Duvar Parkesi İle Evinize Hava Katın | 9 Duvar Parke Modeli

Blog geri dön
duvar-parkesi-2

Duvar Parkesi İle Evinize Hava Katın | 9 Duvar Parke Modeli

Duvar parkesi ile artık günümüz ev dekorasyonunda kalıplar ortadan kalkıyor. Duvar parke kaplama yaptırarak klişelerden kurtulabilirsiniz. Yenilikçi dekorasyon tarzlarında laminat ve ahşap parkeler sadece zeminlerde değil, daha birçok farklı alanda değerlendirilmektedir. Merdivenler ve balkonların ardından günümüzde duvarlara da bu malzemeleri yapıştırabiliyorsunuz. Zarif, şık ve doğal bir görsel şölen yaşatan parkeler sayesinde duvarlarını çok güzel olacak.

Ev dekorasyonunda klasik dokunuşları her kullanıcı yapar. Ancak farkını ortaya koymak isteyen ve özgün bir stilin hayalini kuran herkes farklı ve cesur dokunuşlar ile hayallerini gerçekleştirebilir. Duvar parkesi de bunların arasındadır. Koridora, hol kısmına, TV ünite arkasına, yemek masası duvarına yahut herhangi farklı bir duvar kısmında bu uygulamayı yapabiliyorsunuz. Duvarına parke kaplatmak isteyenlerin zihinlerinde oluşan soruları gidermek adına nedir? Nasıl yapılır? Ne kadar? ve en güzel modelleri neler? konularına yanıt vereceğiz.

Duvar Parkesi Nedir?

Avrupa’daki yaygın kullanımın ardında Türkiye’ye de yeni yeni girmeye başlayan, etkili bir dekoratif hamle olan ve zemin için üretilen parke levhalarının duvar kısmına kaplamasıyla oluşan uygulamalara duvar parke kaplama işi denir. Zeminde kullanılan malzemeler kullanılır. Bazen de sırf duvar döşeme işi için de özel ürünler üretilebiliyor. Fark yaratan bir dekorasyon işidir. Bireyler kendileri kaplayacağı gibi usta kişilere de bu konuda başvurabilir.

Duvar parkesi kalınlıkları zemin malzemeleri gibi farklıdır. 6 mm ölçüsünden başlar ve 8 mm, 10 mm, 12 mm, 14 mm diye devam eder. Eğer ses yalıtımı ve ısı yalıtımı istenirse en kalın ölçüsü kaplanabilir. Böyle bir ihtiyaç olmadığında da firmamız 6 ya da 8 mm parke önerir. İnceldikçe zarafeti de artar. Genel olarak duvarlara döşenen parkelerin ne olduğu konusun bu şekilde toparlamış oluruz.

duvar-parkesi-1
Duvar Parkesi

Duvar Parkesi Ürünleri Nasıl Kaplanır?

Ülkemizde 10 kullanıcıdan 9’u parke denildiğinde hep zemin döşemesi olarak algılıyor. Ancak ilginç gelebilir ki laminat parkelerin duvarlara yapıştırılması ve şık görüntü oluşturulması için ortada hiçbir engel yok. Özel ve güçlü yapıştırıcılar kullanıldığında %100 performans verir. Kaplaması da ilginçtir ki oldukça kolay. Kullanıcılar zeminden fazla kalan malzemeleri evinin duvarlarında değerlendirebilir, yahut sırf bu işlem için sipariş oluşturabilir. Peki ama duvar parke kaplama nasıl yapılır? İşte cevabı…

Duvara parke kaplamanın yöntemleri:

 1. Parkeler yere kilit sistemiyle döşenir. Fakat duvarlara uygulanacağı zaman yapıştırma tekniği kullanılır. Yapıştırmada özel yapışkan kullanılır.
 2. Duvara parkeler silikon ile de tutturulur. Fakat mevsimsel hava değişimlerinde bu silikonlar zarar görür ve parkede düşmeler yaşanır. Yapıştırıcının doğru seçilmesi şart.
 3. Etkili ve güvenli bir duvar parkesi kaplama yöntemi de kilit sistemi kurulmasıdır. Döşemeden önce duvara profiller vidalar ile çakılır. Sonrasında da levhalar bu profillere kilit sistemiyle tutturulur.
 4. Levhaların duvardaki profillere düzgün kilitlendiğinden emin olmalısınız. Sağlıklı ürün kullanmanın püf noktası budur.

Duvar parkelerinin satın alırken kilit sistemli olmasına dikkat edin. Yeşil Parke mağazası duvar döşemelerinde kilit sistemleri parkeleri öneriyor. Bu malzemeleri hem zeminde hem de duvarda kusursuz uygulayabiliyorsunuz. Döşeme süreci daha kolay ve kullanım ömrü daha uzun oluyor. Güncel duvar laminat parke modellerimizi ziyaret etmeniz için sizleri bekliyoruz.

duvar-parkesi-3
Duvar Parkesi

2023’ün En Güzel Duvar Parke Kaplama Modelleri

Bugün evi güzelleştirecek olan malzeme nedir diye sorulsa ilk cevap çoğunlukla parke olur. Parke icadından sonra onlarca farklı dekorasyon malzemesi çıksa da hiçbiri parkelerin popülerliğine erişemedi. Ve evet, bugün artık laminat parkeleri sadece zeminlerde kullanmıyoruz. Duvar modasında da trendlerde yerini almış durumda. Yerli ve ithal parke markaları ürün üretiminde kilit sistemine geçerek duvarlara da verdikleri önemi gösteriyorlar.

