Cami Halısı Saf Ölçüleri Ne Kadar? 2022 Cami Halısı Fiyatları

Blog geri dön
Cami Halısı Saf Ölçüleri

Cami Halısı Saf Ölçüleri Ne Kadar? 2022 Cami Halısı Fiyatları

Cami halısı saf ölçüleri, camide kullanılacak halılara özel olarak bulunmaktadır. Diğer halılardan farklı olduğu ve birden çok insanın kullanımına sunulduğu için seçiminde dikkatli olmak gerekiyor. Aksi halde kısa süreli kullanım imkânı bulunacaktır.

Zeminlerin korunması, ısının sağlanması gibi birçok sebepten dolayı halı modelleri kullanılmaktadır. Cami halı modelleri de ortak sebeplerden dolayı kullanılmaktadır. Cami halısı satan mağazalar aracılığıyla çeşitli halı modelleri alınabilmektedir.

Alınacak halı modelleri kapsamında cami halısı özellikleri bulunur ve buna göre alışveriş yapılmaktadır. Cami halısı saf ölçüleri firmadan firmaya bazı noktalarda değişiklik gösterir. Ancak genel anlamda ortak özelliklerden bahsedebilmek mümkündür.

Yeşil Parke tarafından satışa sunulan farklı cami halı modelleri bulunmaktadır. Satışa sunulan cami halısı ölçüleri kişinin isteğine göre ayarlanabildiği gibi sabit formatlarda da satılmaktadır. Alım sırasında iletişime geçerek bu konu hakkında bilgi almanız mümkündür.

Cami Halısı Ölçüleri Bilmek Kullanımı Kolaylaştırır

Cami halısı ölçü bilmek alışveriş esnasında ve sonrasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Halı alışverişi esnasında metrekare bilgisi olmadan alışveriş yapmak neredeyse imkânsızdır.

Cami halısı saf ölçüleri bu noktada firmalar tarafından açıklanmaktadır. İnternet sitesi üzerinde ürün açıklamalarında ya da satıcılar tarafından aktarılmaktadır.

Halı ölçüleri, halının alana tam oturmasını sağlamaktadır. Fazlalık olmaması, alana sığması konusunda kolaylık oluşturmaktadır. Cami gibi büyük alanların cami halı ölçüleri bilmek mutlaka gerekir.

Alışveriş öncesinde caminin metrekare bilgisine sahip olmak bu yüzden gerekecektir. Firmalarda incelenen cami halı modelleri bakılırken ölçüye uygun olacak halıfleks modelleri bakılması gerekir.

Cami halısı İstanbul cami içlerinde kullanılmak üzere alınmaya devam etmektedir. Günümüzde cami halısı modelleri oldukça çeşitlidir. Genelde cami halısı desenleri arasında; akrilik cami halısı, göbekli cami halısı, saflı cami halısı, yün cami halısı tercih edilmektedir.

cami-halisi-saf-olculeri
Cami Halısı Saf Ölçüleri

Cami Halısı Saf Ölçüleri Nelerdir?

Satışa sunulan cami halısı saf ölçüleri markadan markaya değişiklik göstermektedir. Metrekare bilgileri ürün açıklamalarında genel olarak bulunmaktadır. Ortalama cami halısı metrekare ölçüleri 1.30 – 1.50 metre olmaktadır.

Cami halısı özellikleri arasında bakılan diğer bir noktada yükseklik olmaktadır. Ortalama olarak 15-16 mm yüksekliği bulunacaktır. Yükseklik konusu incelik ve kalınlık açısından yönlendirici kısımdır. Genel kalınlıkları bu konuda benzer olmaktadır.

Ağırlık, cami halısı saf ölçüleri konusunda bakılması gereken özelliklerden birisidir. Ağırlıklar gram bazında bulunmaktadır. Halıya göre değişiklik göstermekle birlikte 3000 gram olmaktadır. Metrekaresine göre yüzdelik olarak değişimler meydana gelebilmektedir.

Genel Cami Halısı Özellikleri Nelerdir?

Cami halısı almadan önce dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Genel olarak bilinen ve bakılan cami halısı özellikleri kullanım ömrünü uzattığı gibi kişilere kolaylık sağlamaktadır.

Cami halısının özellikleri başında öncelikle halının kalınlık ve incelik durumu göz önünde bulundurulmalıdır. 15-16 mm kalınlığındaki halılar hem ses yalıtımı hem ısı koruması sağlamaktadır. Özellikle ibadet sırasında darbeleri en aza indirerek kullanım rahatlığı sağlar.

Cami halılarının kolay temizlenebilir olması şarttır. Halıfleks modelleri genel olarak cami halısı olarak kullanılır. Halıflex temizliği diğer halılara nazaran daha kolay olmaktadır. Çünkü belirli bir iplik yoğunluğu bulunmaz.

Yüzeysel temizlik yapmak bile cami halılarının temizliği için yeterli olacaktır. Belirli aralıklarla sadece süpürme işlemi bile hijyenik ortam sağlamaktadır. Aynı zamanda bu tarz halıların leke tutmadığı da bilinmektedir.

Cami Seccade Ölçüleri Ne Kadar?

Camilerde halılar kadar kişilerin alanını belirleyecek şekilde seccadeler de hazırlanabilmektedir. Seccade ölçüleri genel olarak ortak boyutlarda oluşmaktadır. Bunu camilerde hazır bulunabilmesi amacıyla halılardan oluşturmak da mümkündür.

Seccade boyutları, genişlik olarak 68 cm, uzunluk bazında 133 cm olmaktadır. Ortak bir boyutlandırmadır ve kişiler tarafından cami halısı saf ölçüleri gibi dikkat edilerek oluşturulur.

cami-halisi-saf-olculeri

Cami Halıları m2 Fiyatı Ne Kadar?

Cami halı fiyatları firma bazında ve hatta halı modellerine göre değişiklik göstermektedir. Cami halısı saf ölçüleri fiyatın saptanmasında etkili olacaktır.

Cami halısı ücretleri metrekare bazında hesaplanmaktadır. Halının özelliği göz önünde bulundurularak, fiyatlar incelenmelidir. Yeşil Parke firması tarafından satışa sunulan halılar oldukça uygun fiyatlıdır.

En iyi ve uygun cami halısı saf ölçüleri kurallarına uyan halıları satın alabilirsiniz. Site üzerinde inceleme yaparak siparişinizi kısa sürede vermeniz yeterli olacaktır. Firma tarafından ürünleriniz kısa sürede kargoya verilmektedir.

Mescit Halısı m2 Fiyatı Ne Kadar? 2022 Cami Halısı Fiyatları

Mescit halısı metrekare fiyatı, cami halısı fiyatı ile aynı olmaktadır. Çünkü kullanılan cami halısı ölçüleri ve özellikleri benzerdir. Farklılık göstermez.

Fiyatlar incelendiğinde de özelliklerine bakıldığında da benzerliği görebilirsiniz. Mescit halısı, halıfleks modelleri kapsamında tercih edilmektedir. Çünkü kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button