Genel

2023 Sezonunda Zemin Döşemede Kullanılan Malzemeler

zemin dosemede kullanilan malzemeler 11

Mekanın kullanım amacına göre bir zemin kaplama malzemesi seçilir. Kimi zaman bu parke olurken kimi zaman da karo halı olur. Bunlara ek olarak çok sayıda ürün seçeneğiniz var. Dekorasyonda bazen çok seçenek olması, insanları kararsızlığa ve dahası kötü seçimler yapmaya itebiliyor. Malzemeleri yakından tanımak faydalı olacak. Zemin döşemede kullanılan malzemeler listesini detaylı anlattık ve ürün tavsiyelerinde bulunduk. Zemine hangi malzeme döşenir? Ev ya da ofis zeminine en güzel parke döşenir. Yeni mimari trendlerin en gösterişli ve kullanışlı malzemeleridir parkeler. İkinci sıraya karo halı yani duvardan duvara halı malzemelerini ekleyebiliriz. Bunlar konfor ve ihtişam temalı ürünler. Zeminde bu ürünleri tercih ederseniz rahat, sağlıklı ve ergonomik bir ambiyansa kavuşursunuz. Peki daha başka zemin döşemede kullanılan malzemeler hangileri? Hangi zemin ürünü eve hangi ürün ofise yakışır? İşte detaylar… Zemin döşemede en çok kullanılan malzemelerin listesi:

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

 • Zemin döşemesi için karo halı malzemesi
 • Zemin döşemelerinde laminat & lamine parke malzemeleri
 • Zemin için ahşap malzemeler
 • Zemin döşemesinde PVC kaplama malzemeleri

2023 Yılında Zemin Döşemede Kullanılan Malzemeler Hangileri?

Zemin malzemesi seçiminde silinebilirlik, doğallık, sağlıklı oluş, gösteriş, dayanıklılık gibi parametler göz önünde bulundurulur. Evlerde bir zemin döşeme malzemesi her şeyden önce sağlıklı, şık ve kaliteli olmalı. İş yerlerinde ise en baş parametreye dayanıklılık konulmalıdır. Elbette bu durumlar ana okullarında farklı, fabrikalarda ayrı parametrelere dönüşür. 2023 yılında zemin döşemede kullanılan malzemeler hangileri detaylandıracağız. Siz de bu yılın trendleriyle hayal kurduğunuz zemin tasarımlarına ulaşabilirsiniz.

a)      2023 Zemin Döşemesinde Laminat Parke Malzeme Modası Var

Laminat parke malzemeleri dört katmanlı levha yapısından oluşur. Bu katmanların türü onu kaliteli ya da kalitesiz yapan parametreleri belirler. En alt katmanda denge kağıdı bulunur. İkinci katmanı MDF, üçüncü katmanı ise HD çözünürlüklü parke fotoğrafı bulunur. Dördüncü yani son katmanda da cila bulunmaktadır. Son 30 – 40 yılın her döneminde zemin döşeme listelerinde zirvede bulunmayı başarmış bir ürün. 2023 yılı zemin döşemede kullanılan malzemeler listesinin de zirvesinde bulunuyor. Yeni dönem tadilat seçimlerinize parkeleri eklemeyi unutmayın. 2023 zemin döşeme modasında en güzel laminat parke malzemeler:

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

 • 2023’ün zemin döşeme modasında Natura 202 Beyaz Meşe parke
 • 2023’ün zemin döşeme modasında Natura Line 201 Kanyon Meşe parke
 • 2023’ün zemin döşeme modasında Natura Plus 501 Trend Meşe parke
 • 2023’ün zemin döşeme modasında Natura 004 Pasifik Çam parke
 • 2023’ün zemin döşeme modasında Natura 201 Kanyon Meşe parke

b)      En Güzel Zemin Döşeme Malzemesi Karo Halı Modelleridir

Karo halının popülerliği tüm dünyada esmeye devam ediyor. Günümüzün zemin döşemede kullanılan malzemeler arasında yoğun ilgi gören türler arasında. İpliklerinin yoğunluğu ve uzun hav stili ile evlerde ayaklara yumuşacık bir kullanım hissi yaratır. Çocuklu aileler severek kullanılır. Hayatlarının en güzel anları olan emekleme süreçlerini bu halılar daha kolay kılar. Ofislerde de temizlik yönünü kolay kılmasıyla tercih edilir. Toz kaldırmaz, kirlense de basit usuller ile temizlenebilir. Sert ayakkabılara maruz kalsa bile deforme olmaz. 2023 zemin döşemede kullanılan karo halı malzeme modelleri:

