Ataşehir Cami Halısı

Blog geri dön
atasehir-cami-halisi

Ataşehir Cami Halısı

Cami halıları özel kullanım amacı ile üretilmiş halı çeşitlerindendir. Ataşehir cami halısı satan mağazalar da bu özel koşullar isteyen halı çeşidini pek bulundurmamaktadır. Cami halısı kullanımı diğer halı kullanımına oranla farklı ve daha az olduğu için özel üretim yaptırarak ile cami halısı modellerine ulaşabilirsiniz.

İstanbul genelinde cami halısı satan mağazalar bulunmaktadır. Ataşehir cami halısı mescitlerde ve toplu ibadet yapılan mekânlarda kullanım alanı bulmaktadır. Cami halısı kullanımı birçok kişiye aynı anda sunulan bir halıdır. Bu nedenle bu halının seçiminde ve kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Özellikle hijyen bakımından kullanımı bir hayli meşakkatli olan bu halı çeşidi seçerken ve kullanırken nelere dikkat edilmelidir tek tek inceledik.

Cami Halısı Nasıl Olmadır?

İslam dininde toplu halde ibadet etmeyi sağlayan ve pek çok kişinin aynı anda bir arda olduğu camiler özellikle saygı ve hijyen bakımından ayakkabısız ortamda ibadet etmeyi sunan yapılardır. Cami halıları bu toplu ibadetler sırasında cami tabanına serilen ve boşluk bırakılmaksızın kaplanan halı çeşididir. Cami halıları özellikle hijyen bakımından kişinin sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde dizayn edilmiş halılardır.  Tüm bunların yanı sıra cami halıları ısı yalıtımına yardım eden büyük yalıtım malzemelerinden birisidir. Cami halısı, uygulanacak caminin iç boyutuna göre ölçüleri alınmalı ve caminin iç dekorasyonuna uygun modeli seçilmelidir.

Cami halılarında göbek desenli, seccade desenli ve saflı cami halısı desenleri bulunmaktadır. Caminin iç boyasına uygun renkte ve desende cami halısı seçilmelidir.

atasehir-cami-halisi
Ataşehir Cami Halısı

Cami Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cami halıları toplu ibadet edilen mekânlar için en önemli dekorasyon parçasıdır. Bu yüzden Ataşehir cami halısı seçiminde zorluk yaşanabilen bir lokasyon olabilir. Oysa bu halı, zengin çeşide sahip olan firmalardan seçilmelidir.  Cami halısı seçimi yapışırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır.

Halının Ölçüsü; Cami halıları seçilirken ölçüsü tam caminin içini kaplayacak ve açıkta alan bırakmayacak ölçülerde seçilmiş olması gerekmektedir.

Halının Yapıldığı Hammadde; Cami halısı üretiminde kullanılan ham maddeye çok dikkat edilmelidir. Cami halıları insan teni ile direkt olarak temas ettiği için sağlığa zararlı hiçbir materyal kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra toz ve kir tutması gereken bir ham madde ile üretilmesi gereken cami halıları genel anlamda bu nedenle yün ile yapılmaktadır. Yün halılar toz ve kiri tutmaz aynı zamanda sentetik iplerdeki gibi elektriklenme olayına sebebiyet vermez. Yün cami halısı tercihi ısıdan da tasarruf ettirir.

Isı Yalıtımı Yapabilmesi; camiler yaz kış ibadet etmek isteyenlerin uğradığı ortak noktadır. Bu nedenle cami halıları kış aylarında özellikle tabanı kapladığı için ısı yalıtımı da yapmaktadır.

Yanmaz ve Aleve Dayanıklı olması; Toplu ibadete açık olan camilerde halıların yanmayan ve kolay alev almayan türden seçilmesi hem insan hem de cami güvenliği açısından çok önemlidir.

Kolay Temizlenebilir olması; Cami halıları rutin olarak temizlenmesi ve bakımı yapılması gereken halılardır. Bu nedenle kaplandığı alandan kolayca çıkabilen ve leke tutmayan temizliği kolay olan cami halıları tercih edilmelidir.

Ses Yalıtımı Yapabilmesi; Cami halıları birçok insanın aynı anda bulunduğu alanda kullanılması nedeni ile özellikle ayak sesi gürültü ve eğilip kalkarken oluşan sesleri yalıtmalıdır.

Dayanıklı Olması; Cami halıları uzun süreli kullanıma uygun olan günde yüzlerce kişinin bastığı halılardır. Bu nedenle aşınmaya karşı mukavemeti olmalı ve kolay kolay yıpranmamalıdır.

Camiye Uygun Desen ve Renkte Halı Seçilmeli; Cami halıları seçilirken özellikle göz yormayan, ibadet eden kişilerin dikkatini dağıtmayan desenlerde ve renklerde seçilmelidir. Bunun yanı sıra cami dekorasyonuna da uyum sağlamalıdır.

Cami Halısı Ölçüleri Nasıl?

Cami halısı seçilirken özellikle dikkat edilmesi gereken ilk etken halının ölçüleri olmalıdır. Cami halıları ölçüleri genel anlamda farklılık göstermektedir. Ölçü bilmeden halı alışverişi yapmak imkânsız olduğu gibi caminin bulunduğu yere göre ses ya da ısı yalıtımı gibi özellikleri içeren ölçüleri bilmekte fayda vardır.

atasehir-cami-halisi

2022 Ataşehir Cami Halısı Fiyatları

Ataşehir cami halısı satan mağazalar oldukça kısıtlı ve fiyatları da belirli bir çerçevede sunulmaktadır. Bu nedenle ibadet edilen bu alanlarda kaliteli ve maliyetli cami halısı bulmak için internette bulduğunuz pek çok firma ile iletişime geçebilirsiniz. Uygun ölçü ve uygun fiyatları ile pek çok renk ve desen sunan firmalardan seçim yaptığınızda fiziksel olarak gidip sözleşmenizi yapmalısınız.

Bu sözleşme sizi pek çok olumsuz gelişmeden koruyacak resmi bir belgedir. Çünkü ilk konuştuğunuz fiyatın üzerine daha yüksek bir meblağ ödemek zorunda bırakan işletmeler de olabilir. Karşılıklı imzalanan sözleşme sizi ve firmayı her türlü mali kayıptan koruyacaktır.

Ataşehir Cami Halısı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Genelde zemin üzerinde duvardan duvara halı kaplama yöntemiyle kullanılan ve Ataşehir cami halısı olarak satışa sunulan modeller fiyatlandırma da değişik etmenleri içinde barındırır. Ataşehir cami halısı satışı yapan firmalar tarafından fiyatlandırma sırasında bazı durumlar göz önünde bulundurulur.

Ataşehir cami halısı firmaları fiyat belirlerken:

  • Metrekare üzerinden boyut hesaplanması,
  • Metrekareye bağlı fiyat belirleme,
  • Cami halısı modelleri,
  • Halı yapılırken kullanılan iplik özellikleri,
  • Halının varsa diğer özellikleri,
  • Elde edilmek istenen kâr oranı göz önünde bulundurulur.

Siz de Yeşil Parke ile iletişime geçerek modern ve uygun fiyatlı cami halısı modellerine göz atabilirsiniz. Üstelik Ataşehir cami halısı satan firmalara göre daha yüksek kaliteyle!

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button