Duvardan Duvara Halı Nedir ?

Blog geri dön

Duvardan Duvara Halı Nedir ?

Duvardan Duvara Halı, İngilizceden dilimize geçmiş bir deyimdir, Ülkemizde Halıfleks, Döşemelik Halı genel olarak Duvardan Duvara Halı ile aynı anlamda kullanılmaktadır. Duvardan Duvara Halı Odanın başlangıç duvarından bitiş duvarına kadar mekanın zeminini tamamen kaplanmasını ifade eder, dört duvar arasında kalan yerde boşluk kalmaksızın duvardan duvara halı döşenmesini anlatmaktadır.

Bir odanın ya da bir mekânın dekore edilmesinde halı da tıpkı diğer eşyalar kadar önemlidir. Başka bir ifade ile halı dekorun adeta tamamlayıcısıdır. Günümüzde birçok halı çeşidi bulunduğu için duvardan duvara halı da bunlardan bir tanesidir. Esasen batı kaynaklı olan bir anlayışla ortaya çıkan duvardan duvara halı aslında ülkemizde döşeme halı ya da halıfleks olarak da bilinmektedir. Bir odayı düşünecek olursak, duvardan duvara halı, odanın bir duvarından diğer duvarına kadar olan tüm zemini kaplamalıdır. Kaplanacak olan zemin ve yerde boş bir yer kalmayacak şekilde halı döşemesidir de diyebiliriz.

DUVARDAN DUVARA HALI NERELERDE KULLANILIR?

Kullanım alanı olarak duvardan duvara halı aslında her yerde kullanılabilir. İsterseniz şahsi konutlarda yani evlerde isterseniz de sosyal mekânlarda kullanabilirsiniz. Günümüzde oteller, konaklama yerleri, bankalar, restoranlar, mağaza ve ofisler gibi hem iş hayatına ait yerlerde hem de sosyal yerlerde oldukça çok tercih edilen bir halı türüdür duvardan duvara halı. Özellikle cami ve mescitlerde mekânın göze çarpan en önemli unsurlarından biridir ve ferahlığı, temizliği ile ortamda huzur bulmanıza vesile olur.Oteller, evler, ofisler, restoranlar, mağazalar, bankalar, hastaneler, ticari ve sosyal mekanlara kadar çok geniş yelpazede kullanım alanı bulurlar.

Koleksiyonumuzda bulunan, Her bütçeye ve beğeniye yönelik; geniş ebat, desen ve renk çeşidiyle hizmet veren firmamızda yüksek müşteri memnuniyeti ve yüksek kalite ürünleri bulabilirsiniz.

 

Kolay döşenir,gerektiğinde sökülüp taşınabilir.

Ses emici özelliği vardır.

Ortamdaki gürültüyü azaltır.

Isı yalıtımı; dolayısı ile yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar.

Konforludur. Ortopedik rahatlık sağlar.

Temizliği Kolaydır.

Sağlıklıdır. Halılı zeminler alerji yapmaz.

Düzenli ve doğru yöntemlerle bakım ve temizliği yapılan halılarda mikrop ve bakteri üremez.

Küf oluşmaz.

Halı olan zeminlerde sert zeminlere kıyasla havada çok daha az toz partikülü bulunduğu tespit edilmiştir.

Estetik avantajları çoktur. Görsel zenginliği hayal edebildiğinize eşdeğerdir.

İstenilen Renk, Desen, Doku, Sıklık, Kalınlık, Ağırlık kalite beklentilerine karşılık verir.

Halıfleks döşendiği mekanda bütünlük sıcaklık etkisi yaratır.

Dayanıklı ve Uzun Ömürlüdür

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?