Duvardan Duvara Halı Modelleri ve Fiyatları

Blog geri dön

Duvardan Duvara Halı Modelleri ve Fiyatları

Odanın başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar tüm alanı kaplayan ve açık yer bırakmayan halılara duvardan duvara halı denilmektedir. Oldukça kullanışlı olan bu halılar özel olarak üretilmiştir. Fabrika standartlarında en 4 metre, uzunluk 25 metre olarak üretilir ve isteğe göre küçültülebilir.

Kolay döşenebilen ve istenildiğinde sökülüp takılabilen bir yapıdadır.

Dayanıklı olması özelliği ile uzun ömürlü kullanımı vardır.

Sesi emerek gürültü oluşumunu engeller.

Ortopedik yapıda olanları rahatlık ve konfor sağlar.

Temizliği kolaydır.

Isı yalıtımı yapar ve yüksek olarak enerji tasarrufu sağlar.

Küf oluşumu yapmaz.

Alerjik reaksiyona sebebiyet vermez.

Düzgün bakım ve temizliği yapıldığı sürece duvardan duvara halılarda mikrop ve bakteri oluşmaz.

İstenilen desen ve renklerde bulunabilen duvardan duvara halı bu özelliği ile çok çeşitlidir.

DUVARDAN DUVARA HALI MODELLERİ;

Rölyef Halı;

Kesilmemiş uçlu ipliğin kesilmiş uçlu ip ile aynı yüzeyde desen oluşumuna verilen isimdir. Rölyefli ya da cut and loop adıyla bilinen ürünlerdir. Kısa tanımıyla yapıştırılarak kullanılan halı türüdür. Kendinden desenli türleri de mevcuttur.

Tufting Halı;

Yumuşak ve enek bir yüzeyi bulunan, kesik uçlu halılardır. Bu halılar belirli bir hav yüksekliğinde dokunmuş malzemenin arka tarafı lateks veya kalsit yapıştırıcı ile kaplanır. Daha sonra 2. Taban diye adlandırılan tekstil taban lamine edilerek yapıştırılır. Tufting tüylü halıların tümü cut pile olarak da isimlendirilebilir.

Rip Halı;

Keçe tipi halı olarak da bilinen bu halılar üretin aşamasında elyaf halinde gelerek eşit halde aynı anda makine yüzeyine yayılıp iğnelenmesiyle oluşur. Bunlarda arka yüzeylerine yapıştırıcı sürülerek zemine kaplanır.

Bukle Halı;

Hazır halde gelmiş liften üretilmiştir. Dokuma bezinin üzerine iğnenin girip çıkması ile belirli bir hav yüksekliğinde dokunan ürünün arka yüzeyi yapıştırıcı ile kaplanarak zemine yapıştırılma ile yapılır.

Kolay kullanımı şık ve rahatlığı ile oldukça çok tercih edilen duvardan duvara halı modelleri kalitesinden desenine kadar birçok etkenden dolayı farklı fiyatları bulunmaktadır.

Metresi 30 Türk Lirasından 100 Türk Lirasına kadar bulmak mümkündür. Halıfileks olarak da adlandırılan bu halıları 1000 Türk lirasından başlamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?