5 Adımda Beykoz Duvardan Duvara Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Blog geri dön
duvardan duvara halı seçimi

5 Adımda Beykoz Duvardan Duvara Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Beykoz duvardan duvara halı modelleri tercih edilmeden önce bu modeller hakkında alıcıların kafasında birtakım sorular oluşmaktadır. Bu sorulardan ilki Beykoz duvardan duvara halı seçimi nasıl yapılır? Sorusudur.

Duvardan duvara halı kaplama hizmeti birçok mekânda zeminlerinize eşlik edebilir. Zeminlerinizi koruyacak olan duvardan duvara halı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

Halı kaplama evlerimizde de sıkça tercih edilen zemin doldurma yöntemlerinden biridir. Gösteriş açısından eve kattığı güzel görünüm dışında kolay temizlenebilme ve anti bakteriyel yapısı ile sağlık dostu olma gibi birçok avantajıda beraberinde getirir.

Evlerinde odalarını duvardan duvara kaplama yöntemi ile kaplamak isteyenler olduğu gibi bu halıfleksleri belirli bir alanı kaplamak için kullananlarda oluyor. Salon, yatak odası, koridor gibi evin çeşitli bölgelerinde zeminin tamamı veya belirli bir kısmı halıfleksler ile kaplanabiliyor.

Evlerinde bu zemin kaplama yöntemini ilk defa kullanacak olan alıcılar ilk başta tereddüt ederek çeşitli araştırmalara yöneliyorlar. Bu araştırmalar Halıfleks alırken nelere dikkat edilmeli? Hangi firmalar halıfleks alanında iyi? Gibi sorulardan oluşuyor.

Bu sorulardan en popüleri olan Beykoz duvardan duvara halı seçimi nasıl yapılır? Sorusuna beraber beş aşamada bir yanıt bulalım.

5 Aşamada Beykoz Duvardan Duvara Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Duvardan duvara halı seçimi işlemini aşamalar halinde incelemek gerekiyor. Rastgele bir seçim yapmak yerine bu seçim aşamalarını takip ederek bir seçim yapmak çok daha güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Beykoz duvardan duvara halı seçimi nasıl yapılır? Sorusunu beş aşamada inceleyeceğiz.

beykoz-duvardan-duvara-hali-secimi
Beykoz Duvardan Duvara Halı Seçimi

1-Halıların Sertliği

Zeminlerinizde sürekli ayağınızın altında olacak olan bu halıların sertliği de sizler için önemli bir faktördür.

Bastığınızda hissedeceğiniz huzur ve zemin ile olan temaslarda tahriş etkisini azaltmak için halının sertliğine dikkat edilmelidir.

Özellikle ev kullanımlarında ve çocuklu ailelerde daha yumuşak modeller tercih edilmelidir.

beykoz-duvardan-duvara-hali-secimi

2-Kullanılan Malzeme Özelliği

Halı üretimden kullanılan malzemeler o halının kalitesini ve dolaylı olarak da diğer tüm özelliklerini etkiler. Alıcılar Beykoz duvardan duvara halı seçimi nasıl yapılır? Başlığı altında yaptığı araştırmalarda dikkat etmeleri gereken en önemli husus kullanılan malzemenin özellikleri ve kalitesidir.

Kullanılan malzemeler kimyasal partikül ve madde içermeyen anti-alerjik ve sağlık açısından zararlı olmayan malzemeler olmalıdır.

Malzemelerin özellikleri halıların dış görünüşlerini de etkilemektedir. Halının kir tutmaz yapıysa sahip kumaşlardan üretilmesi geç kirlenmesini dolayısıyla uzun süre temiz ve güzel durmasını sağlamaktadır.

beykoz-duvardan-duvara-hali-secimi

3- Halı Rengi

Ev dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan halıların, renk seçimleri de şık bir ortam oluşumunda dikkat edilmesi gereken faktörlerdendir.

Halıfleks modelleri geniş bir renk paletine sahiptir. Ev dekorasyon bütünlüğünüze en uygun rengi seçin ve evinize şık bir dokunuş yapın.

Evinizde salon, mutfak, yatak odası ve koridorlar gibi çeşitli alanlarda kullandığınız halıfleks modellerini seçerken, odalarınızdaki diğer renklere uyumlu renkler tercih ederek renk bütünlüğü sağlanmış şık mekanlar oluşturabilirsiniz.

Koyu renk halıfleksler kiri daha az belli ettiği için yoğun kullanımın olduğu bölgelerde koyu renk tercihler yaparak pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz.

beykoz-duvardan-duvara-hali-secimi

4-Halının Kalınlığı

Halı kalınlığı da Beykoz duvardan duvara halı seçimi nasıl yapılır? Sorusu altında önemli faktörlerden birisidir.

Isı ve ses yalıtımı ile enerjiden tasarruf olayında seçilen halıların kalınlığı büyük rol oynamaktadır. Halıfleks kalınlıkları genel olarak sabit bir oranda olsa da isteğe bağlı olarak daha kalın veya daha ince halıfleksler üretilmektedir.

Evinizin daha soğuk ve ısı yalıtımı gerektiren bölgelerinde kalın halıfleksler kullanmak sizlere hem enerjiden tasarruf hem de ısıdan kazanç sağlayacaktır.

beykoz-duvardan-duvara-hali-secimi

5-Beykoz Duvardan Duvara Halı Seçimi Nasıl Yapılır| Halı Fiyatları

Alıcılar tarafından bu kaplama işlemlerinin fiyatları da merak edilen hususlardan biridir. Bu fiyatlar Beykoz duvardan duvara halı kaplama yapan firmalar tarafından belirlenmektedir.

Bu fiyatlandırmalar bu aşamadan önce incelediğimiz aşamalar ile yani halı sertliği, kullanılan malzemenin kalitesi ve halı kalınlığı gibi özellikler ile doğrudan ilişkilidir.

Bir firma ile anlaşmadan önce firmanın kaplama işleme yapıp yapmadığına dikkat edilmelidir. Bazı firmalar sadece satış yaparken bazıları bunun yanında kaplama hizmeti de vermektedir. Aynı zamanda firmanın sattığı ürünlerin kalitesi ile fiyatları arasındaki ilişkiyi de iyi incelemeli fiyat performans ürünler tercih edilmelidir.

Bahsedilen tüm bu unsurlara uygun olan duvardan duvara halılar; karo halı, mescit halısı, kaliteli halıfleks modelleriyle Yeşil Parke bünyesinde bulunmaktadır. Ücretsiz keşif ile İstanbul ve diğer şehirlere online satışlar yapılmaktadır. Genellikle halıfleks döşeme için başvurulsa da laminat parke ve diğer döşemeler için de iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button