Ankara Cami Halısı Modelleri ve Fiyatları

Blog geri dön
ankara-cami-halisi-4

Ankara Cami Halısı Modelleri ve Fiyatları

Ankara cami halısı arayışında olanlar ya da Kur’an kursları için zemin halısı isteyenler için özel bir yazı derledik. Özel bir mühendislikle üretilen bu zemin ürünleri genelde geleneksel halı modelleriyle karıştırılsa da bu hatalı bir yaklaşımdır. Cami halılarında çok özel özellikler bulunur. Sadece cami, Kur’an kursu ve mescit gibi alanların ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmıştır. Sıradan bir ev halısı kesinlikle camilerin taleplerini karşılamaz. Tercihlerde bu faktör ilk sırada yer almalı.

Günümüzde camiler modern bir mimariye sahip. Müminlerin konforunu arttırmak için çok sayıda önlem alınıyor. Örneğin klima sistemleriyle serin ve ferah bir namaz süreci tanınmaktadır. Halıların da bu konfor ortamındaki etkisi çok büyüktür. Nitekim dini ritüeller zemin üzerinde gerçekleşmektedir. Yumuşak ve kullanışlı olması gerekir. Aynı zaman da dayanıklılığıyla da öne çıkması gerekiyor. Ankara cami halısı ve civar bölgelerinde bu tür ihtiyaçların hepsi Yeşil Parke mağazasından karşılanıyor. Son 20 yılda yüzlerce camiyi kalite ve konfor ile buluşturduk. Avantajlı fiyatlar ile A kalite halılara sahip olmak için bizi tercih edin.

ankara-cami-halisi-1
Ankara Cami Halısı

Ankara Cami Halısı Özellikleri

Her halı cami zemininde kullanılmaz. Hatalı seçimler insanların huzurlu bir ibadet süreci yaşamasını engeller. Bu konuda imamların ve diyanet yetkililerinin özenli davranması gerekiyor. Nitekim bireylerin konforlu ibadet etmesinden bu kişiler sorumlu. Peki satın alınacak Ankara cami halısı özellikleri nasıl olmalı? Başta yumuşak ve kokuyu hapsedici özelliği bulundurması gerekiyor. Diğerlerini de birkaç maddede listeledik.

Ankara’daki camilerin halılarında bulunması gereken özellikler:

  • En başta %100 yün olmasını öneriyoruz. Bu sayede ayaklar namaz esnasında rahatsız olmaz.
  • Alev almaz özellikte olması gerekiyor. Yangın ihtimali göz önünde bulundurulmalı.
  • Nem tutmamalıdır. Yüksek nem koku yapar.
  • Ses emici ve yalıtımsal özelliği barındırmalı. Çünkü ibadet yerlerinde akustik çok önemlidir.
  • Koku yapmamalı. Gelenler doğrudan çoraplarıyla temas ettiği için kokuyu içerisinde hapsetmesi istenir.
  • Isı yalıtımını da sağlaması gerekiyor. Kışın sıcak yazın ise serin tutmalı.

Görüldüğü cami halıları, ev halılarından çok farklı yapı ve özelliklere sahip. Bunun sağlanması da uzmanlık ve kalite ister. Her gün 5 vakit namaz kılmak için gelen kişilerin sağlığı da düşünülmeli. Bu sebeple kimyasal madde içeren materyaller kesinlikle kullanılmamalı. %100 yüz, akrilik ve poliamid gibi ürünlerden üretilmesi ideal olandır.

ankara-cami-halisi-2
Ankara Cami Halısı

Ankara’daki Cami Halıları Kaliteli mi?

Ankara’da doğru yerden cami halısı alınırsa en kaliteli model temin edilmiş olunur. Burada %100 yün ya da akrilik olmasına özen gösterin. Poliamid halılar da iyi bir seçenek olacaktır. Diğer kimyasal maddelerden üretilenleri kesinlikle ibadet yerinize döşetmeyin.

Ankara Cami Halısı Temizlenir mi?

Cami halıları temizliği kolay olduğu için çok tercih ediliyor. Zaten bu kadar yoğun insan popülasyonunun olduğu bir yerde muhakkak kir tutmayan ve pratik hijyen sağlanan bir ürün tercih edilmeli. Günlük rutin olarak temizlik yapabilirsiniz. Ayrıca dönemsel olarak temizleme firmasıyla detaylı bir hijyen için anlaşabilirsiniz.

Ankara’da Cami Halısı Nereden Alınır?

Çarşı pazardan cami halısı bulmak mümkün değil. Bu iş için profesyonel çözümleri ve kaliteli ürünleri olan online satış mağazalarına yönelmeniz gerekecek. Sektörde lider olan Yeşil Parke ürünlerini gönül rahatlığıyla tercih ediniz. Ülkemizde yüzlerce cami bizi tercih etti.

