Bebek Odası Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Blog geri dön

Bebek Odası Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Çocuklarımız en değerli varlıklarımızdır. Onları sağlıkla ve güvenle büyütmek her ebeveynin mutlak görevleri arasındadır. Bebeğinizin biberonunu, kıyafetlerini, yatağını, yorganını büyük bir özen ve dikkatle seçmelisiniz. Aynı özen ve dikkat, bebeğinizin odasını hazırlarken seçeceğiniz halı için de geçerli olmalıdır. Seçiminizde önceliğiniz estetik kaygı ve modadan önce sağlık ve hijyen olmalıdır.

Çocuğunuzun odasını dekore ederken karşınıza pek çok halı çeşidi çıkacaktır. Seçeneğin bol olması, müşterinin seçim yapma kıstasında karar verme yetisini zor durumda bırakmaktadır. Bilinçli bir ebeveyn olarak almak istediğiniz üründe dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Bebeklerin özellikle emekleme dönemlerinde yer ile temas etmeleri ve merak duygularından ötürü ellerini sürekli ağızlarına götürmeleri, etraflarındaki mikrop ve bakterileri vücuda taşımak için davetiye çıkartır.

Bebek Halısı Seçiminde Öncelik Kural: Hijyen

Bebek halılarındaki ürün ağının gelişmesi beraberinde birçok özelliğin gelmesine neden olmuştur. Bebek halıları düşünüldüğünde bu özelliklerden en gereklisi ve önemlisi antibakteriyel özelliktir. Halıların tozu ve kiri barındırdığı düşünülünce zamanla oldukça kirleneceği su götürmez bir gerçektir.  Bebekler için havaya karışan toz da ciddi bir tehdittir. Bundan dolayı antibakteriyel ve antialerjik özellik mutlaka olmalıdır. Bebekleriniz, bu tip özeliklere sahip olan bir halı üzerinde dileği gibi yürüyebilir ya da emekleyebilir.

Bebek halısı üreticileri genellikle çocuklarınızın dikkatini çekecek, onlara yeni oyun alanı oluşturacak tarzda tasarım ürünleri hazırlarlar. Birçok ürün fabrikada baskı tekniği uygulanarak üretilir. Eğer halının gerekli sağlık ve üretim sertifikaları varsa korkulacak bir durum söz konusu değildir. Gerekli sertifikası olan bir halı, kanserojen ya da başka zararlı kimyasal barındırmaz. Bebeklerin ilk 3 yaşa kadar en hareketli çağda oldukları düşünülünce, kaydırma yapmayan bir halıyı tercih etmek daha doğru olacaktır. Anne babalar bu durumda genellikle duvarda duvara halıyı tercih etmektedir. Bu tip halılar kolay temizlenebilir olmalıdır. Halıların kolay ve sık yıkanabilir olması, onları çok fazla kirleyecek bebekleri düşündükçe, anne babalar için vazgeçilmez özelliklerden biri olmaktadır.

Onlarca farklı çocuk ve bebek odası halısı seçeneklerine Yeşil Parke farkı ile ulaşabilirsiniz.  Böylelikle hem siz hem de çocuklarınız için gerekli olan sağlıklı ve güvenli ortamı sağlamış olursunuz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?