2022 Beykoz Karo Halı Kaplama Hizmeti

Blog geri dön
beykoz-karo-hali-kaplama

2022 Beykoz Karo Halı Kaplama Hizmeti

Beykoz karo halı kaplama hizmeti Yeşil Parke tarafından kısa sürede ve kaliteli olarak verilmeye devam ediyor!

Beykoz karo halı firmaları günümüzde hala sıkça evlere ve çeşitli mekanlara hizmet vermektedir. Beykoz Karo halı kaplama hizmeti günümüzde hala popülerliğini koruyan bir zemin kaplama türüdür.

Karo halı modelleri yapboz gibi iç içe geçen kare parçalardan oluşur ve döşendiği alanda bir parça bütünlüğü meydana gelir. Kolay ve pratik döşenebilir yapısı ve sağlam tabanlı yapıya sahip olması nedeni ile yoğun talep gören halı türlerinden biridir. Döşenen ortam modern ve resmi bir hava katan halılar zemin kaplama alanında sıkça başvurulan bir yöntemdir. Bu zemin kaplama yönetimden Beykoz karo halı firmaları gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Karo halılar kullanıldıkları ortamda ses ve ısı yalıtımı sağlayarak enerjiden tasarruf etmemizi sağlar. Koku nem ve rutubet gibi olumsuz faktörlerin oluşmasını engeller. Anti-statik yapısı ile ortamda bulunan statik elektriği emer ve insanlara iletmez. Ayrıca kullanıldığı ortamlara şık ve modern bir görünüm kazandırır.

Karo halı modelleri sağladığı bu avantajlar sayesinde günümüzde birçok evde kullanılmaktadır. Bununla birlikte ev dekorasyonlarından farklı mekanlarda da tercih edilmektedir. Kullanılan alanların ortak noktaları genelde yoğun trafiğin bulunduğu iş ve sosyal aktivite ortamları olmalarıdır.

1- Karo Halı Nedir?

beykoz-karo-hali-kaplama

Karo halılılar günümüzde alışagelmiş tek parça klasik halıların aksine kare parçalardan oluşan bir halı türüdür. Beykoz karo halı kaplama hizmetinin de sağladığı bu kaplama türünde halılar birer yapboz parçası gibi parçalar halinde bulunmaktadır. Halıfleks gibi ince ve tüysüz olan halılar sonrasında ustalar tarafından bu parçalar birleştirilerek zemin kaplama işlemi gerçekleştirilir.

Müşteriler beykoz halıfleks halı kaplama yöntemi tercih etmekten ziyade farklı bir model aradığında karo halıları tercih eder. Duvardan duvar halılar karo modellerle de yerleştirilebilir. Halıfleks gibi kullanışlı, daha uzun kullanıma müsaittir.

Karo halılar döşendiği ortama sağladıkları birçok avantaj dışında odadaki dekoratif görünümü özelleştirir. Oluştuğu parçaların yere dizilimi esnasında farklı kombinasyonlar ve yer değişiklikleri ile sınırı olmayan ve hayal gücüne kalmış tasarımlar oluşturulabilmektedir.

2- Beykoz Karo Halı Kaplama Nasıl Yapılır?

Beykoz karo halı kaplama hizmeti, halı firmaları tarafından yapılmaktadır. Fakat her firma kaplama hizmeti sunmamaktadır. Bazı firmalar sadece karo halı satışı yaparak döşeme ile ilgili bir hizmeti bünyelerinde bulundurmamaktadır.

Karo halı kaplama işlemi ilk olarak alıcı tarafından belirlenen halının nasıl kaplanmak istediği doğrultusunda başlar. Genellikle işlemler duvardan duvara halı kaplama şeklindedir. Zira duvardan duvara karo halı kaplama, halıfleks zemin kaplama yöntemine göre daha uzun ömürlüdür.

Halı kaplama yapmak için iki yöntem vardır.

İlk yöntemde halıları zemine tam olarak yapıştırarak tutturma işlemi uygulanmaktadır. Beykoz karo halı kaplama firmaları bu işlem özel karo yapıştırıcıları kullanılır. Bu yapıştırıcılar karo halılar için özel olarak üretilmiş yapıştırıcılardır. Bu yapıştırıcılar önce halı üzerine uygulanır. Halı üzerine uygulandıktan sonra halı çevrilerek zemin üzerine yerleştirilir ve yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittiğinde halının kuruması için beklemek gerekmektedir. Karo halılar yoğun kullanımın olduğu ortamlarda kullanıldığı için bu yapıştırıcıların bekleme süreleri kısadır. Döşetildiği gün kısa süre içinde kullanıma hazır hale gelir.

beykoz-karo-hali-kaplama

Bu döşeme yönteminin ardından halının zeminde hareket etmesi, toplanması gibi olaylar mümkün değildir. Ancak halının çıkartılması konusunda çıkartma işlemi uygulanırken kullanılan yapıştırıcı sebebi ile zemine zarar verebilme ihtimali vardır. Bu ihtimalleri minimuma indirmek için doğru firma ve kaliteli yapıştırıcı tercih etmek gerekmektedir.

