31. 32. 33. Parke Sınıfları Nedir? En Çok Kullanılanlar

Blog geri dön
parke-siniflari-1

31. 32. 33. Parke Sınıfları Nedir? En Çok Kullanılanlar

Yaşam alanı dekorasyonunda parke ürünleri vazgeçilmezdir. Alanın sade halini korurken şıklık seviyesini artar. Ama parke sınıfları önemli bir parametredir. Alışverişlerde kullanıcılar ürünlerin sınıflarına dikkat etmeli ve doğru karşılaştırmalar ile satın almalıdır. Parkede sınıf kavramı, bu malzemelerin aşınmasıyla ilişkilidir. Yani döşettiğiniz malzemenin ne kadar uzun kullanılacağı, kaçıncı sınıf parke olduğuyla orantılıdır. Eğer parke sınıfı hakkında bilgi sahibi değilseniz bu yazıdan fayda sağlayacaksınız. Alışveriş yaparken daha doğru kararlar vereceksiniz. Nedir? Nerelerde kullanılır? İşte detaylar…

parke-siniflari-4
Parke Sınıfları

Parke Sınıfları Ne Demek?

Parke yer döşemelerinin kalite seviyesini gösteren, ne kadar uzun süreli kullanılabileceği hakkında bilgi veren ve hangi alanlarda uygun olacağını ortaya koyan kategorilendirmeye parke sınıfları adı verilir. Bir kullanıcı başının ağrımayacağı uzun süreli kullanabileceği zemin döşemesi hayali kuruyorsa, alacağı ürünün hangi sınıfta olduğunu ve bu sınıfın özelliklerini bilmesi gerekiyor. Sınıf seviyesi arttıkça dayanıklılığı ve kalitesi de artar. 22. sınıftan başlayan parkeler 33. sınıfa kadar yükselir. En kaliteli olanı da 33. sınıftır.

Parke sınıflarının özellikleri ve kullanım alanları:

 • Sınıf parke: En hassas gruptur. İnsanların az olduğu alanlara döşenir. Yatak odalarına döşenmesi önerilir.
 • Sınıf parke: İnsan yoğunluğunun 21’e göre nispeten daha fazla olduğu alanlara uygun. Evlerdeki oturma odası kısımlarına döşenebilir.
 • Sınıf parke: Evlerde insan hareketliliğinin biraz daha fazla olduğu zeminlere döşenmesi önerilir. Koridor, salon ve mutfaklar örnek olarak verebiliriz.
 • Sınıf parke: Dayanıklı ve dirençli parke sınıfları arasındadır. Evin her türlü bölgesine döşersiniz. Aşınma konusunda çok dayanıklıdır.
 • Sınıf parke: Eğer bir alanda çok sık insan trafiği varsa oraya firmamız 32. Sınıf parke ürünlerini döşer. Özellikle ofis ve mağaza alanlarında bu malzemeleri kullanırız.
 • Sınıf parke: En güçlü ve aşınmaya en dayanıklı olan parke sınıfıdır. Ağır eşyaların olduğu ya da çok insanın bulunduğu ortamlara döşüyoruz. Atölyeler, ofisler, iş yerleri bunlara örnek.

Firmamızın bünyesinde tüm parke sınıfları ve stilleri var. Yeşil Parke mağazası, ülkenin her köşesine bütçelere göre en uygun olan ürünleri temin eder. Sattığımız ürünlerde döşeme hizmeti de sunmaktayız. Merdiven döşemesi, balkon zemin kaplama ve süpürgelik montajı gibi paket hizmetler de sunulmakta. Bizi arayın.

En Çok Kullanılan Laminat Parke Sınıfları (AC) Hangisi?

Dünyanın en büyük parke üreticileri olan Çamsan, AGT ve Floorpan ürünleri, kalite sınıflarına ayrılmaktadır. Üretilen parke sınıfları, farklı bütçelere hitap eder. Kimi 22. Sınıf parkenin uygun fiyatlı güzel görünümünden faydalanır, kimi bireyse evinde 33. Sınıf parkenin en kaliteli yapısını kullanır. Firmamızdaki her parkenin ayrıcalıklı malzemeler olduğunu söyleyelim. Ayrıca dünya standartlarına göre diğer bir aşınma gruplandırması da var. AC3, AC4, AC5 sınıfları bir parkenin aşınma direncini sembolize eder. Üretilen levhalar belli testlere sokulur ve çıkan sonuçlara göre örneğin AC4 31. Sınıf parke gibi bir unvan alır.

parke-siniflari-3
Parke Sınıfları

Ev için en ideal parke sınıfı hangisi? Bu soruya firmamızın net yanıtı 31 class sınıfıdır. Hem dayanıklı hem de istenilen bir görseli var. 32 yahut 33 de olabilir. Ama plak kalınlığı biraz yüksek olabiliyor. Dayanıklılık kadar evlerde konfor da önemli. Orta sınıf olan 31’i seçerseniz performanstan memnun kalacaksınız.

