Artan Parkeleri Değerlendirme Yöntemleri | 7 Harika Tasarım

Blog geri dön
artan-parkeleri-degerlendirme-2

Artan Parkeleri Değerlendirme Yöntemleri | 7 Harika Tasarım

Parke satın alınırken %100 doğruluk payı ile alışveriş yapmak çoğu zaman mümkün değil. Bu yüzden artan parkeleri değerlendirme konusu önemli. Döşemeni ardından kalan laminat levhalarının sayısına göre yaratıcı ve şık tasarımlar yaparak evinize yenilik katarsınız. Normalde de parkeler sadece zeminlerde kullanılmıyor. Dekorasyonun birçok farklı alanında değerlendiriliyor. Bunun için öneri ve fikirlere ihtiyacınız olacak. Parke fazlalıklarını değerlendirerek fırsata dönüştürmek isteyenler yazıyı sonuna dek okusun.

Artan parkeleri değerlendirerek evinize farklı dekoratif öğeler katabilirsiniz. Üstelik ekstra hiçbir ücret ödemeden, tamamen gözden çıkarılmış levhalar ile bunu yaparsınız. Onca para verip yatırım yaptığınız bu ürünleri çöpe atmak israf olacaktır. Her kuruşunuza önem veriyorsanız önerilerimize kulan verin. İşte artan parkeleri değerlendirme için yapılacak şeyler…

Zeminden artan laminat parkeleri değerlendirmek için 7 dekorasyon önerisi:

 • Şık kitaplıklar yapabilirsiniz.
 • Duvar dekorasyonunda bu artıkları kullanabilirsiniz.
 • Masa yapımında kullanabilirsiniz.
 • Kitap ve eşya rafları tasarımında bu parkeleri değerlendirebilirsiniz.
 • Dekorasyonunuz için farklı ve yaratıcı aksesuarlar tasarlayabilirsiniz.
 • Farklı ve mistik tabelalar yapabilirsiniz. Renkli ve mesajı olan tabelalar bu yıl çok moda.
 • Rustik boyamalar yaparak güzel dekoratif işler başarabilirsiniz.
artan-parkeleri-degerlendirme-1
Artan Parkeleri Değerlendirme

Artan Parkeleri Değerlendirme İçin 5 Harika Fikir

Zemin malzemesi satın almak günümüzde maliyetli bir iş. Tüm yaşam alanının zemini döşendiği düşünülünce de kimse artan levhaların çöp olmasını istemez. Ödediğiniz her bir kuruşu doğru ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin artan parkeleri değerlendirme konusunda raf, kitaplık ya da masa üretebilirsiniz. Zaten son zamanlarda yaratıcı ev tasarımlarında parkeler büyük yükselişte. Siz de bu trende katılın.

Nasıl değerlendirilir? Artan parkeleri çöpe atmak yerine duvarınızı süsleyerek değerlendirin. Duvarınızın bir bölümünü bunlar ile kaplayabilirsiniz. Ya da ev içinde bir kolon var ise o kolunu kaplayarak hoş bir hava yaratabilirsiniz. Tamamen sizin tercihinize ve zevkinize kalmış. Ama kesin olan şu ki gayet güzel sonuçlar alacaksınız. Buna raf, masa ya da kitaplık yapımını da ekleyebilirsiniz.

artan-parkeleri-degerlendirme-3
Artan Parkeleri Değerlendirme

1)      Artan Parkelerden Kitaplık Yapabilirsiniz

Eviniz için parke siparişi verirken her ne kadar özenli ve tam isabetli vermeye çalışsanız da, döşeme sonunda mutlaka elinizde belli oranda levha kalır. Artan parkeleri değerlendirme yöntemleriyle paranızın çöp olmasını önlersiniz. En çok kullanılan seçenek ise kitaplık yapımı. Evet, artan laminat parkeler ile çok şık doğal ve vintage kitaplıklar üretebilirsiniz. Üstelik ekstra bir maliyet de gerekmiyor.

Artan laminat parkeler ile kitaplık yapma yöntemi:

 • Merdiven stili bir kitaplık olacak. Bunun için 2 tane uzun çıtaya ihtiyacınız var.
 • 2 çıta arasına kaç basamak kitaplık yapacaksanız bunların yerini belirleyin.
 • Belirlediğiniz yerlere parkeleri monte edin.
 • Kitapları koyacağınız ölçüde ve dikeylikte levha montajlamayı unutmayın.

2)      Şık Duvar Dekoru İçin Artan Parkeleri Değerlendirebilirsiniz

Duvar dekoru yeni tasarımları vazgeçilmezi. Normalde pahalı maliyetler ödeyerek bunu yaparsınız. Ancak elinizde artan parkeleri değerlendirme gibi bir seçenek var ise şanslısınız. Çünkü pratik bir şekilde duvarlarınıza zarafet katacaksınız. Nasıl mı? Oldukça basit. Çok seçenek var ama bizler otantik tabela yapımına odaklanalım. İşte yapım yöntemi…

Artan parkeler ile otantik duvar levhası yapımı:

 • Parke levhalarında farklı uzunluklar var ise bunları keserek tek ve standart bir ölçüye getirin.
 • Üzerini yağlı parke boyaları ile boyayacaksınız. Buradaki stil tamamen zevkinize kalmış. Bizler rustik ya da illüstrasyon tarzını öneriyoruz. Ayrıca üzerine farklı şehir ya da semt isimleri yazabilirsiniz.
 • Eğer şehir ya da yön tabelası yapacaksanız uçları bir ok şekline getirmeyi unutmayın.
 • Yaptığınız ürünleri ister yapıştırarak isterseniz de çiviyle çakarak duvarınıza sabitleyin.

