AGT Parke Nedir? Özellikleri ve Fiyatları

Blog geri dön
agt-parke-4

AGT Parke Nedir? Özellikleri ve Fiyatları

AGT parke son yıllarda ev ve iş yerlerindeki şıklık atmosferini belirleyen bir marka konumundadır. Yer döşeme ürünlerinde farklı tarz ve ürünleriyle sektöre özel bir dekorasyon seçeneği katmıştır. Günümüzde yer döşemelerinde konforlu alternatif arayanlar için öncelikli tercih sebebi. Gerek cazip fiyatları gerekse de uzun ömürlü kullanım imkanıyla bu yazımızda çok merak edilen AGT markasını ele aldık. Dekoratif süreçlerinizde bu bilgiler muhakkak işinize yarayacak.

Günümüzde yaşam alanında dekorasyon yapılacağı zaman her zaman için ilk önem verilen yer, zeminlerdir. Alandaki diğer unsurlar ne kadar şık olursa olsun eğer zemin ürünleri estetik olmazsa, güzel bir görüntü yakalanamaz. Bu nedenle önem verilmeli ve tercihlerde kaliteli ürünlere doğru yönelmelidir. Tercihlerde diğer dikkat edilmesi gereken husus da malzemenin kaliteli olmasıdır. Üst kalite parkeler uzun yıllar kullanılır. Böylece bireylere fazladan bir maliyet çıkarmaz. AGT parke bu kapsamdaki nadir ürünlerden birisi. 1984 yılından beri üretim yapan yerli ve milli bu marka, günümüze kadar ki süreçte on binlerce yaşam alanına imza attı. Peki AGT nedir? Kaliteli mi? 2022 fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

AGT Parke Nedir?

AGT parke, 1984 yılında Türkiye’nin Antalya ilinde kurulmuş ve parke sektöründe faaliyet gösteren bir markadır. Laminat parke üretiminde ahşabın doğal yapısını koruyucu teknikleri kullanan firma, günümüzde onlarca farklı tarzda ürün üretimi gerçekleştiriyor. Evinde dekoratif çalışmalar yapanlar için desenli modelleri iyi bir alternatif oluşturuyor. Güvenle kullanacağınız ürünler olduğunu söylemek mümkün.

%100 AGT güvencesiyle üretilmiş olan parkeler üst kalitededir. Haliyle kalite unsuru da uzun yıllara dayalı bir kullanım imkanı tanımaktadır. Koleksiyonunda çok çeşitli bir yapı olduğunu görürüz. Her yıl yeni ürünleriyle de güncel parke trendlerine yön veriyor. Özellikle de Natura serisi ile her zevkten insanın ihtiyaçlarına karşılık veriyor. Tercihlerinizi yaparken bu bilgileri göz önünde bulundurabilirsiniz.

agt-parke-1AGT Parke Özellikleri

Her parkenin temel özelliklerinde aynılık görünse de bazı unsurlarda ayrışırlar. Kendine haz özelliklerinde kaliteyi ön planda tutan markalar günümüzde her zaman için sıklıkla tercih edilir. Zira gerek şıklık, maliyet ve pratik döşeme olsun gerekse de uzun yıllara dayalı bir kullanım imkanı olsun her yönüyle kullanıcılara avantaj sağlar. AGT parkeler de bu grupta yer almaktadır. Zaten günümüzün en çok tercih edilen modellerini oluşturması da bunun bir göstergesi. Peki AGT parke özellikleri nelerdir? İşte madde madde detayları.

AGT parkenin temel özellikleri:

  1. En üst kalitede malzemelerden üretilmiştir. Üretim aşamasındaki mühendislik teknikleri sayesinde de oldukça sıkı bir ürün elde edilmiştir. Bu sayede uzun ömürlü bir kullanım imkanı tanır.
  2. Çizilmelere karşı yüksek oranda direnç sahibidir. Derin çiziklerde de yapısı bozulmaz. Macun ile kolayca tamir edilebilir.
  3. Parçaların birleşimi kolaydır. Bu sayede döşeme işlemi süreci hayli pratik hal alır. Dilerseniz evde kendiniz de bunu gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Önemli bir özelliği de şişme ya da kabarma gibi bir sorun yaratmaması. Su ile temasında kolayca parkenin yapısı bozulmaz. Fakat aşırı su temasında deforme kaçınılmaz olacaktır.
  5. Ses yalıtım özelliğine sahiptir. Kullanılan alanda akustik bir yapı sağlar. Bu haliyle yatak odalarında da sık tercih edilmektedir.
  6. Isı yalıtım seviyesi çok iyi orandadır. Kış aylarında soğuğu içeriye geçirmez, yaz aylarında ise içerideki serinliğin bütünlüğünün korur. Yakıt tasarrufu için önemli bir özellik.
  7. Döşendiği alanın estetik seviyesini bir anda yükseltir. Özel tasarım ürünleri var ve bunlar oldukça şık durumda.
  8. Tamiratı kolay. Arızalana bir parçayı yenisiyle pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Tüm bu özellikler AGT parke ürünlerini doğrudan açıklamaktadır. Her biri parke kullanımda çok önemli yere sahip. Eğer siz de yaşam alanımda kaliteli ve bir o kadar da şık parke olsun diyorsanız Yeşil Parke mağazasındaki ürünlere muhakkak göz atın. Yüzlerce farklı parkenin olduğu koleksiyonlardan birini seçerek ev ya da iş yere fark etmeksizin harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Detaylı bilgi ve online sipariş için Yeşil Parke iletişim araçlarını kullanabilirsiniz.

