Akustik Halı Kaplama | En Güzel 10 Akustik Karo Halı Modeli

Blog geri dön
akustik-hali-1

Akustik Halı Kaplama | En Güzel 10 Akustik Karo Halı Modeli

Zemin döşemeleri bazı durumlarda görsel amaçtan ziyade performanslarıyla öne çıkması gerekir. Stüdyo, cami ve bu tür diğer alanlarda akustik halı kaplanır. Sesin bir alandan dışarıya çıkmasını önlemek ve içerideki ses dalgalarının da akustik bir tınıya ulaşmasını sağlamak için üretilmiş özel zemin ürünleri var. Bunlar nedir? Nerelerde kullanılır? Özellikleri neler? Ne kadara döşetilir? Gibi merak edilen sorulara geniş perspektifle cevaplar derledik. Keyifli okumalar.

akustik-hali-2
Akustik Halı Kaplama

Akustik Halı Kaplama

Zeminlerde son yılların en gözde ve trend malzemesi halılardır. Fakat klasik parça halılar yerine karo adı verilen ve tamamen duvardan duvara kaplanana türleri ilgi yönünden liste başını çekiyor. Çok sayıda özelliği, güzelliği ve ulaşılabilir fiyatlarının bunda katkısı yadsınamaz bir seviyede. Fakat bazen tek bir özelliği sebebiyle %100 tercih haline gelebiliyor. Elbette akustik oluşundan bahsediyoruz. Akustik halı modelleri ile müzik stüdyoları, okullar, kreşler, camiler ve çok daha fazla alan ses konusunda arzulanan ton ve seviyeye ulaşabiliyor.

Akustik halı kaplama karo halı parçalarının yan yana birleştirilerek zeminde hiç boşluk kalmayacak biçimde döşenmesiyle gerçekleştirilir. Özel bir yapışkan materyali ile zemin halıya zapt edilir. Hiçbir kayma ya da hareket yaşanmaz. Tipik bir parke gibi kullanımı mümkün hale getirilir. 40 x 40 ya da 50 x 50 cm karo parçaları şeklinde satılır. Döşeme sonunda zemin ile araya bir tabaka oluşturulduğu için de ortaya akustik bir yapı çıkar. Bu özellik onu çoğu yer için vazgeçilmez kılar.

akustik-hali-3
Akustik Halı

Akustik Halı Nedir?

Özel bir taban malzemesi bulunan ve döşeme tekniği sayesinde seslerdeki titreşim gürültüsünü azaltan halı tiplerine akustik halı denir. Klasik halılardan farklı bir iplik ve örgü ile üretilir. Akustik yapıya kavuştuğu gibi alt kata gitmesi muhtemel seslerin de tek başına ciddi oranda öne geçer. Farklı renk seçenekleriyle de mekanlara estetik bir katkı sağlamada başarı sahibidir. Her türlü kapalı alana döşenir. Suya karşı dayanıklı olmadığı için açık alanlarda ve balkonlarda önerilmez. Daha çok ev, ofis, kreş, cami ve fabrika gibi alanlarda tercih edildiği görülür.

Sadece akustik değildir bu karo modelleri. Onu özel kılan diğer bir unsur da bakteri üretmemesi. Anti bakteriyel diyebiliriz kısaca. Özellikleri kısmında da tüm avantajları ve özel yanlarını belirteceğiz. Birinci sınıf bir akustik halı ciddi bir ses önleyicidir. Alt kat komşunuzu ayak seslerinizle rahatsız etmek istemiyorsanız ilk tercihiniz olsun. Ayrıca film, dizi ve müzik aktivitelerinizde kulağa daha hoş gelen bir ses tonu yakalamak istiyorsanız yine bu ürüne yönelin. Unutmayın ki sinema, tiyatro ve konferans salonlarında karo halı bu özelliğinden dolayı kullanılmaktadır.

Akustik Halı Modelleri

Karo halılar öylesine çok seviliyor ki günümüzde yüzlerce farklı renk, desen ve stilde modele sahip. Bunların %90’nından fazlası da Yeşil Parke mağazasında var. En güzel ve en akustik özellikte ürünler hangisi? Sizlere birkaç tavsiye ve önerimiz olacak. Eğer akustik halı arıyorsanız satın alma listenizin ilk sırasına New Illusion 31 modelini yerleştirin. Türünün tüm özelliklerini yapısında bulunduruyor. Buna ihtişamı ve akustik oluşu da dahil. Diğer bir karo halı çeşidi olarak da Mavi Yolculuk 65 serisine göz atın. Düz renkte oluşu yüzeyinde hafif desen işlemelerinin buluşu onu fazlasıyla mükemmel yapıyor. Bu iki ürünün dışında sizlere bir top 10 listesi hazırladık.

