odası dekore ederken çocukların yaş aralığı ve ilgi alanlarına göre seçimler yapılması gerekmektedir. Çocukların istekleri de göz önünde bulundurularak mobilyaya uygun duvar kâğıdı seçimleri odanın havasını etkilemektedir. Özellikle dar bir oda dekor edilmek isteniyorsa daha açık renkler ve tonlar seçilmelidir. Yeşil Parke sitesinde her türlü zevke uygun duvar kâğıdı bulmak size hem kolay seçim yapmanızı hem de tam aradığınız duvar kâğıdını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Özellikle Decokids kataloğunda bulunan duvar kâğıdı modelleri, çocuklar için uygun ürünlerdir. Duvar kâğıdı seçiminde renk ve desen özellikle en önemli unsurdur. Desenin sade ya da karışık olması durumlarında odanın genişlik ve mobilya türüne bakılmalıdır. Çizgi film desenli olan duvar kâğıtları özellikle sade mobilyalara sahip olan duvar için uygun olmakla birlikte odayı daha kalabalık göstermemesi için genelde tek renk halı ve mobilyalar ile dekore edilmelidir.

Çocuk Odası İçin Duvar Kâğıdı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk odası tasarımlarında duvar kâğıdı seçimi aynı zamanda temizlik ve hijyen açısından da önemli olmalıdır. Toz ve kiri tutmayan anti alerjik özelliğe sahip duvar kâğıtları çocuk odaları için tercih edilmelidir. Ya da vinil kaplamalı duvar kâğıdı modellerinden birini seçerek sadece nemli bir bez ile silinerek temizliği sağlanan bir duvara sahip olunabilir. Duvar kâğıdının sağlam ve dayanıklı olması üzerine kalem ve benzeri çizgilere karşı mukavemete sahip olması da çok önemlidir.

2022 yılı itibarı ile duvar kâğıdı modelleri daha modern ve kendine özgü tarzlara sahip tasarımlarla kullanıma sunulmaktadır. Özellikle tek renk üzerine çizgi film deseni ya da dikey çizgiler bulunan duvar kâğıtları bu yıl daha çok moda olmaya başlamıştır.

Genç Odası İçin Duvar Kâğıdı Fikirleri

makro mix duvar kagidi 76 5 gorsel

Genç odaları gençlerin istekleri doğrultusunda dekore edilmeli ve onların tercihleri göz önünde bulundurulmalıdır. Genç odası için uygun duvar kâğıdı modelleri,  Yeşil Parke sitesinde mevcut olup her türlü beğeniye yönelik hizmet vermektedir. Sade ve tek renk duvar kâğıtları 2022 yılı için genç odalarında en çok tercih edilen ürünlerdir. Tek renk ya da kendinden desene sahip olan duvar kâğıtları bu yıl genç odalarını süslüyor.

Genç odalarında mobilyalara uygun ve odayı daha ferah gösterecek türden duvar kâğıtları bu yılın en çok tercih edilen ürünleri arasındadır. Özellikle pastel ve soft renklerde bulunan ve sade desene sahip olan duvar kâğıtları gençlere hitap etmektedir. Genç odalarında halıdan perdeye kadar dekor edilirken duvar kâğıdı rengine önem vermek gerekmektedir.

Duvar kâğıdı dekorun tamamlayıcı unsuru ve odayı gösteren bir üründür. Bu nedenle temiz duracak olan şık ve tarz duvar kâğıtları seçiminde dikkat etmek gerekmektedir. Si z de Yeşil Parke mağazaları ve internet sitesi üzerinden vereceğiniz duvar kâğıdı modelleri ile kalite ve şıklığı aynı anda yaşayın.

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button