31. Sınıf Laminat Parke Hakkında

Çoğu laminat parkenin kalitesi artık günümüzde AC değerleriyle seviyelendirilmektedir. Sınıflar ve dereceler Avrupa Laminat Parke Üreticiler Birliğinin standartlarıyla değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmeler kullanıcıların lehine durum oluşturmak amacıyla yapılır. Evde kaçıncı sınıf parkeler döşenmeli? diye merak edenlere açıklayalım. Sizlere ülkenin en güzide 31. Sınıf parkelerini satıyoruz. Nu alanda Çamsan ve AGT ürünlerimizden en sevilenleri şunlar…

En güzel 31. Sınıf laminat parkeler için ürün önerisi:

 • Sınıf Klasik 645 Kristal Meşe parke
 • Sınıf Avangard 4005 Asi Meşe parke
 • Sınıf Klasik 550 Kashmir Teak parke
 • Sınıf Klasik 1510 Bergama Meşe parke
 • Sınıf Avangard 4510 Alaska Meşe parke
 • Sınıf Modern 709 Kafkas Meşe parke

31 sınıf parkeler avantajlı özellikleri barındırıyor. Ev hanımları için en önemli olan özelliği de temizlenebilir olması. Alkol bazlı temizlik kısmen yapılabiliyor. Zemin deterjan ürünleri kullanılabiliyor.

31. Sınıf Parkelerin Güncel Fiyatı

Kalite seviyesi yüksek olduğu için 31. Sınıf parkelerin fiyatları da diğerlerine kıstasla yüksek. M2 açısında maliyetli olsa da kalite ile orantılanırsa çok avantajlı olduğu görülür. 250 TL oranlarıyla başlayan liste fiyatları 400 TL’ye kadar ulaşıyor. Ucuz fiyatlar bizde. Büyük kampanyalar dönemsel olarak sitemizde. En iyiye en ucuz fiyatla satmaya devam ediyoruz.

32. Sınıf Laminat Parke Hakkında

Parkeler ile zeminler güzelleşmeye, kullanıcılar konfora ulaşmaya devam ediyor. Firmamızın bünyesinde tüm parke sınıfları ve aşınma grupları bulunmaktadır. Öyle ki bugün 500’ü aşkın parke modeline ev sahipliği yapıyoruz. Kataloglarımızın içinde 32. Sınıf parkeler de yoğun olarak bulunur. Çünkü bu ürünlerin kullanıcısı hayli fazladır. Neler alınabilir? İşte yanıtı…

 1. sınıf parkeler arasında en güzel olan çeşitler:
 • Sınıf Modern 2005 Royal Meşe parkesi
 • Sınıf Platinum 2103 Albero Meşe parkesi
 • Sınıf Klasik 713 Efes Çam parkesi
 • Sınıf Klasik 716 Gediz Meşe parkesi
 • Sınıf Silver 5006 Burgaz Meşe parkesi
 • Sınıf Silver 5005 Karya Meşe parkesi

32. Sınıf Parkelerin m2 Fiyatı

Firmamız, 32. Sınıf parkeleri uygun fiyata satar. İstanbul siparişleri aynı gün kargolanır. Ülkenin diğer bölgelerine de hızlı teslimat yapılır. Bu parke sınıfları kaliteli segmenttedir. Ama markamızda en uygun rakamlar ile bulabiliyorsunuz. Kaç TL? Evinizin zemin metrekaresini 300 – 400 TL gibi rakam ortalamalarına döşetiyorsunuz. Sektörün pahalı olduğu markaları da var elbette. Ama biz her ürünü piyasanın en uygun oranlarıyla satmaya devam ediyoruz.

parke-siniflari-2
Parke Sınıfları

33. Sınıf Laminat Parke Hakkında

Parke sınıflar yazımızın son kategorisi de 33. Sınıf laminat parke ürünleri hakkında olacak. Günümüzde sahip olmanız muhtemel en kaliteli parke sınıfıdır. Kalın yapısı ve dayanıklı yüzeyi ile en yoğun insan trafikli alanlarda bu ürünü döşeriz. Ofis alanları, atölyeler ya da diğer iş yerleri için hep 33. Sınıf öneririz. Koleksiyonumuzun çıtası da bu konuda yüksektir. İşte sevilen ürünlerden bazıları…

 1. sınıf parkeler arasında en güzel laminat modelleri:
 • Sınıf Natura 203 Gri Meşe grubu
 • Sınıf Natura Plus 506 Meriç grubu
 • Sınıf Natura Plus 201 Kanyon Meşe grubu
 • Sınıf Natura 200 Şiraz Meşe grubu
 • Sınıf Natura Plus 505 Tuna grubu

33. Sınıf Laminat Parkelerin Güncel Fiyatı

 1. sınıf parkeler evinize çok ayrı bir hava sunar. Zeminleriniz öylesine ihtişama dönüşür ki alandaki tüm hava pozitif yönlü bir değişime uğrar. Uygun fiyatlıdır aynı zamanda. Firmamızın 2023 fiyatlarında 33. Parke sınıfları ideal olmaya devam ediyor. Kolay alışveriş için bizi arayın. İletişim kanallarımız aktif. Bizi tercih edenler güzel zeminlere kavuşuyor. Siz de onların arasına katılın.

 

İlginizi çekebilir: En Güzel ve Konforlu Anasınıfı Halısı Çeşitleri | 9 Model

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button