Bir Paket Parke Kaç Metrekare? Kaç Tane Var? 2023 Fiyatı Ne?

Blog geri dön
bir-paket-parke-4

Bir Paket Parke Kaç Metrekare? Kaç Tane Var? 2023 Fiyatı Ne?

Gerek yer döşeme maliyeti hesaplamada gerekse de ne kadar ürün ihtiyacının olduğunu belirlemede bir paket parke ile kaç metrekare döşenebileceği merak edilir. Ahşap, lamine ve laminat parkeler her yerde paketler halinde satılır. Yani parke rulo olarak satılmaz. Paketlenen kutuların içinde de belli bir sayıda levha bulunmaktadır. Bu yazımızda da 1 paket parke içinde kaç tane levha var? Kaç metrekare alan döşenebilir? Paket fiyatı 2023 için ne kadar oldu? gibi sorulara samimi ve doğru yanıtlar vereceğiz.

Parke döşerken alan ölçüsü ya da yapısı ne olursa olsun belli bir oranda fire verilmektedir. Ürün teminlerinde kullanıcılar belli bir ölçüde fazla parke siparişi vermeli. Süreç böylece aksamaz. Peki bunu nasıl hesaplamak gerekir? Bir paket parke içinde kaç levha olduğunu ve bu ürünler ile kaç metrekare döşeme yapılacağını bilirseniz, doğru sonuçlara ulaşırsınız. Yazının devamında bu konuları öğreneceksiniz.

bir-paket-parke-1
Bir Paket Parke

Bir Paket Parke Kaç Metrekare?

Bugün yer döşemesi yenileme kararı aldığınızda aklınıza gelecek ilk soru “bir paket parke kaç metrekare?” olacaktır. Firmamızdan satın alacağınız her modelin levhaları paketlenmiş olarak adresinize gönderilmektedir. 1 paket parke ile de 1,84 metrekare alan döşeyebiliyorsunuz. Sayı olarak da paket içerisinde 8 tane levha bulunuyor. Ama fire verme ihtimalini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Alana gidecek olan parkeyi hesaplarken m2 ölçüsünü kullanın. Bir duvardan diğer duvara kadar mezüre ile ölçüp bunun bir metrekare ortalamasını çıkarın. Sonra da çıkan sonuçları 1,84 m2 ile böldüğünüzde çıkan sonuç kaç paket parkeye ihtiyacınız olacağını ortaya çıkaracak. Ama parke kaplamada bir fire payı hesaplaması var. Genel ihtiyaca göre %2 oranında bir fire payını göz önünde bulundurun ve fazladan ürün temini şıkkını kullanın.

Bir paket parke ürünlerin genel özellikleri:

 • 1 paket parkenin kaplayacağı alan – 1,84 metrekare
 • 1 paket parkenin levha sayısı – 8 tane parke bulunuyor
 • 1 paket parkenin fire oranı – %2’lik bir fire var

Bir paket parke kaç metrekare? sorusuna verilecek diğer bir spesifik cevap da model ve markaya göre değişim göstermesidir. Bazı modellerin levha boyutu ve fire payı değişebiliyor. Örneğin Çamsan, Floorpan ile AGT markalarının levha ölçüleri farklı oluyor. Bu nedenle net veriler bizleri aradığınızda tarafınıza iletiliyor.

2+1 eve kaç paket parke gider? Bu soruya yanıt vermemiz gerekiyor. Ama net rakamların verilebilmesi için alan ölçülerinin bilinmesi şart. Ortalama 100 metrekare bir 2+1 olduğunu varsayalım. %2’lik bir fire payını da hesaba katarak 102 m2 değerinde bir parke satın alacaksınız. Bu da ortalama 56 paket parke anlamına geliyor. Bazen kolon, çıkıntı ya da girinti gibi alanlar olabiliyor evlerde. Bunlar da ne kadar malzeme gerektiğini belirliyor.

bir-paket-parke-2Bir Paket Parkede Kaç Tane Var?

Parke paketleri her firmada farklı ebat, sayı ve ölçü ile hazırlanmaktadır. AGT ile Çamsan parkenin ölçüleri değişebiliyor. Ama genel olarak bir paket parkede ortalama 8 adet levha bulunduğunu söyleyebiliriz. Kimi model de bu 6 ya da 10 da olabiliyor. Satın alma sırasında firmamıza sorduğunuzda paket içeriği bilgilerini sizler ile eksiksiz paylaşıyoruz. İçerik bilgisi önemli. Çünkü maliyet hesaplamalarınızı bu doğrultuda yapıyorsunuz. Net maliyetler kadar yeteri oranda ürün siparişini de bu sayede veriyorsunuz. Ezcümle ürünlerimizin paketleri sekizerli levhalarda oluşuyor diyerek bu konuyu toparlayabiliriz.

