Bahçe Düzenlemesi Yapmanın İpuçları

Blog geri dön

Bahçe Düzenlemesi Yapmanın İpuçları

Günümüzde adeta betondan bir duvar haline gelen şehirlerde bahçeli evlere olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bahçeli bir yaşamda huzur bulmak isteyenler, ne kadar küçük olursa olsun bahçe düzenlemelerini diledikleri gibi yapmak istemektedirler. Bunun için de, bahçe düzenleme ve dekorasyon ürünleri ile kendi çabaları ile bir düzenleme yapmak isteyenlerin sayısı artmaya devam etmektedir.

Bahçe ve dış mekan dekorasyonu yapmak için pek çok ipucu vardır. Dekoratif taşlardan bahçe cücelerine, yapay çimlerden metal tellere kadar birçok farklı ürün bahçe dekorasyonu için önemli olan ürünlerdendir. Bahçesinde çok fazla yeşillik olmayan biri, suni olarak alacağı çimlerle bahçesinde yemyeşil bir görüntü yakalayabilir. Bu tip suni çimleri bol bol saksı çiçekleri ile renklendirebilir, bahçenize canlılık ve enerji katabilirsiniz.

Bahçe düzenleme işini özellikle bahar ve yaz aylarında yapmak daha mantıklıdır. Eğer toprak üzerinden çalışıyorsanız verimli topraklardan doğru bir ekim yapmanız gerekmektedir. Süs bitkileri ya da ağaçlar dışında bahçe mobilya seçimi de dekorasyonun püf noktalarındandır. Hem bütçenize hem de bahçenize uygun bir mobilya takımı seçerek bahçelerinizi yepyeni yaşam alanlarına dönüştürebilirsiniz. Dekoratif taşlar ve aydınlatma ile bahçenizi daha ilgi .ekici bir hale getirebilirsiniz. Daha büyük bahçeye sahip olanlar süs havuzu ile bahçelerine daha şık bir görünüm kazandırabilir.

Sıradışı Ürünlerle Sıradışı Bahçe Tasarımı

Dekorasyon işi farklı düşünmek ve yepyeni tasarımlar oluşturmak ile ilişkili bir iştir. Bundan dolayı hayalgücünüzü sıklıkla konuşturmanız gerekir. Örneğin eski, kullanılmış ve artık çöp değeri gören bir araba lastiğini kesip boyayarak çok şık bir saksıya çevirebilirsiniz. Ya da topladığınız çakıl taşlarını boyayarak bahçenize rengarenk bir görüntü sunabilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirmek için ilk yapmanız gereken şey; dış mekan ve bahçe ürünleri kategorisini gezmektir. Böylelikle sadece bahçelerinize değil, balkon ya da teras gibi diğer alanlarınıza da yepyeni bir hava katarsınız.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?