agt-parke-2AGT Parke Modelleri

AGT parkenin onlarca farklı modeli olsa da bunları temel olarak 3 kategoriye sokmak mümkün. Bu kategorideki modelleri bildiğinizde ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak parke seçimi yapabilirsiniz. Doğru bilgi doğru tasarımı getirir. Yaşam alanlarında şıklığı arayanlar ise en güzel parkeleri tercih edenlerdir. O halde bu markanın ürün gruplarını ve özelliklerini detaylıca inceleyelim.

1)      AGT Laminat Parke

Ahşabın o doğal yapısının korunarak üretildiği bu parkeler, AGT’nin en çok tercih edilen ürünlerini barındırıyor. Laminatlar bilindiği üzere günümüzde zemin döşeme modasında geniş ölçekte yer almaktadır. Salonlar, koridorlar, odalar, çocuk odaları ve mutfaklar kadar ofis alanları da laminat ile arzulanan estetiğe kavuşuyor. Seçimlerinizi kolaylaştıracak birkaç püf noktası belirtelim. Mutfaklarınızın zeminleri için gri menekşe rengini tercih edebilirsiniz. Böylece alan içerisine aydınlık bir görünüm katacaksınız.

2)      AGT Derzli Parke

Son yıllarda derzli parkelerin kullanımı git gide yaygın bir hale geliyor. Dolgulu malzemelerden üretilmesi ona dayanıklılık katar. Diğer yandan şıktır da. Nature Line Serisi içerisinde harika derzli parke çeşitleri bulunmaktadır. 15 yıllık bir garanti süresi olması da kullanıcılar için önemli avantaj sağlıyor. Hayalinizdeki derzli AGT parkesine Yeşil Parke koleksiyonu üzerinden kolayca ulaşabilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

3)      AGT Suya Dayanıklı Parke

Bazı yaşam alanlarında parke alırken kesinlikle suya dayanıklı bir özellikte olmasını isteriz. Bu gayet mantıklı ve zaruri bir istektir. Örneğin banyo ve mutfak gibi alanlarda zeminin su ile teması çok sık yaşanır. Dayanıksız ve kalitesiz bir parke kısa süre içerisinde kabarma ve şişme yapar. AGT parke ile böyle bir problem ile karşılaşmanız mümkün değil. Geliştirilmiş suya dirençli yapısıyla mutfak ve banyolarda gönül rahatlığıyla kullanıma müsaittir.

AGT Parke Fiyatları

Günümüzde birçok parke çeşidi vardır ve kalite arttıkça ürünlerin fiyatları da artmaktadır. Ürünlerin fiyatının belirlenmesindeki temel unsulardan bazıları da cinsi, boyutu, kalınlığı ve özellikleridir. Örneğin suya dayanıklı bir parke ile geleneksel parkenin arasında muhakkak ki bir farklılık olur. Genel olarak ürün fiyat oranlarını incelediğimizde piyasadaki modellere göre ideal bir seviyede olduğunu görürüz. Yani ne ucuzdur ne de pahalı. Bugün her bütçeden birey kolaylıkla evine AGT parke döşetebilir. Bütçeler sarsılmadan şık ürünlere sahip olunabilir.

agt-parke-3AGT Parke fiyatları 2022 yılında metrekare hesabına göre satılmaktadır. Yani satın almadan önce ilk olarak uygulanacak zemini ölçmeniz gerekir. Çıkan sonuç ise parke paketlerindeki ebatlar ile karşılaştırılır ve bu doğrultuda kaç paket parke alınacağını ortaya çıkar. Genelde metrekaresi 60 ila 100 TL aralığında değişiyor. Elbette bu rakamlar güncel olarak farklılık gösterebilir. Zira her ne kadar yerli üretim ürünler olsa da tasarımında birçok ürün dışa bağımlı olarak temin edilmektedir. Dövizdeki artış, parkelerin fiyatlarına da yansır.

Siz de hemen şimdi Yeşil Parke koleksiyonlarına girerek hayalinizdeki parkeye sahip olun. Siparişlerinizi bizimle iletişime geçerek oluşturun ve eşsiz bir zemin ürünleriyle tanışın.

 

İlginizi çekebilir: Masif Parke Nedir?

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button