 • 2023 zemin döşemesinde Minik Kalpler 01 karo halılar
 • 2023 zemin döşemesinde Beverly Hills 303 karo halılar
 • 2023 zemin döşemesinde Beverly Hills 188 karo halılar
 • 2023 zemin döşemesinde Casablanca C964 karo halılar
 • 2023 zemin döşemesinde Calypso 6312 karo halılar

c)      Zemin Döşemelerinde Ahşap Ürünler ile Klasik Tasarım Yakalayın

Ahşap, insana doğayı çağrıştıran ve mistik bir şekilde huzur veren özel zemin döşeme malzemesidir. Klasik stilden vazgeçmeyen her kullanıcının evinde bir ahşap parke olduğu görülür. Mobilyalar, tablolar ve biblo türü aksesuarlar ile evlerde hayal edilen vintage görünüm, ahşap yer döşemeleri ile gerçek kılınır. Ahşap zemin ürünleri de farklı malzemelerden üretilmektedir. Ama bu konuda sizlere önerimiz parkeleri seçmeniz. En konforlu, görünümü en şık zemin çeşitleri parkelerden oluşur. Lamine ya da laminat türlerinden hangisi seçtiğiniz önemli değil. Önemli olan tarzınızı, içinizdeki görsel enerjiyi hangisi yansıtıyorsa onu evinizde ya da iş yerinizde kullanın. Zemin döşemede kullanılan malzemeler arasında ahşaplar taleplerinizi güzelce karşılayacak derecede özel ürünlerdir.

d)      PVC Yer Döşemesi En İyi Zemin Malzemeleri Arasındadır

Bazen çok bilinen ve klasikleşmiş zemin döşeme malzemeleri yerine, yeni nesil, farklı ve şıklığı yüksek PVC yer döşemesi ürünleri tavsiyemiz olacak. Etilen ve klor ham maddesinden hazırlanır. Esasen plastik bir materyaldir. Kullanım ömrü olarak uzmanlar 10 ila 15 seneyi işaret ediyor. Oldukça iyi bir süre. Esnek bir üründür. Rulo ile satılır ve zemine bazı yapışkan materyaller ile döşenir. Döşemesinde uzman ustalar ile çalışılır. Suya karşı parkelere oranla daha fazla dayanıklı olmasıyla bilinir. Zemin döşemede kullanılan PVC malzemeleri:

 • Zemin döşeme için Tarkett 013 Düz Siyah PVC malzemeleri
 • Zemin döşeme için Tarkett 014 Düz Gri PVC malzemeleri
 • Zemin döşeme için Tarkett 015 Koyu Gri PVC malzemeleri
 • Zemin döşeme için Tarkett 107 Açık Bej PVC malzemeleri
 • Zemin döşeme için Tarkett 071 Açık Gri PVC malzemeleri

e)      Zemin Döşemesi İçin Lamine Parke Malzemelerini Seçebilirsiniz

Zemin döşemede kullanılan malzemeler arasındaki son önerimiz lamine parke ürünleri olacak. Laminat ürünler ile karıştırılır. Görünüm olarak birbirine benzerlikleri var. En belirgin ayrı kaldığı nokta ise tamamen doğal ürünlerden üretilmesi. Yani parke levhası gerçek bir ağaçtan şekil verilerek hazırlanmıştır. Bu da daha doğal bir dekorasyon seviyesini görmenizi sağlamaktadır. Biraz maliyetli bir zemin kaplama malzemesidir. Yüksek bütçeli tadilat için önerilir.

Zemin Döşemede Kullanılan Malzemeler Nereden Alınır?

Çok sayıda zemin kaplama malzeme olduğunu anlattık. Şimdi de bu malzemelerin en kalitelilerini ve en uygun fiyatlı olanlarını nereden bulabileceğinize değineceğiz. 2023 yılındaki zemin döşemede kullanılan malzemeler Yeşil Parke sitesinden satın alınır. Online kataloglarımızdaki ürünlere göz atıp telefon iletişimi yoluyla satın alabilirsiniz. 2023 zemin döşeme malzemeleri ne kadar? Pahalı mı? Kaç TL’ye satın alınabilir? İşte detaylar…

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

2023’te parke, PVC, karo halı gibi zemin döşeme malzemelerinin kaç TL olduğu merak edilmektedir. Bu ürünler büyük oranda yaşam alanların zeminlerinde tercih sebebi oluyor. M2 birimiyle ödeme yapılır zemin malzemelerine. Sadece PVC kaplama ürünleri rulo haline satılabiliyor. Rulo toplarının metresi de değişiyor. Ne kadar olduğunu da telefondan iletiyoruz. Fiyat oranlarını değiştiren çok sayıda parametre var sektörde. Bu parametreleri sizlerin bütçesine göre orantılayan tek parke firması ise Yeşil Parke mağazasıdır. Kalitemizden ödün vermeden sizlere uygun fiyatlı zemin döşeme malzemesi sunma misyonuna sahibiz. Bu misyonumuzu kullanarak döşeme maliyetlerinizi minimum seviyelere çekmeniz mümkün olacak. 2023 yılı zeminde döşemede kullanılan malzemeler koleksiyonumuz yayında. İncelemeden karar vermeyin. Hamlelerinizi değiştirecek bir koleksiyon sahibiyiz. İyi günler.   İlginizi çekebilir: Parke Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler | 5 Püf Noktası