En güzel akustik halı modelleri listesi top 10:

 • Akustik New Illusion 18 karo halı
 • Akustik Mavi Yolculuk 33 halı
 • Akustik Obsession 45 karo halı
 • Akustik Rockfeller RF1 990 karo halı modeli
 • Akustik Rockfeller RF5 303 karo halı modeli
 • Akustik Protokol Bukle Turkuaz karo
 • Akustik Santa Barbara 09 halı modeli
 • Akustik Rustique 7316 – 34 halı
 • San Fransisco 03 karo halı çeşidi
 • Akustik Santa Fe 39 halı modeli

Yukarıda yer alan akustik halıların tamamı ve çok daha fazlası Yeşil Parke sitesinin koleksiyonlar bölümünde bulunuyor. 500’ü aşkın model arasından muhakkak seveceğiniz bir ürün çıkacaktır. Kısa sürenizi harcayarak ürün seçin ve aynı pratiklikte bizi arayarak siparişinizi oluşturun. İstanbul içi siparişlerinizde de sizlere döşeme ustası hizmeti de sağlayalım.

Akustik Halı Özellikleri

Yaşadığınız alana döşeteceğiniz ürünün genel özelliklerini bilmek istersiniz. Akustik karo halı ürünleri sadece ses konusunda sizlere avantaj sağlamaz. Onu güzel kılan daha çok fazla detay var. İlk sıraya elbette dayanıklılığını koymalıyız. Bugün ofislerin, fabrikaların, otellerin ve kamusal alanların vazgeçilmez zemin ürünü olmayı başarıyorsa bunu sağlam oluşuna borçlu en başta. Peki daha ne gibi özelliği ve nasıl avantajları var? İşte cevabı…

Akustik halıların temel özellikleri ve avantajları:

 • Ses titreşimlerindeki kirliliği azaltır. Akustik bir ton yakalamanızı sağlar.
 • Alandaki sesin dışarıya çıkmasını engeller. Alt komşunuz yürüme seslerinizden rahatsız olmasın istiyorsanız bunu çok iyi başardığını belirtelim.
 • Anti bakteriyel oluşu da önemli bir özelliği. Bakterileri halı içerisinde barındırmaz. Sağlığınızın korunmasına katkıda bulunur.
 • İdeal boyutu 50 x 50 santimdir.
 • Akustik halıların kalınlıklar 5 mm’den başlar 13 mm’ye kadar çıkabilir.
 • Her renkte ve desende seçenekleri var. Çeşit yönünden sınırsız bir yelpazeye sahip.
 • Baskılama tekniği uygulanabilir.
 • Nem ve rutubet onu kesinlikle etkilemez. Dahası zeminde rutubet oluşumu için de bir kalkan görevi görür.
 • Alev geciktiricidir. Yangın anında klasik halı ya da parke malzemelerine göre alevleri ciddi oranda geciktirir.
 • Fazlasıyla estetik şıklıkta bir ürün. Yaşam alanınızı daha da çekici ve yaşanabilir görsel hale getirir.

Bu akustik halı özelliklerine daha onlarcası eklenebilir. Bizler en temellerini belirttik. Her biri bu ürünleri zeminlere döşemek için iyi birer faktör. Yeni nesil halı modellerimizle hemen tanışmak ister misiniz? Hem de harika fiyatlar ile… O halde şimdi koleksiyonlarımıza göz atmanın tam zamanı. Pişman olmayacaksınız.

akustik-hali-4
Akustik Halı

Akustik Karo Halı Ne İşe Yarar?

Akustik halı seste akustik seviyeyi yakalamaya yarar. Aynı zamanda konforlu bir zemin kullanım alanı oluşturur. Bu ikisi bir araya gelince çok sayıda alan için özel bir ürün haline gelmektedir. Özellikle de evlerde ayak, topuk ve çocuk seslerinin alt kattaki komşuları rahatsız etmemesi adına mutlaka karo halı döşetilmeli. Böylece rahat ve sorunsuz bir yaşam alanınız olacak. Ayrıca endüstriyel alanlarda alev geciktirici özelliğiyle de hayli işe yarayan hale dönüşür. Yangın standartların uygundur.

Akustik Halı Fiyatları 2022 – 2023

En uygun, güncel, samimi ve hesaplı akustik halı fiyatlarımız için 0 (216) 335 34 68 numaralı hattımızı arayın. 2022 – 2023 günce karo halı rakamlarımız sizlerin fazlasıyla beğenisini kazanacak. En iyi ürünü en makul fiyatlara satmaya devam ediyoruz.

Online Akustik Halı İstanbul Sipariş

Akustik halı online satış sitesinden alınır. Bu ürüne ulaşmanın en kolay yöntemi budur. Birkaç dakikalık işlem ile ürünlerin siparişini oluşturabiliyorsunuz. Yeşil Parke’yi seçerek sorunsuz bir alışveriş süreci yaşayabilirsiniz. Üstelik uygun fiyatlar da sizinle olacak. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: En İyi Karo Halı Modelleri | 2022/2023 Harika Karo Ürünleri

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button