Duvardan Duvara Halı Nasıl Temizlenir?

Blog geri dön
duvardan-duvara-hali-nasil-temizlenir

Duvardan Duvara Halı Nasıl Temizlenir?

Duvardan duvara halı, bir odanın başlangıç duvarından bitiş duvarına kadar zemini tamamen kaplayan halı tipidir. Halıfleks olarak da bilinen bu halı, gelenekselliğin ötesine geçerek günümüzde de sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle ofis, plazalar toplantı salonları gibi mekanlarda sıklıkla karşılaşılmaktadır. Duvardan duvara halı modelleri de mekana göre değişim göstermektedir.

Bu halılarla ilgili en çok merak edilen konu ise temizliğidir. İlk işlem elektrikli süpürge yardımıyla üst yüzeydeki tozların temizlenmesidir. Halı yıkama makineleri ile bu halıların temizlenmesi oldukça kolaydır. Makine ile halının içine işleyen kir, leke ve tozlar yüzeye doğru çekilmektedir. Bu işlem için özel hazırlanan solüsyonların kullanılması temizliğin kalitesini yükseltecektir.

Duvardan Duvara Halı Döşemesi, Bakımı Nasıl Yapılır?

Duvardan duvara döşenmiş halılar, günümüzde mekan dekorasyonu için sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak bu döşeme ile ilgili önemli bir aşama bakımı ve temizlenmesidir. Bu halılar, genellikle ofis, otel, konferans salonları gibi geniş hacmi olan mekanları dekorasyonunda kullanılmaktadır. Bu nedenle de yıpranmaları ve kirlenme ihtimalleri diğer döşemelere kıyasla yüksektir.

Döşeme halıların en cazip yönlerinden birisi, antiseptik özellikte olmasıdır. Üretiminde kullanılan malzeme nedeniyle de yüzeydeki toz, kir ve nemi halının alt tabanına geçirmemektedir. Böylece rutubet oluşumunun önüne geçilmektedir. Ayrıca yalıtkan özelliği ile ses geçirgenliğini engellerken ısı tasarrufu da sağlamaktadır. Yeni yöntemler sayesinde döşeme uygulamasında kullanılan jel solüsyon sayesinde döşeme işlemi kolaylıkla tekrarlanabilmektedir.

Döşeme halıların temizliği ve bakımı için belirli aralıkla süpürmek ve silmek yeterli olacaktır. Toz ve kir biriktirmeyen yapısı sayesinde sürekli bir bakıma ihtiyaç duyulmamaktadır. Eşyaların altında kalan kısımlarda kalıcı izlerin oluşmaması için aralıklarla eşyaların yerlerinin değiştirilmesi önerilmektedir. Sivri uçlu eşyaların ucuna parça eklenerek hasar engellenmektedir.

Evde Halıfleks

Halıfleks, duvardan duvara halı olarak da bilinmektedir. Bu dekorasyon şekli kolay uygulanma yöntemi ve sağladığı avantajlarıyla sıklıkla tercih edilmektedir. Bu döşeme yöntemi evde, ofiste, plazalarda sıklıkla tercih edilen şık ve kullanışlı bir üründür. Şıklığın yanı sıra ekonomik açıdan da avantaj sağlar. Odanın tamamını kaplaması da odanın tasarımını tamamlamada önemli bir role sahiptir.

Tüm zemini kaplayan bir yapıda olması, ısı yalıtımı da sağlayarak evdeki ısı dengesini kontrol altında tutar. Ses yalıtımı yapması da katlar arasında oluşabilecek rahatsızlıkları minimuma indirmektedir. Bu tarz özelliklerinin yanı sıra leke tutmayan yapısı temizlik açısından da yüksek oranda kolaylık sağlamaktadır.

Evin içerisinde kullanılan halıfleks küçük yaştaki çocuklar için de kurtarıcı bir ürün olma özelliği taşır. Özel tasarlanan döşeme halılar antialerjik yapısı nedeniyle de çocuk sahibi aileler için uygun bir üründür. Oda sıcaklığının kontrol altında tutulması, çocuğun oda içinde rahat hareket etmesi de bu konuda yardımcı olacaktır. Duvardan duvara halıfleks uygulaması bu alanda da oldukça efektif bir kullanım sunacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?