Genel

Beykoz Duvar Kağıdı Modellerini Keşfedin | 2024

Yaşam alanının tasarımına şıklık ve dinamizm katmak isteyenler bireyler için Beykoz duvar kâğıdı çeşitleri sıklıkla aratılıyor. Duvar kağıtları çok çeşitli özelliğe sahiptir. Hemen her ihtiyaca göre bir modelinin olduğunu söylemek mümkün. Seçim yaparken dikkatli olunması da önemli bir detay. Zira her duvar kâğıdı her mimari alanın tasarımına uyum sağlamaz. Evin dekorasyonu, mobilyalar ve mekân büyüklüğü gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yazımızda Beykoz duvar kâğıdı konusunu kapsamlı bir biçimde detaylandıracağız. Keyifli okumalar dileriz…

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Duvar Kâğıdı Nedir?

Duvar kâğıdı ürünleri, kapalı yaşam alanlarının duvar ya da tavanlarına yapıştırılan bir kaplama türüdür. Rulo halinde toplanarak satışa sunulur. Temel materyali kâğıt, vinil ve dokunmamış taban olarak bilinir. Dekoratif fonksiyonla gerçekleştirilse de ısı ve ses yalıtımına da katkısı vardır. Ayrıca duvar yüzeyindeki pürüzleri ve çatlakları da kapatıcı fonksiyonu var. Temizliği de hayli kolaydır.

Beykoz Duvar Kâğıdı Firmaları

Eskiden sınırlı sayıda çeşide sahipken duvar kağıtları kullanım oranlarının 2000’li yılların ardından artmasıyla birlikte modern ve şık tasarıma sahip yüzlerce ürün üretilmeye başlandı. Günümüzde artık her zevke ve mekân özelliklerine uygun bir duvar kâğıdı bulmak mümkün. Talep yoğun olunca tedarikçi firma sayısında da artış olduğunu söylemek mümkün. Fakat Beykoz duvar kâğıdı firmaları arasında model seçim yaparken bazı hususlara dikkat etmenizde fayda var. İşte detaylar…

  • İlk olarak uygulamanın yapılacağı duvarın fiziki koşullarına uygun ürün seçilmelidir. Örneğin duvarda çıkıntılar varsa seçimlerinizde daha dikkatli olmalısınız.
  • Alacağınız duvar kağıdının yeterli kalınlıkta olmasına özen gösterin. Yeteri kalınlıkta olmayan ürünleri bir süre sonra yıpranıyor ya da yapıştığı yerden deforme olabiliyor.
  • Eğer yaşam alanınıza uygun model seçmekte zorlanıyorsanız en iyi çözüm konsept tasarımlara yönelmektir. Zira konsept tasarımlar her zaman için ev dekorasyonuna daha kolay uyum sağlar.
  • Tekstil temelli duvar kağıtları daha dayanıklıdır. Tercihlerinizi bu yönde yapabilirsiniz. Fakat bebek odaları için kâğıt materyalli ürünler daha iyi bir alternatiftir.
  • Temin edeceğiniz firmanın kaliteli olduğundan emin olun. Zira profesyonel firmalar ile deneyimli ustalara sahip olabilirsiniz.

2000 yılından beri faaliyet gösterdiğimiz bu sektörde Beykoz duvar kâğıdı firmaları arasında günümüzde zirvede olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yüzlerce ürüne sahip koleksiyonumuzda tarzınızı yansıtan duvar kağıdını bulmakta hiç zorlanmayacaksınız. Ren renk ve desen desen ürünlere makul fiyatlar ile temin etmeniz mümkün. Bizimle iletişime geçtiğinizde detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Beykoz Duvar Kâğıdı Fiyatları 2024

Duvar kağıtlarının icadından günümüze çeşitlilik ve kalite bakımından büyük bir evrim gerçekleşti. Eskiden çok sınırlı sayıda bir ürün sayısı varken günümüzde bu sayı yüzleri aşabiliyor. Ayrıca gelişen teknoloji sayesinde çok daha dayanıklı ürünleri üretebiliyoruz. Bu çeşitlilik fiyat konusunda da geçerli. Her modelin ve rengin kendine has özellikleri gibi belli bir fiyat kriteri de mevcut. Peki Beykoz duvar kâğıdı fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

Beykoz duvar kâğıdı fiyatları hakkında net bir bilgi vermek ne yazık ki zordur. Zira koleksiyonumuzda binlerce çeşit bulunuyor. Ayrıca tercih edilecek ürünün özelliği, ne kadar temin edileceği gibi unsurlar da fiyat belirlenmesinde önemli bileşenlerdir. Zira geleneksel bir duvar kağıdına oranla 3 boyutlu duvar kağıtları daha maliyetli olmaktadır. Koleksiyonumuzdan belirlediğiniz ürünleri bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Montaj talepleri de Beykoz duvar kâğıdı fiyatları konusunda belirleyici bir detaydır. Yeşil Parke bünyesinde yer alan ustalar sektörünün en deneyimli ve profesyonel çalışma prensibine sahip kişilerdir. Montaj taleplerinizi sipariş esnasında bizlere belirtebilirsiniz.

Duvar Kâğıdı Metresi Ne Kadar?

Duvar kâğıdı ürünleri toplara sarılarak satılsa da fiyatları metre hesabı üzerinden belirlenmektedir. Bunun için yaşam alanınızda uygulanacak alanın ölçülerini net olarak almanızda fayda var. Bu sayede daha karlı ve net bir sipariş oluşturabilirsiniz. Peki duvar kâğıdı metresi ne kadar? Detaylar yazının devamında…

Kaliteli ve doğru ürünü uyguladığınızda bir duvar kağıdının ömrü yaklaşık 15 yıl kadar gitmektedir. Bu süre montajı yapan ustanın deneyimine göre uzayabilir ya da kısalabilir. Bu sebeple fiyatları karşılaştırırken kalite unsurunu da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Yeşil Parke markası olarak sizlere en kaliteli çözümler sunmaya devam ediyoruz.

Duvar Kağıdına Rengi Veren Madde ne?

Duvar kağıdına rengini veren madde genellikle pigmentler veya boyalar olarak adlandırılan özel kimyasal maddelerdir. Bu pigmentler veya boyalar, duvar kağıdının üzerine uygulandığında renk oluşturmak için kullanılır. Pigmentler, organik veya inorganik bileşiklerden oluşabilir ve genellikle toz halinde satılır. Bu pigmentler, belirli bir renk tonunu elde etmek için belirli oranlarda karıştırılarak veya işlenerek hazırlanır. Ayrıca, pigmentlerin duvar kağıdına uygulanması için bir bağlayıcı veya taşıyıcı madde de kullanılır. Bu bağlayıcılar, pigmentlerin kağıda yapışmasını sağlar ve renklerin dayanıklılığını artırır. Boyalar da aynı temel prensiple çalışır; ancak, boyalar sıvı formda olduğu için daha kolay uygulanabilirler ve genellikle daha homojen bir renk elde etmek için kullanılırlar. Özetlemek gerekirse, duvar kağıdına rengini veren madde genellikle pigmentler veya boyalar olup, belirli bir renk tonunu elde etmek için özenle seçilir ve uygulanır.

 

İlginiz çekebilir: Natura 002 Antalya Çam