Duvardan Duvara Halı Seçiminde Nelere Dikkat edilmelidir ?

Blog geri dön

Duvardan Duvara Halı Seçiminde Nelere Dikkat edilmelidir ?

Duvardan Duvara Halı, İngilizceden dilimize geçmiş bir deyimdir, Ülkemizde Halıfleks, Döşemelik Halı genel olarak Duvardan Duvara Halı ile aynı anlamda kullanılmaktadır. Duvardan duvara halı dediğimizde aslında şunu ifade etme maksadı taşıyoruz: odanın başlangıç duvarından bitiş duvarına kadar mekanın zeminini tamamen kaplanması, dört duvar arasında kalan yerde boşluk kalmaksızın duvardan duvara halı döşenmesi..

Halı seçiminde dikkat edilmesi gereken temel konu; kullanım amacına uygun ve estetik bir çevre kurgularken, konforlu, kolay bakım olanağı gibi değişken ve fonksiyonel ihtiyaçlara da cevap verebilmektir. Duvardan duvara halılar; desen, renk ve doku seçiminde neredeyse sınırsız olanaklar sunar. Bu imkanlar nedeniyle özellikle ticari alanlara özel üretim,  kontrat uygulamalarında tercih edilirler. İyi kalitede bir kontrat halının normal kullanımda aşınması çok zordur.

Duvardan Duvara Halı Kullanım Alanları

Oteller, evler, ofisler, restoranlar, mağazalar, bankalar, hastaneler, ticari ve sosyal mekanlara halı seçiminde dikkat edilmesi gereken temel konu; kullanım amacına uygun ve estetik bir çevre yaratırken, kolay bakım olanağı gibi 360 derece ihtiyaçlara da cevap verebilmek olmalıdır.

Halı seçiminizde bu özelliklerin olması önerilmektedir:

Kolay döşenir,gerektiğinde sökülüp taşınabilir.

Ses emici özelliği vardır.

Ortamdaki gürültüyü azaltır.

Isı yalıtımı; dolayısı ile yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar.

Konforludur. Ortopedik rahatlık sağlar.

Temizliği Kolaydır.

Sağlıklıdır. Halılı zeminler alerji yapmaz.

Düzenli ve doğru yöntemlerle bakım ve temizliği yapılan halılarda mikrop ve bakteri üremez.

Küf oluşmaz.

Halı olan zeminlerde sert zeminlere kıyasla havada çok daha az toz partikülü bulunduğu tespit edilmiştir.

Estetik avantajları çoktur. Görsel zenginliği hayal edebildiğinize eşdeğerdir.

Halıfleks döşendiği mekanda bütünlük sıcaklık etkisi yaratır.

 

İstenilen Renk, Desen, Doku, Sıklık, Kalınlık, Ağırlık kalite beklentilerine karşılık verir.

Günümüz teknolojisi ile istenilen her elyaftan, istenilen renk ve desende halıfleks & döşemelik halı üretimi yapmak mümkündür. Toplam kullanıcı maliyeti  ( ürün maliyeti, nakliye ve montaj maliyeti, bakım maliyeti ) düşüktür.

Dayanıklı ve Uzun Ömürlüdür

Satın alma kararını verecek kişi; iç mimar, dekoratör ya da üretici firmalardan profesyonel tavsiye almalıdır. Bununla birlikte planlama sürecinde dikkat edilmesi gereken konular hakkında genel bir bilgiye sahip olmak oldukça yararlıdır. Firmamızın İstanbul içi ve Türkiye’nin her iline nakliye imkanı vardır. Duvardan Duvara Halı ürünlerimizin birbirinden farklı renk ve model seçeneklerini inceleyebilir, anında sipariş verebilirsiniz. Kurulum hizmetimiz de mevcuttur.

Aşağıda Duvardan Duvara Halı Seçeneklerimiz Gösterilmektedir:

 

Duvardan Duvara Halı Tasarım Duvardan Duvara Halı Modelleri Duvardan Duvara Çocuk Halısı Fiyatları İstanbul Duvardan Duvara Halı Fiyatları

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?