Ankara’daki Cami Halısı Satan Yerler

Ülkemizin en yoğun ikinci şehri olan Ankara’da çok sayıda cami bulunuyor. Her geçen gün de yenileri açılmaya devam ediyor. Yıpranan zemin halılarını yeniletmek isteyen imamalar ise Ankara’daki cami halısı satan yerler neresi olduğunu araştırıyor. Yanıtı uzağınızda değil. Hemen şimdi bizi arayın ve fırsatlarımızdan haberdar olun.

Ankara Cami Halısı Fiyatları

İbadet alanları yüz ölçümü bakımından çok geniş yerlerdir. Döşeme yapılacağı zaman bütçe hesaplamalarının iyi yapılması gerekiyor. Aksi halde cami bütçesini aşan masraflar ortaya çıkar. Peki Ankara cami halısı fiyatları 2022 senesinde ne kadar oldu? Öncelikle seçeceğiniz ürünün kalitesini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Çünkü her model aynı performansı vermiyor ne yazık ki. Ayrıca kaç m2 döşeneceği de önemli bir faktör olarak karşımıza çıkar. Toplu alımlarda her zaman m2 fiyatı daha cazip hale gelir.

2022’nin Ankara cami halısı fiyat listesi:

  • Cami halısı m2 fiyatı: 250 TL – 500 TL
  • Yün cami halısı fiyat: 300 TL – 600 TL
  • Akrilik cami halısı fiyat: 250 TL – 500 TL
  • Poliamid cami halısı fiyat: 200 TL – 450 TL

Bu oranlar her dönem değişir ve markaya göre de farklılıklar görülür. Çünkü her halı aynı kalitede ve şıklıkta değildir. Burada sadece performansa odaklanmak doğru olmaz. Aynı şekilde şık ve dini duyguları yücelten tasarımlı ürünler de olması gerekiyor. Özel motifleri tercih ederek gelen müminlere hoş bir ibadet alanı sunabilirsiniz. Onların huzur içinde ibadet etmelerini sağlayarak siz de bu sevaba ortak olabilirsiniz.

ankara-cami-halisi-3
Ankara Cami Halısı

Ankara’da Cami Halısı Kaç TL?

Metrekare olarak hesaplanıyor. Bir m2 cami halısı için ortalama 300 TL ödersiniz. Eğer ki ibadet alanı 100 m2 ise bunun ile çarparsınız yani 30,000 TL olur. Premium modellerde bu rakam artacaktır elbette. Ama ideal rakamlar bu şekildedir.

Ankara’da Ucuz Cami Halısı Var mı?

Ucuz halı her zaman piyasada mevcut. Ankara’da da çok uygun fiyatlara satılan halılar var. Ama bunu tercih etmek ne kadar doğru olur? Her gün 5 vakit namaz kılmak için gelen Müslümanlar konforsuz, sıcak, koku yayılmış bir ibadethaneyi görmeyi hak etmiyor. Ayrıca kalabalık bir kapalı alandan bahsediyoruz. Yanmaz ve tutuşmaz özellikleri mutlaka bulunmalıdır. Bu sebeple m2’sini 150 TL civarlarına almak yerine 250 – 300 TL aralığını tercih etmek hep en doğru hamle olacak.

Ankara Cami Halısı m2 Fiyatı

Ankara’da cami halıları 200 TL’den başlar ve kademe kademe kalitesine göre artış gösterir. 250 TL – 300 TL – 350 TL – 400 TL – 450 TL – 500 TL seviyesinde yükselir. Fakat bir ürünün pahalı olması kaliteli olduğu anlamına gelmez. Ederinden fazla bir halıya para vermek aynı zamanda israftır. İsraf da dinimizde büyük günahtır. Peki hangisini almalıyım? Araştırıp da kalitesine ve fiyatına en çok emin olduğunuz halıyı satın almalısınız.

Ankara Cami Halısı Online Sipariş

Gelişen internet teknolojisi sayesinde artık tüm ihtiyaçlar online sipariş ile giderilebiliyor. Cami halıları da bu yöntem ile alınıyor. Hem çok fazla motifli halı modeli var hem de çarşı pazara göre fiyatlar çok daha makul seviyelerde. Döşemelerin cemaat parasıyla yenileneceği düşünüldüğünde fiyat yönünden de makulü aramak görevlilerin sorumluluğudur.

Ankara cami halısı online sipariş vermek için Yeşil Parke koleksiyonlarına bakmanız yeterli. Onlarca çeşit arasında ibadet alanınızı en iyi yansıttığını düşündüğünüz ürünü satın alabilirsiniz. 7/24 müşteri temsilcilerimi bu konuda sizlere destek sağlamaktadır. Eğer seçim yapmakta zorlandığınız bir süreç yaşanırsa da tavsiyelerimizden fayda sağlayabilirsiniz. Son yıllarda kubbe motifli halılar insanlar tarafından çok seviliyor. Düz yerine bu tür desenli ürüne yönelmek isteyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Parke Böceği ve 10 Adımda Yok Etmenin Yöntemi

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button