Bir Paket Parke Kaç Adet Levhadan Oluşur?

Parkeler günümüzde yaşam alanları için vazgeçilemez bir pozisyona gelmiş halde. Sürekli zeminle teması olan insanlar, evlerde en çok zemin döşemeleri ile konforu arıyor. Karo halılardan sonra en çok kullanılan ürün olarak da parkeler öne çıkıyor. Peki ama bir paket parke kaç adet levhadan oluşur? Bunun cevabı 8 adet levha olacak. Eviniz için düşündüğünüz ürünü satın alırken alan m2’sini belirtin. Böylece kaç paket parke almanız gerektiğini görevliler sizlere belirtecek. Bunu yaparken de fire payını da hesaplamayı unutmayacak görevliler.

Parke markalarının bir paketindeki levha sayısı listesi:

 • Bir paket Smart Click Laminat Parke içinde 8 levha var
 • Bir paket Terra Click Laminat Parke içinde 8 levha var
 • Bir paket Kaindl Laminat Parke içinde 8 levha var
 • Bir paket Kronotex Laminat parke içinde 8 levha var
 • Bir paket Sensa Laminat Parke içinde 8 levha var
 • Bir paket Vario Laminat Parke içinde 8 levha var
 • Bir paket Çamsan Laminat Parke içinde 8 levha var
 • Bir paket AGT Laminat Parke içinde 8 levha var
 • Bir paket Balterio Laminat Parke içinde 8 levha var
 • Bir paket Designfloor Laminat parke içinde 8 levha var

Yeşil Parke firmamız ülkenin pek çok kaliteli parke markasıyla çalışıyor. 10’a yakın parke markasının bulunduğu koleksiyonumuzdaki ürünlerin her biri özel ambalajlı paketlerle size teslim ediliyor. Eni ortalama 192.5 milimetre olan bu parkelerin boyu ise 1200 milimetre olmaktadır. Kalınlık ölçüsü ise büyük oranda 8.1 milimetre üretilmektedir.

Bir Paket Parke Fiyatları 2023

Bir evi dekore ettirmek, zeminleri tadilata sokmak son dönemde artan hayat pahalılığında maliyetli bir süreç olarak değerlendiriliyor. Çoğu zaman aşırı pahalı olabileceği düşünüldüğü için değişime başlamaktan vazgeçiyor kullanıcılar. Oya herkes kendi bütçesine oranla bir parke seçebiliyor firmamız aracılığıyla. Yani sanıldığı gibi pahalı bir iş değil zemin malzemesini yenilemek. Evet, türüne göre çok yüksek fiyatlı parkeler de yok değil ama bütçeniz için uyumlu olacak modellerin de varlığını göz ardı etmemek gerekli. Peki ama bir paket parke fiyatları 2023 yılı içerisinde ne kadar oldu? İşte detaylar…

bir-paket-parke-3Düşük kalitede bir paket parkeye vereceğiniz ücret 100 TL’den başlar. Bu seviye kullanıcılar için pek de önerdiğimiz bir kalite değil. Orta kalitedeki parkelerin paket başı fiyatı ise 150 ila 179 TL aralığından başlamaktadır. Bu ürünler gayet kullanışlı ve kullanıcısını memnun edebilecek yapıdadır. Ayrıca maliyeti de düşüktür ki günümüzde bu detay göz ardı edilemez. Son olarak da en üst kalitedeki parkelerin fiyatlarına bakalım. 2023 yılında kaliteli bir paket parkenin m2 fiyatı 200 – 229 TL aralığından başlar. Bu ürünler her ev hanımının hayalini kurduğu ya da kuracağı seviyeye sahip. Kataloglarda durduğu güzel şıklığın birkaç katı daha fazlasına sahip olunur evlerin zeminine döşenince.

Tavsiye ederiz. Evinizin bu değişime ihtiyacı var. Siz de bugünün ihtiyaçlarını yarına bırakmayın ve Yeşil Parke fırsatlarına hemen bir göz atın.

Bir Paket Parke Kaç TL?

TL para birimi üzerinden hesaplanacak olursa ortalama bir paket parke ürünün ücreti için 150 TL diyebiliriz. Kalitesine göre bu rakamın altına da bulunur üstüne de bulunur. Ama 150 TL altına pek fazla düşmemenizi öneriyoruz. Kaliteden ödün vermeyin. Çünkü uzun yıllar sürecek olan kullanmalarınız buna bağlı. Yeşil Parke sizlere güzel seçenekler sunarak ihtiyaçlarınızda en iyi oranlar ile yanınızda olmaya devam ediyor. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: İstanbul Floorpan Parke Firması ve 2023 Fiyatları

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button