5 Maddede Duvardan Duvara Halı Nedir?

Blog geri dön
duvardan duvara halı

5 Maddede Duvardan Duvara Halı Nedir?

Duvardan duvara halı modelleri son zamanlarda kullanılmaya devam ediyor! Peki nedir bu duvardan duvara kaplama, neden halı tercih edilmeli?

Ülkemizde ve dünya çapında çok sık kullanılan özellikle rahat ve kullanım kolaylığı ile beraber şık duran duvardan duvara halı dilimize İngilizceden geçmiştir. Sıkça kullanılan diğer anlamları döşemelik halı ya da halıfleks olarak da isimlendirilen bu ürünün pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Özellikle toplu alanlarda ve konutlarda çok daha yaygın olarak kullanılmakta olup pek çok model ve ürün çeşitliliğine sahiptir.

En basit tabiri ile duvardan duvara halı, bir odanın ya da mekânın başlangıç duvarından bitiş duvarına kadar dört duvar arasında kalan zeminin tamamen halı ile döşenmesi işlemini ifade eder. Bir ortamda tüm alan halı döşenmesi yapılacak ise en çok dikkat edilmesi gereken husus zeminde boş ya da kaplanmamış alan bırakılmamasıdır. Bu amaca uygun hale getirilen halılar mevcut olmakla birlikte kaplanacak ortamın büyüklüğüne ve genişliğine oranla da üretilmektedir.

1- Duvardan Duvara Halı Kullanışlı mıdır?

duvardan-duvara-hali
Duvardan Duvara Halı Nedir?

Halı eski çağlardan bu yana kullanılan ev için en gerekli ürünlerden birisidir. Kullanım amacı dönem dönem değişiklik gösteren halılar özellikle dekorasyon ve ısı yalıtımı için kullanılan en önemli parçadır. Çok çeşitli özellikleri olan bu halı çeşidini seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar elbette ki vardır. Pek çok avantajı bulunan duvardan duvara halı modelleri için söylenebilecek en doğru cümle ise kullanışlı ve rahatlık sağlayan bir üründür.

Duvardan duvara döşenen halı, kullanışlı ve dekoratif duran aynı zamanda ısı yalıtımı yapan bir üründür. Bu halı türünü seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok farklı nokta vardır. İlk olarak duvardan duvara halı kaplatacağınız mekânın boyutları ve planını iyi belirleyin. Seçeceğiniz halıyı özenle ve dikkatli seçmelisiniz.

Duvardan duvara halı hangi ortam için kullanılacak belirlemelisiniz. Eğer konut için kullanılacaksa daha seyrek ipli halı otel ve cami gibi ziyaretçisi çok olan yerler için kullanılacaksa daha kalın ve sık ipli dokunmuş halı seçilmelidir. En önemli noktalardan birisi ise seçmiş olduğunuz halı modelinizin kolay ve iyi temizlenebilir olmasıdır.

Renk doku ve anti bakteriyel olması gibi pek çok önemli nokta üzerinde durulmalıdır. Dekorasyon aynı zamanda göze hitap etme amacı ile duvardan duvara halı seçiminde çok önemlidir. Bu tarz halı seçimi yaparken renk ve ortam ile uyumuna dikkat edilmelidir. Halının iplik türü yani yün ya da polyester gibi ürünlerden dokunduğuna dikkat edilmelidir.

2- Duvardan Duvara Halı Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

duvardan-duvara-hali

Rahat ve pek çok avantajı bulunan duvardan duvara halı modellerinde kullanım ve amaca uygun birçok farklı çeşit bulunmaktadır. Özellikleri ve avantajlarının çok olması nedeni ile genellikle toplu alanlarda ve soğuk iklimli olan yerlerde çok sık karşımıza çıkar. Özellikleri için kısa bilgi verecek olursak;

 • Kolay montajı olan sökülüp takılırken zorluk çıkarmayan bir üründür.
 • Isı yalıtımı için kullanılabilir.
 • Yüksek enerji tasarrufu sağlar.
 • Şık ve dekoratif durur.
 • Ortamdaki sesi emerek gürültünün yayılmasını önler.
 • Toz tutmaz.
 • Sağlıklıdır.
 • Alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermez.
 • Küf ve rutubet oluşumunu engeller.
 • Düzenli bakımı ve temizliği yapıldığında mikrop ve bakteri üretimi olmaz.
 • Ortopedik kolaylık sağlayan bu halılar rahat ve konforludur.
 • İstenilen renk, doku, yapı ve yumuşaklıkta bulmak oldukça kolaydır.
 • Ortamın dekorasyonu ile bir bütünlük sağlayarak estetik bir görünüm verir.
 • Ve son olarak düşük maliyeti ile her kesimin ulaşabileceği bir üründür.

3- Duvardan Duvara Halı Nerelerde Kullanılır?

duvardan-duvara-hali

Estetik bir görünüme sahip olan duvardan duvara halı pek çok alanda elzem bir hale gelmiştir. Kullanım alanlarının genişliği ile çok yönlü olan bu halı çeşidi istenilen her alanda kullanılabilir. Kolay döşenebilen bu halı aynı zamanda kolay da sökülebilir. Yani istenildiği zaman yerini değiştirmek de mümkündür.

Bu model halı döşemesi okul, otel, cami, kreş, ev, ofis, iş yeri gibi pek çok farklı alanda kullanılabilir. Halı saha, mağaza, banka ve hastane gibi alanlarda da sıkça kullanılabilir. Pek çok farklı ihtiyaca cevap veren duvardan duvara halı modelleri özellikle temiz ve düzenli bakımı sağlandığında uzun ömürlü ve dayanıklı olma özelliğini koruyacaktır. Bu halılar renk, doku, desen, yumuşak ve sertlik gibi özelliklerinde sınırsız bir opsiyona sahiptir.

4- En İyi Duvardan Duvara Halı Hangisi?

duvardan-duvara-hali

Ev halı cami halısı ya da tüylü halı tercih edilirken her zaman kaliteye dikkat edilmektedir. Söz konusu duvardan duvara halı modelleri olduğunda da aynı durum geçerli olacaktır.

Müşteriler, uzun süreli ve rahat kullanım elde edebilmek adına kalite standartlarına dikkat etmektedir. Bu aşamada halı fiyatları kadar merak edilen bir unsur olmaktadır.

Özel üretilmiş duvardan duvara kaplama halıları için kaliteye dikkat eden bir firma ile çalışmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Yeşil Parke, iletişim bilgileri ile ulaştığınızda size bu konuda bilgi verecektir.

Halı teknik şartnamelerine bakarak kalitesi konusunda emin olduğunuz modelleri tercih ederek zemin kaplama yaptırabilirsiniz.

5- Duvardan Duvara Halı Fiyatları Ne Kadar? 2022 Döşeme Halı Fiyatları

duvardan-duvara-hali

Halıfleks fiyatları her zaman için duvardan duvara halı ücretleri öğrenmek için yeterli olmayabilir. Çünkü halı kaplama sadece halıfleks ile yapılmamaktadır.

Bu aşamada öncelikle kişi ya da kişilerin zemin kaplama yaptıracağı süreçte hangi halıyı seçeceğine karar vermesi gerekir. Karo halı fiyatları ile halıfleks fiyatları değişiklik gösterecektir.

Duvardan duvara zemin kaplama sırasında modellere bağlı olarak fiyatlar değişse de Yeşil Parke tarafından uygun fiyatlandırmaya dikkat edilmektedir. Müşteri memnuniyeti kazanmak adına sadece kaliteli duvardan duvara kaplama değil aynı zamanda uygun fiyatlar oluşturulmaktadır.

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button