3)      Parke Fazlalıklarıyla Masa Tasarlayabilirsiniz

Laminat parke ile masa yapılır mı demeyin. Çok da güzel yapılır ve kullanışlı olur. Elbette çok büyük bir yemek masasından bahsetmiyoruz. Ama 5 çaylarınız için ya da evinizin bahçesinde mangal keyfinizi destekleyecek tarzda ufak masalar yapabilirsiniz. Bunların üstünü ister cilalar isterseniz de farklı renklere boyayarak bir tarz oluşturursunuz. Nasıl mı yapılır? İşte artan parkeleri en güzel değerlendirme yöntemi…

Artan parkeler ile masa yapma tüyoları:

 • Masanın yüzey kısmı için parkeleri yan yana birleştirin. Bu işlem için özel vidalardan yardım alınız.
 • Masanın ayakları için farklı bir ağaç materyalinden destek alabilirsiniz. Yüzey kısmını bu 4 ayak üzerine yahut ortadan tek bir destek ayak üzerine montajlayın.
 • Son olarak masa yüzeyine farklı renkler ya da çizimler ile hava katabileceğinizi de belirtelim. Tavsiyemiz rustik boyama stilidir. Evinize renk katar.

4)      Artan Parkelerden Harika Raflar Üretebilirsiniz

Yeni nesil ev rafları genelde ağaç malzemelerinden üretilir. Hazır elinizde parke gibi fazladan ağaç ürünleri varken bunları raf sistemi olarak tasarlamayı düşünmez misiniz? Üstelik verdiğiniz paranın da boşa gitmediğini görmek sizin enerjinizi yükseltecektir. Bu rafları ister TV ünitesi üzerinde isterseniz de kolon köşelerinde kullanırsınız. Tamamen yaratıcılığınızla orantılı bir durum. Size kalmış. Bizler basit ama şık bir raf tarifi vereceğiz.

Artan parkeleri değerlendirme için raf nasıl yapılır:

 • Öncelikle yapacağınız rafların ölçüsünü almalı ve parkelerini buna göre kestirmelisiniz.
 • Döşeme öncesinde cilalama ya da boyama işlerinizi yapmalısınız.
 • Rafların montajı için L tipi menteşelere ihtiyacınız olacak. Kolayca nalburlardan temin edersiniz.
 • L menteşeler ile rafları duvara monta edin ve şık raflarını kullanmaya devam edin.
artan-parkeleri-degerlendirme-4
Artan Parkeleri Değerlendirme

5)      Zemin Döşemesinden Kalan Laminat Parkeler İle Farklı Dekoratif Aksesuarlar Tasarlayabilirsiniz

Artan parkeleri değerlendirme seçeneklerindeki son önerimiz, dekoratif aksesuar tasarlaması olacak. Bu konuda seçeneğiniz çok fazla. Aslında biraz da sizin hayal gücünüze kalmış durumda. Yani ruh ve zevk türünüze göre çok farklı dekoratif aksesuarlar da üretebilirsiniz. Örneğin bir resim çerçeveliği yapabilirsiniz. Farklı boyutlarda birden fazla yaparak yan yana rafınıza dize, şık ve kullanışlı bir çözüm bulursunuz.

Önemli bir parke aksesuar tasarlama seçeneği de duvarlar için tablolar oluşturmaktır. Dikdörtgen ya da kar şeklinde tablo çerçeveleri yaparak tasarımda fark yaratan bir yaklaşımı evinize katarsınız. Farklılık her zaman güçlü ve şık bir görüntü oluşturur. Bu çerçevelerin içerisinde sanatsal resimler koyabilir ya da sevdiğiniz bir ismin resmini takabilirsiniz. Dilerseniz çocuk odasına çocuklarınızın yaptığı resimlerden bir derleme de yapabilirsiniz. Hangisi sizleri mutla edecekse o seçeneği hayata geçirmekten geri durmayın.

Artan parkeleri değerlendirme yöntemlerini öğrendik. Elbette bu liste kişinin yaratıcılığına göre uzar da gider. Verdiğiniz paranın en ufak bir kısmının bile çöpe gitmesine izin vermeyin. Yaparken keyif alacağınız bitirdikten sonra da neşe ile kullanacağınız ürünleri tasarlayın. Yukarıda belirttiğimiz önerileri uygulayın. Uygulama resimlerinizi de yazının yorum kısmına bizlerle paylaşın. Eğer ki kendi yaratıcılığınızda farklı bir tasarım bulursanız bunları da paylaşmayı unutmayın. Parkelerin en iyi adresi Yeşil Parke size keyifli günler diler.

 

Yeşil Parke Sipariş Hattı: 0 (216) 335 34 68

Sipariş hattı 2: 0 (531) 222 58 58

İlginizi çekebilir: Duvar Parkesi İle Evinize Hava Katın | 9 Duvar Parke Modeli

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button