Derzsiz Parke Nedir? Modelleri ve Fiyatları

Blog geri dön
derzsiz-parke-4

Derzsiz Parke Nedir? Modelleri ve Fiyatları

Ev ve işyerlerinde alanın ışıltısını yansıtacak, konforlu bir kullanım sunacak zemin istenir. Derzsiz parke modelleri ile bu istek karşılanır. Zeminler bilindiği üzere kapalı alanlarda insanların en çok kullandığı alanların başında geliyor. Buradaki malzemeler özenle seçilmesi gereken öneme sahip. Parkeler her alana uyum sağlayabilen yönüyle çok sık kullanılmaktadır. İki farklı ürün tipi var. Derzli ve derzsiz parkelerdir bunlar. Her ikisi de kendi için özel avantajlar sağlar.

Etkileyici bir yer döşemesi arandığı zaman akla ilk derzsiz parke gelir. Birden fazla kalınlığa ve ölçüye sahip. 5 mm, 6 mm ve 8 mm en sık karşımıza çıkan ölçülü levhalardır. Smartclick ve Floorpan markaları da türünün en iyileri olarak kabul edilir. Hepsini Yeşil Parke mağazasında bulabiliyorsunuz. Döşeme tarzlarındaki mühendislikleriyle diğer parkelerden farklı bir yapıları var. İşlevsellik ve güzellik olarak ise tamamen aynı kalitedeler. Yakından inceleyeceğimiz bu zemin ürünlerinin özelliklerini duyunca çok şaşıracaksınız.

derzsiz-parke-1
Derzsiz Parke

Derzsiz Parke Nedir?

Yaşam alanı dekorasyonu ile zemin ürünlerinin birbiriyle ahenk yakalamasını sağlayan ürünlere derzsiz parke denir. Çift taraflı kilit sistemiyle birbirlerine geçerek döşenir. Çok sağlamdır ve kolay kolay zarar görmez. Adından da tahmin edileceği gibi kurulumunda derz yoktur. Kilitler birbirine birleşir ve sağlam bir zemin oluşturur. Ayrıca kilit birleşim yerleri gözle görünür değildir.

Özel bir yüzeysel yapısı var. Üzerine bastığınızda konforu fazlasıyla hissedersiniz. Yere sağlam basmanızı sağlamaktadır kısaca. Ayrıca natürel görünümü yapısına da işlemiştir. Yürürken ayaklarınızda doğal ağaç dokunuşu kesinlikle hissedersiniz. Günümüzde en az derzliler kadar tercih edilmektedir. Arasındaki farkı merak edenler Derzli Parke Nedir? yazımızı okuyabilirler.

derzsiz-parke-2
Derzsiz Parke Nedir? Modelleri ve Fiyatları

En Güzel Derzsiz Parke Modelleri

Derzsiz parke seçimleri marka, renk ve özellik incelemelerinin ardından karar verilir. Kapalı olan her alanda döşetebilirsiniz. Özellikle de ev hanımları mutfaklarına bir salon şıklığı katmak istedikleri zaman ilk tercihi derzsiz modeller olmaktadır. Günümüzde mutfaklar için mini bir salon diyebiliriz. Burada sıkça vakit geçiriyor, yemek yiyor hatta televizyon keyiflerimizi yapıyoruz. Bu nedenle konforlu ve gösterişli bir zemine ihtiyaç duyuyoruz.

Ofisiniz için derzsiz parke iyi bir seçim olacak. Her türlü sayıda insan popülasyonunu kaldıracak kaliteye sahiptir bu ürünler. Ayrıca güzel bir zemin görseli yakalarsanız avantajlar da gelecek beraberinde. Çalışanlarınız işe odaklılığı artar ve iş performansında bariz bir yükseliş görülür. Güzel dekorasyonun insan enerjisinde büyük söz sahibi olduğu bilimsel verilerle de kanıtlanmıştır. Temizlenebilir oldukları için illa ki koyu renkte seçimler yapma zorunluluğunuz yok. Açık tonlarla da modern ve şık görünümü ofisinize getirebilirsiniz artık.

5 mm derzsiz, 6 mm dersiz ve 8 mm derzsiz parke online sipariş için Yeşil Parke mağazasını kullanınız. Ülkenin en geniş ürün havuzuna sahip bir markayız. Gerek derzli gerekse de dersiz ürün satışlarımızın sayısını her geçen gün arttırıyoruz. Siz de düşsel bir mekan yenilemesi için hemen şimdi harekete geçin ve Yeşil Parke ürünü satın alın. Hangi markalar mı var bünyemizde? İşte cevabı…

Derzsi parke modelleri üreten markaların listesi:

 • Derzsiz model Smart Click Laminat Parke
 • Derzsiz model Terra Click Laminat Parke
 • Derzsiz model Kaindl Laminat Parke
 • Derzsiz model Kronotex Laminat parke
 • Derzsiz model Sensa Laminat Parke
 • Derzsiz model Vario Laminat Parke
 • Derzsiz model Çamsan Laminat Parke
 • Derzsiz model AGT Laminat Parke
 • Derzsiz model Balterio Laminat Parke
 • Derzsiz model Designfloor Laminat parke

Her markanın kendine has ağaca şekil verme yöntemi ve kalitesi vardır. Satın alacağınız ürünleri üreten markaları daha yakından tanımak ve kaliteleri hakkında fikir sahibi olmak için En İyi Laminat Parke Markaları yazımızı okuyunuz.

