DesignFloor Laminat Parke ile doğallığın cazibesi

Blog geri dön

DesignFloor Laminat Parke ile doğallığın cazibesi

Eski dönemde, dekorasyon anlayışında ağır ve kalabalık yaklaşımlar hakimken, son 20 yılda dekorasyon tercihlerimiz sadeleşmeye başladı. Kalabalık görünüm yerini az eşyaya, ağır ve dominant duruşa sahip seçimler ise sadeleşmeye bıraktı. Minimalliğin ve işlevselliğin ön planda iç mimari tasarım ve dekorasyonlarda, olabildiğince fazla boş alan, az ve öz eşya ve dingin atmosfer hakim oluyor. Özelikle retro-hippi dekorasyon ruhu tercih edilmiyorsa, zıt renk cümbüşleri ve üstüste hissettiren kalabalık odalardan ziyade içinde kaybolmadığınız ve ferahladığınız yaşam alanları artık ön planda.

designfloor vogue 107 2

Fotoğrafta görüldüğü üzere, açık renk duvarlar ve duvarın tonuna kombin olarak seçilmiş Desingfloor Vogue 107 Laminat Parke, odanın daha ferah görünmesini sağlamış. Duvarın tonuna kontrast oluşturacak derecede koyu ve ahşap rengi parke seçerseniz mekan olduğundan biraz daha küçük görünecektir. Daha ferah bir alan yaratma amacı olanlar duvarın rengi ile parkenin rengini birbirine eşitleyebilir. Duvar ve parkenin açık renk oluşundan ötürü, mobilya ve koltuklar da açık renk seçilirse, huzurlu görünmesine rağmen hastane soğukluğu yaratabilir. Bu sebeple duvar ve parkeleriniz aynı renkte olduğunda, mobilyalarınızı koyu, baskın ve zıt renginde seçerseniz; yakaladığınız kontrast odanızı ortaya çıkaracaktır. Üstelik bu koyu renk seçimler doğal ahşap, masif gibi seçimlerden oluşursa; ortaya hem minimal, hem naturel hem de şık bir dekorasyon çıkar.

Doğal kaynakların korunması her zamankinden fazla önem arz ederken, laminat parkeler, giderek azalan ağaç çeşitlerini korumak adına çevreci bir zemin çözümüdür. DesignFloor Laminat Parkeler ise klasik laminat parkelerden farklı olarak hem görünüm hem de doku olarak tüm duyularla hissedilebilen özel bir teknolojinin sonucudur. Yüzeyindeki damarlarda oluşturulan girintiler ve doğal parlama efektleri ile dokunulduğunda veya ayak basıldığında da gerçek ağaç hissini verir.  Böylelikle DesignFloor ürünleri, konutların yanı sıra ofis ve mağaza gibi ayak trafiğinin yoğun olduğu tipolojilerde de parkenin yarattığı sıcak hissi ve estetik görünümü mümkün kılıyor. Sürdürülebilir ormanlardan yapılan hammadde tedariği ile geliştirilen doğal dokusu sayesinde son derece sürdürülebilir bir alternatif sağlıyor. İç katmanlarında da sadece sürdürülebilir ormanlardan sağlanan ham maddelerin kullanıldığı DesignFloor Laminat Parkeler, doğanın izlerini sürdürülebilir bir biçimde yeşil binalara taşıyor. Söz konusu eviniz olduğunda ise Designfloor; size kaliteli ve geniş renk yelpazesine sahip parkelerini sunarak hayallerinizin başlangıcı olacaktır. Designfloor parke sektöründe 15 yıldır faaliyet gösteren ve önde gelen markalar arasında yer almaktadır. Yüze yakın renk seçenegi ile Designfloor, parke dünyasına yenilikler getirmeyi sürdürmektedir. Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya pazarında önemli bir paya sahip olan Designfloor beklentilere uygun tasarımlar geliştirmenin yanı sıra, üstün teknolojisi ile yüksek kalite laminat parke üretmeyi de ilke edinmiştir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button