İkinci Beykoz karo halı kaplama yöntemi de yapıştırıcı bantlar kullanmaktır. Çift taraflı yapıştırıcı bantlar halının arka tarafına ve zemine gelecek şekilde ayarlanır. Bantların kaldırılması daha kolaydır ve istenildiği zaman halı zeminden ayrılabilmektedir. Ayrıca bu yöntem çıkartma işlemi sırasında da zemine herhangi bir zarar vermez.

3- Karo Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Karo halı temizliği alıcılar tarafından merak edilen bir unsurdur. Yoğun kullanım alanlarında tercih edilen modeller sıkça temasta bulunulduğu için sıkça kirlenmektedir.

Fakat karo halı modelleri kolay temizlenebilir yapıları sayesinde temizlik aşamasında rahat ve pratik bir temizlik sunmaktadır. Günlük basit temizleme işlemleri ile bu modelleri rahatlıklar temizleyebilir ve güzel görünümüne kavuşturabilirsiniz.

4- İthal Karo Halı Nerelerde Kullanılabilir?

Beykoz karo halı kaplama işlemleri sırasında farklı mekan tercihlerinde bulunabilir. Kişiler ister yaşam ister iş alanlarında rahat olabilmek, pratiklik kazanabilmek amacıyla tercihlerini gerçekleştirebilir. Günümüzde halı kullanımının yaygınlaşması da elbette bu işte etkili olan bir unsurdur.

A- Ev için Karo Halı Kullanılır mı?

Karo halılar genel olarak oteller, sinema salonları, ofisler gibi daha çok resmi noktalarda kullanılmaktadır.

Ancak ev içinde karo halı modelleri tercih edilebilmektedir. Karo halılar ev içinde kullanılabilir. Fakat karo halı özelliklerinin bilincinde olarak alışverişler bu doğrultuda gerçekleştirilmedir.

beykoz-karo-hali-kaplama

B- Ofis Karo Halı Kullanımı

Ofisler insan yoğunluğunun yaşandığı alanların başında gelir. Ne kadar insan çoksa o kadar bakteri ve mikrop oluşumu demektir. Özellikle bakterilerin bulunduğu alanlardan birisi de halılardır.

Halbuki karo halı modelleri sayesinde kısa sürede temizlik yapabilir daha az bakteri tutulması sağlayabilirsiniz. Böylece hijyenik ortam elde etmek kadar aynı zamanda dekoratif bir ortam oluşturulmaktadır.

5- 2022 Güncel Karo Halı Fiyatları Ne Kadar?

Her geçen ay ya da yıl içerisinde halı fiyatları değişiklik göstermektedir. Müşteriler Beykoz karo halı kaplama bilgilendirmesi sırasında fiyatlar konusunda da araştırmalarını yapar. Genellikle karar mekanizması halı modelleri ve kalitesi kadar fiyatlandırma üzerinden gerçekleşir.

A- Ofis Karo Halı Fiyatları Değişiklik Gösterir mi?

Ofis karo halı modelleri ya da ev karo halı modelleri fiyatlandırma olarak değişiklik göstermez. Kişi ya da kurumun halıyı kullanma alanına göre sadece ihtiyacı olan metrekare boyutunda değişim meydana gelir.

Elbette halı boyutu arttıkça fiyatlandırmalar artacaktır fakat Yeşil Parke, her zaman müşteri odaklı çalışmalarına devam ederken uygun fiyatlandırmayı tercih etmektedir. Ev ya da ofis ortamı fark etmeksizin kullanılacak Beykoz karo halı kaplama ücretleri minimum seviyede tutulur.

beykoz-karo-hali-kaplama
Beykoz Karo Halı Kaplama

B- Beykoz Karo Halı Kaplama Fiyatları Nedir?

Genel itibari ile Beykoz karo halı kaplama fiyatları piyasaya göre Yeşil Parke bünyesinde daha uygun fiyatlandırılmaktadır. Müşteri memnuniyeti kapsamında özellikle fiyatlandırmalar dile getirilmektedir.

Kaplama müşteri tarafından yapılabildiği gibi firma desteği de aranmaktadır. Her firma tarafından kaplama yapılmaz sadece satışı sağlanmaktadır. Karo halı parçaları altında yön bilgisi de verilmektedir. Yapıştırılması sanıldığından daha kolay olmaktadır.

6- Farklı Karo Halı Modelleri için Yeşil Parke’ yi İnceleyebilirsiniz

Yeşil Parke, karo halı modelleri de dahil olmak üzere birçok halı modelini bünyesinde bulunduran bir firmadır.

Beykoz karo halı kaplama hizmeti veren firmalar arasında bulunan firmamız, bünyesinde bulunan çeşitli modeller ile sizlere uygun fiyatlı, kaliteli ve şık ürünler sunuyor.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button