Derzsiz Parke Özellikleri Neler?

Derzli mi derzsiz mi döşetmeliyim? Karşılaştırması çok sık yapılır. Oysa her ikisi de tercih edilebilir gönül rahatlığıyla her zaman. Tamamen sizin yaşam alanına karşı estetik bakış açınızla alakalı bir durumdur. Derzsiz parke özellikleri ile diğer parkelerinki aynıdır. Bilmeyenler için yeniden bir hatırlatma yapalım.

Derzsiz parkeler nasıldır?

 • Derzsiz parkeler çok dayanıklıdır.
 • Sağlam olduğu kadar da harika güzelliğe sahiptir.
 • Suya karşı hassastır ama yüzeysel su temaslarından hemen olumsuz etkilenmez.
 • Yanma konusunda ekstra bir koruyuculuğu yoktur.
 • Fiyatı uygun zemin döşeme ürünüdür.
 • Levhaları birleştiren kilitler gözle görülmez.
 • Derz kullanılmaz.
 • Sökülüp başka alanlarda yeniden döşenebilir.
 • Doğa ve çevre dostu materyallerden üretilmektedir.

Derzsiz parkeleri satın almanız için gayet iyi sebepler bunlar. Herhangi bir olumsuz yönü yok. Genel olarak parkelerin taşıdığı dezavantajlardan başka ekstra bir şey görmezsiniz. Kısaca ortada bir şık dekorasyon arayışı var ise orada bu parkeler vardır her zaman için. Elbette yaşam alanlarına buluşturmada da Yeşil Parke büyük önem sahiptir. Özel kampanyalı fiyatlar ve uzman işçilik ile en güzel zeminlere siz sahip olacaksınız.

derzsiz-parke-3

Derzsiz Parke Nasıl Döşenir?

Döşemesi en kolay zemin kaplamalarıdır derzsiz parkeler. Kilit sistemiyle levha birleştirmesi yapılır. hayli zahmetsiz olduğu için çok kısa sürer. 3+1 ev döşemesi için 3-4 saat süre yeterlidir. 2+1 ev zemin döşemesi için de 1-2 döşemek yeterli oluyor. Ayrıca bu ürünlerin süpürgelikler ile güzel bir uyum yakalaması gerektiğini de belirtmeliyiz ki doğru dekorasyona ulaşabilesiniz. Herkes bilmese de süpürgeliklerin zemin güzelleştirmede payı büyüktür. Parkeniz ile birebir aynı renkte tercih yapabileceğiniz gibi farklı bir renk kombinasyonu da uygulayabiliyorsunuz elbette. Şıklık ve zarafet bakış açınıza göre tercihlerinizi oluşturabilirsiniz.

Zeminde derz ile parke döşemek çok zor. Çoğu kullanıcı bu zorlu sürecin içine girmemek adına derzsiz modellere yöneliyor sıklıkla. Hatta kimisi kendi imkanlarıyla dahi bu levhaları zemine serebiliyor. Tamamen el işçiliğiyle kaplanmakta. Ekstra bir yapıştırıcı ya da derz gibi materyale ihtiyaç duymayacaksınız. Usta talep ederseniz de Yeşil Parke yine sizin yanınızda. İstanbul için tüm siparişlerde usta taleplerine de ekstra olarak ayarlama yapıyoruz.

Derzsiz Parke Fiyatları

Fiyatı uygun olduğu için çok ev ve ofiste görürsünüz bu ürünleri. Derzli ile derzsiz parkenin farkını ayırt etmek zordur. Şıklıkları birbirine çok yakındır. Fiyat seviyelerinde ise derzsiz ürünler her zaman daha öndedir. İster büyük yapı olsun isterse de küçük bir oda hiç fark etmez, döşeme sonunda bütçenizin yorulmadığını hisseder ve mutlu olursunuz. M2 başına maliyet karşılaştırması yaparsanız da bunu çok rahat hissedeceksiniz.

İstanbul Derzsiz Parke Satan Yerler

İstanbul’da derzsiz parke Yeşil Parke mağazasından satın alınır. Showroom hizmeti için Ümraniye’de bulunan şubemizden hizmet alabilirsiniz. Online alışveriş fırsatları ve kolaylıklarından yararlanmak için de online kataloglarımız her daim sizler için güncelleniyor. 500’ü aşkın parke çeşidi arasında kesin olarak hayal ettiğiniz derzsiz parkeyi bulacaksınız. Elbette tercihlerde kararsızlıklar da yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için de bize ulaşmanız en doğru karar olur. Uzman dekorasyon ekiplerimiz sizlerin evine hangi ürünün daha çok yakışacağı konusunda fikirler veriyor. İyi günler dileriz.

 

İlginizi çekebilir: Parke Altı Strafor Nedir? Nasıl Döşenir? Çeşitleri Neler?

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button