Balık Sırtı Parke Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Blog geri dön
balik-sirti-parke-1

Balık Sırtı Parke Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Parkeler çok çeşitli modellere sahiptir. Balık sırtı parke nedir? sorusu bu çeşitlerin arasında en çok tercih edilenlerden birisi olmasından dolayı gündeme gelmektedir. Bir tür ahşap zemin kaplama olan parkelerde renk çok önemlidir. Zira yaşam alanının tüm havasını nerdeyse tek başına göğüsler, hatalı renk seçimlerinde ise bulunduğu alanın zarafetini düşürür. Bu sebeple genellikle tüm trendlere uyum sağlayan renkteki parkelere yönelmek en garanti seçim olacaktır. İşte tam da bu noktada öne çıkıyor balık sırtı. Geleneksel ve doğal görünümüyle uzun yıllar kullanıma olanak tanımaktadır.

balik-sirti-parke-3
Balık Sırtı Parke Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Balık Sırtı Parke Nedir?

Parkeler, yüzey yapılarına göre farklı şekilde sınıflandırılan ürünlerdir. Renk ve desenleri hangi sınıflarda yer alacağını belirler. Günümüzde dekorasyon trendlerinin sürekli olarak değişiyor olması, zemin kaplama ürünlerinde de doğru tercihleri yapmanın önemini öne çıkarıyor. Eğer çeşitlilik arasında kararsız kalınırsa balık sırtı model harika bir alternatif sunuyor. Peki balık sırtı parke nedir? İşte detaylar…

Balık sırtı parke sistemlerinde parke çıtaları dik açılar ile düzenlenmektedir. Bu işlem sayesinde ortaya simetrik ve düzenli şekiller çıkar. Balık sırtı modelinin kendi içerisinde de çeşitleri bulunmaktadır. Dünya genelinde ise en çok kullanım popülasyonu olan türü ise Fransız balık sırtıdır.

Balık Sırtı Parke Çeşitleri

Parkelerin çok çeşitli olması, kullanım alanının da yüksek olmasını sağlamaktadır. Evlerde, okullarda, iş yerlerinde kısacası zeminde şıklığı arayan her yerde karşımıza çıkar. Sizler de hem kullanışlı hem de zarafetini hiçbir dönem yitirmeyecek bir parke çeşidi arıyorsanız balık sırtını tavsiye ediyoruz. Alabileceğiniz türlerini ise aşağıda sizler için detaylandırdık…

1.      Balık Sırtı Masif Parke

Daha çok kalın ahşaplardan üretilen parke çeşididir. Birinci sınıf kalitededir ve günümüz yaşam alanlarını büyük ölçüde süsler. Dayanıklı yapıda olduğu için insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda vazgeçilmez öneme sahiptir. Ayrıca toz tutmaz ve temizlenmesi hayli basittir. Bükülme ya da çatlama yapmaz. Kullanım süresi içerisinde 2 veya 3 defa restore edilebilir.

2.      Balık Sırtı Laminat Parke

Laminat parkeler bilindiği üzere uzun yıllardır ev dekorasyonunda trendleri belirleyen ürünlerdir. Kullanıldığı her alana şıklığı ve zarafeti taşır. Konforlu olduğu kadar kullanışlıdır da. Bunların arasında balık sırtı olanları ise sevilerek tercih edilir. Mutlaka bu tür parkelere denk gelmişsinizdir. Zira son zamanlarda ev hanımları için vazgeçilmez bir değere sahip.

Ahşap stilinin o geleneksel ve doğal tarzını benimseyenler için balık sırtı ürünleri iyi bir seçenektir. V tasarımıyla özellikle evler için daha uygundur. Onun sayesinde duvarlarınız, tablolarınız, mobilyalarınız harika bir uyum kazanacak.

balik-sirti-parke-2
Balık Sırtı Parke Çeşitleri

3.      Balık Sırtı Lamine Parke

Balık sırtı parke ürünleri teknik yapısıyla bulunduğu alan/alanları daha geniş bir hacme bürür. Bu da yaşam alanında ferahlığı ön plana çıkarmaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak dar alanlarda tercih edebilirsiniz. Aslında tasarımındaki özel teknik, bir tür göz yanılsamasını sağlamaktadır.

Balık sırtı parke seçimlerinizin önemi, onun sağladığı özelliklerde yatıyor. Bunlardan bazılarını birkaç maddede belirtmekte fayda var:

  • Dayanaklı yapıdadır. Uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Masif türlerinde restorasyon imkanı da bulunmaktadır.
  • Parkede temizlik önemli bir detaydır. Kolay temizlenebilir olması kullanıcılara avantaj sağlar. Balık sırtı parke ürünleri tam olarak bu özelliğe hitap etmektedir. Hafif bir nemli bez ile kolayca toz alabilirsiniz.
  • Görüntüsündeki şıklık, yaşam alanlarındaki zarafet oranını arttırır.
  • Fiyatları her bütçeye uygun orandadır.

Balık sırtı parke arayanlar için Yeşil Parke markası olarak en kaliteli ürünleri sunuyoruz. Online mağazamız üzerinde binlerce farklı türde parke bulunmaktadır. Bunlardan beğendiklerinizi bizimle iletişime geçerek sipariş oluşturabilirsiniz. Ayrıca uzman montaj ekibimiz de yaşam alanlarınıza harika bir parke döşeme hizmeti sunuyor.

Balık Sırtı Parke Fiyatları

Balık sırtı parkelerin fiyatını tarzı, kalitesi ve ne kadar alınacağı belirlemektedir. Tahmin edileceği üzere toptan alımlarda daha avantajlı fiyatlar ile karşılaşmak mümkündür. Buradan net bir ücret bilgisi vermek hatalı olur. Eğer güvenilir ve samimi bir fiyat arayışındaysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sektörün en iyi markalarından biri olan Yeşil Parke 2022 yılında da bütçe dostu fiyatlar ile satışlarına devam ediyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz 2022 En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri konusu ilginizi çekebilir. Ayrıca yorum ve görüşlerinizi Instagram hesabımızdan iletebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button