2 Aşamada Ataşehir Karo Halı Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Blog geri dön
atasehir karo halı

2 Aşamada Ataşehir Karo Halı Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Ataşehir karo halı modelleri çok çeşitli türleri ve karo halı yapıştırma hizmeti ile faaliyet vermektedir. Normal halılardan farklı olan karo halılar dekorasyondan ziyade zemin kaplaması olarak da kullanılabilen parçalardır. Zemin kaplama ya da dekorasyon amaçlı karo halılar gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

1-Karo Halı Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Karo halı, iç içe geçebilen parçalardan oluşan dekorasyon ya da zemin kaplama amacı ile üretilmiş yüksek kalite iplik ile oluşturulan halı çeşididir. Günümüzde dekorasyona ek olarak zemin kaplama türünde daha sık tercih edilmektedir. Özellikle ticari alanlarda kullanımı daha yaygın olan bu halı çeşidi uygulaması kolay olan çok farklı renk ve seçeneklere sahiptir.

Ataşehir karo halı 50×50 ya da 60×60 ebatlarında standart ölçüye sahip kare şeklinde olan ve polyamid ya da polipropilen gibi farklı iplik çeşitleri ile üretilmektedir. İsmini şekli olan kareden alan ve farklı desen ve çeşitleri bulunan karo halı genel olarak ticari amaç ile oluşturulmuş kurum ya da kuruluşlarda kullanılır. İki farklı iplik türü ile üretilen karo halılar;

Polipropilen Karo Halı; bu halı termo plastik polimer olan malzeme ile üretilen iplik çeşididir. Temizleme, leke tutma ve hijyen özellikleri en üst seviyede olan karo halıdır. Bu halı tipi en uygun bütçelere dahi hizmet verebilmektedir.

Polyamid Karo Halı; Hammaddesi naylon olan en dayanıklı karo halı çeşididir. Genel olarak tüm mukavemetlere karşı yüksek direnç gösterir.

atasehir-karo-hali

Karo halı ticari amaçla kullanılan yerlerde tercih edilir. Genellikle;

 • Otel
 • Banka
 • Okul
 • Kreş
 • Kamu kurum ve kuruluşları
 • Ofisler
 • Kongre, sinema ve tiyatro salonları
 • Mağaza
 • Otel
 • Restoran
 • Hastane
 • Fuar alanları gibi çoğaltılabilecek pek çok farklı alanda kullanılabilir.

2- Neden Ataşehir Karo Halı Tercih Edilmelidir?

atasehir-karo-hali
Ataşehir Karo Halı

Ataşehir karo halı tercihleri günümüzde dekorasyona ek olarak pek çok farklı özellikleri nedeni ile çok rağbet görmektedir. Şık ve estetik duran bu halı aynı zamanda zemin kaplama sırasında çok tercih edilmesinin farklı nedenleri vardır. Özellikle ısı ve ses yalıtımı konusunda karo halı çok iyi performans göstermektedir. Suya karşı belirli bir mukavemeti olan bu halı ıslaklığı zemine geçirmez ve bu sayede nem ve rutubet oluşumunu engeller.

Anti bakteriyel özelliği ile leke ve mikrop tutumu en az seviyede olan bu halı farklı boyutlarda üretilmektedir. Kullanımı rahat ve bir o kadar estetik duran bu halı döşemesi oldukça kolay ve maliyetsizdir. Yangın standartlarına uygun olan bu halılar ısı ve ses izolasyonu yaparak kullanılan ortamı ferah ve aydınlık gösterir. Aynı zamanda farklı renk ve türleri ile çok çeşitli bir halıdır. Karo halılar anti statik özelliği nedeni ile ortamda oluşan elektriği canlı vücuduna aktarmazlar.

Ataşehir Karo Halı Nasıl Döşenir?

atasehir-karo-hali

Ataşehir karo halı firmaları tarafından satışı ve uygulaması gerçekleştirilen karo halı, günümüzde birçok kullanıcının tercih ettiği bir zemin kaplama çeşididir. Çeşitli renk ve desenleri olabilen bu halı modeli özellikle belirli bir desen verilecek ise kaplamaya ortadan başlanmalıdır. Karo halı yapıştırıcısı ile zemine montajı yapılan bu halı deseni oluşturulurken dikkat edilmelidir.

Zemini temizledikten ve kuruttuktan sonra farklı döşeme çeşitlerinden birisini kullanarak yükseltilmiş döşeme adına duvardan duvara modellere başlayabilirsiniz. Düz, tuğla tipi, özel döşeme yöntemi ile farklı desenler verilebilir. Eğer estetik amaçlı bir döşeme planı var ise o zaman karo halının döşenecek olan alanın dekorasyonuna uygun şekilde seçilmelidir.

atasehir-karo-hali
Ataşehir Karo Halı

En önemli kurallardan birisi ise karo halı parçalarının boyutudur. Küçük ebatlı karo halılar mekânı daha ferah ve büyük gösterebilir. İstenilen performans sağlaması ve uzun süre dayanıklı olabilmesi için karo halı konusunda bilgili bir kişinin döşeme yapması sağlanmalıdır. Zemin kuru, temiz, nemsiz ve düz olmalıdır. Karo halı yapıştırıcısı zemine bir rulo yardımı ile yayılarak uygulanmalı ve karolar öyle döşenmelidir.

Ataşehir karo halı her türlü zeminde karo halı kaplaması yapmakta ve dekorasyona da özen göstermektedir. Karo halı en sık kullanılan zemin kaplama ürünü olduğundan beri kalite ve estetiği bir arada yürüten karo halı firmaları özellikle uygun fiyatlı olması nedeni ile de en çok satışı yapılan kaplama çeşidi olduğunu belirtmişlerdir. Daha rahat ve temiz bir kullanım için Ataşehir karo halı firmasından tercihlerinizi yapabilirsini. Zarif ve hijyene önem veren herkes karo halı tercih etmektedir.

Tercihlerinizi Yeşil Parke firması aracılığıyla yapabilir, kısa sürede istediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Bu ürünü sepete eklediniz:

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button