Duvar parkesi, zeminlerde kullanılan her parkeyi kapsar. Kilit sistemi en ideal olan çeşitlerdir. Ancak kilit sistemi yoksa da yapıştırma seçenekleriyle döşemenizi yaparsınız. Ama tavsiyemiz yerli ve ithal duvar parke kaplama malzemeleri olan kilit sistemleri ürünlere yönelmeniz. Çok daha iyi verimler elde edeceksiniz. Bu alanda kullanabileceğiniz belli başlı modeller var. İşte onlardan en popüler olanları…

Duvar parkelerinde en popüler marka ve modeller:

 • Smart Click duvar kaplama için Laminat Parke markası
 • Terra Click duvar kaplama için Laminat Parke markası
 • Kaindl duvar kaplama için Laminat Parke markası
 • Kronotex duvar kaplama için Laminat Parke markası
 • Sensa duvar kaplama için Laminat Parke markası
 • Vario duvar kaplama için Laminat Parke markası
 • Çamsan duvar kaplama için Laminat Parke markası
 • AGT duvar kaplama için Laminat Parke markası
 • Balterio duvar kaplama için Laminat Parke markası
 • Designfloor duvar kaplama için Laminat Parke markası

Ahşap Parkeleri Duvarınıza Kaplatarak Sınırları Ortadan Kaldırın

Ahşap görünüm beyaz duvarlar ile buluşunca doğallığın mucizevi görüntüsü ortaya çıkar. Modern tasarımlara bir parça klasik hava katmak için evinizdeki bir duvar bölümüne parke döşemesi yapabilirsiniz. Hem boş duvar görüntüsü ortadan kalkar hem de yalıtım gibi çok sayıda avantajı eviniz katarsınız.

Laminat Parke Modelleri İle Evinize Tarz Katın

Laminat parkeler ile yaşam alanı duvarlarınızı kaplatın, fark yaratıcı sonuçları ortaya çıkarın. Sadece ev değil, ofis ve iş yeri mimarisinde de laminat parkelerin duvar ile harika bir uyumu var. AGT, Çamsan ve Designfloor markalarının kilit sistemli ürünleri bu konuda yardımcınız olacak. Her renk deneyebilirsiniz.

Beyaz Parkeleri Duvarınıza Kaplatarak Modern Bir Tasarım Yaratın

Beyaz parkelerin zeminde nasıl muhteşem ve şık olduğu herkesin malumu. Ama bu ürünleri duvarlarda da çok etkili olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Duvar parkesi modelleri içinde 2023’ün en güzel ürün rengi kesinlikle beyaz parkeler. Modernliğin ve çağdaşlığın simgesidir bu renk. Zeminde ve duvarda beyaz parkeler kullanıcılınca uyumlu da bir dekorasyon uygulanmış olur. En güzel modeller de AGT ve Çamsan markalarında bulunur. Bu iki markanın onlarca farklı beyaz renk parkesine bizden ulaşabilirsiniz.

duvar-parkesi-4
Duvar Parkesi

Duvara Parke Kaplama Fiyatları 2023 Listesi

Ne kadar? Duvar parkesi, tıpkı zemin malzemesi gibi aynı fiyatlardadır. Sadece döşeme hizmetinde ufak bir miktar fiyat farkı olabiliyor. Çünkü ister yapıştırmalı isterse de kilitli olsun, duvar kaplaması zemine göre biraz daha zor oluyor. Ama 1 paket duvar parke kaplama ürününün fiyatı 2023’te 400 – 500 TL aralığındadır. Markasına göre de rakam değişiminin olacağı bilinmeli. Çoklu toptan alımlarda fırsat indirimler yakalanırsa %30’a varan avantajlar elde edilebiliyor. Yeşil Parke markamızda da sıklıkla bu tür kampanyalar yapılmaktadır. Keyifli alışverişler.

Online Duvar Kaplama Siparişi ve Ustası

Nereden alınır?  Her zaman güvenli alışveriş online mağazamızdan yapılır. Duvar parke kaplama satın almak isteyen web sitemizi ziyaret eder ve sevdiği ürünü seçer. Sonra da telefonla bizi arayarak alışverişini tamamlar. İsteyen de İstanbul Ümraniye merkezdeki mağazamıza gelerek ürünleri yakından inceler ve yüzyüze sipariş oluşturur. Çok yönlü sipariş seçeneklerimizde %100 memnuniyeti sağlıyoruz. Güzel ve uygun fiyatlı bir alışveriş diliyoruz. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Sararan Parke Nasıl Temizlenir? 4 Etkili Yöntem İle %100 Çözüm

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button