Genel

En Güzel İsveç Parke Modelleri ve M2 Fiyatları | 2024

isvec-parke-11

Derzli ve derzsiz çeşitleriyle modern yaşam alanlarında tercih edilen İsveç parke modelleri, türünün en güzel özelliklerini taşıyor. 6 mm, 7 mm, 8 mm, 10 mm veya 12 mm kalınlıkta üretilir. Farklı kalınlık seçenekleri, İsveç çamı laminat parke kullanım alanını da yaygınlaştırıyor. Yani sadece ev zemini için değil atölye, iş yeri ya da showroom gibi alanların da favori malzemesi.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Bu zemin malzemesine” İsveç Çamı” denmesinin sebebi, doğanın insana armağanı özel çamlardan üretiliyor olmasıdır. Tamamen yaşı geçmiş ve artık kesim zamanı gelmiş ağaçlar kullanılmaktadır. Böylece çevre dostu bir ürün almanın güvenini de hissedersiniz. Rengi açık gri tonunda ya da bej tonlarında olabilir. Levhanın üzerine istenilen renkte kağıt kaplaması yapıldığı için renk seçeneği sınırsızdır.

İsveç laminat parkeleri İsveç ülkesinden gelmez. Sadece adını oradan almış bir ürün konumunda. Parkeler %100 Türkiye’de üretilmektedir. Yerli ürün kadar Alman yapımı AGT parke markası da ev hanımlarının severek kullandığı özel koleksiyonlardır.

Türkiye’de İsvçe çamı laminat parke satışında yetkili bayisi Yeşil Parke mağazasıdır. Ülkenin en büyük parke koleksiyonumuzda İsveç modellerini de inceleyebiliyorsunuz. İstanbul içi yerinde sunum ve ölçü alma hizmetimiz var. Türkiye’nin farklı şehirlerine de hızlı kargo ile parke gönderiyoruz. 7/24 internet mağazamızı inceleyebilir ve mağazamızı arayarak sipariş verebilirsiniz.

Günümüzde parkeleri sınırsız seçenekte inceleme fırsatına sahibiz. Çağın şüphesiz en popüler zemin malzemesi. Fakat İsveç ürünlerinin yeri kullanıcı nezdinde çok ayrıdır. Peki ama İsveç parke nedir? Özellikleri neler? İsveç çam parkelerin fiyatı ne kadar oldu? İşte detaylar…

İsveç Çamı Laminat Parke Ne Demek?

HDF üzerine özel bir kâğıt ile kaplanarak üretilen, 6, 7, 8, 10 veya 12 mm kalınlık seçeneklerine sahip parke modellerine İsveç parke denir. Ürün formunda temel olarak dayanıklılık yatar. Her türlü kapalı ortamda çok rahatlıkla tercih edilirken, yaşam alanlarında da estetik yönüyle kullanıcısını mutlu eder. Döşemesi pratik. Kilit sistemli yapısıyla iki levha birbirine basitçe geçer ve kuvvetli tutunur.

İsveç parke ile standart bir parke arasında herhangi kalite farkı yoktur. Malzemesinden kaplamasına büyük oranda AGT, Çamsan ve Floorpan gibi markaların ürünleriyle benzerlik gösterir. Fakat görsel açıdan kendine has bir duruşu olduğunu belirtelim. Zarafeti fazlasıyla yüksek bu ürünü hemen şimdi satın alabilirsiniz.

En Güzel İsveç Parke Modelleri 2024 Listesine Göz Atın!

İsveç parke deyip geçmeyin. Bu türünün harika özelliklerini taşıyan ürünün de kendi içinde kalite farklılıklar bulunur. A kalite bir İsveç çam parkesi duruşu kadar sağlamlığıyla da bulunduğu ortama kaliteyi getirir. Yeşil Parke mağazasında en favori ürün Smart İsveç Çamıdır. Rengindeki soft yapı, yumuşak geçişli detayları ve derzli derzsiz seçenekleriyle 2024  parke trendlerine damga vurmaya devam ediyor.

Parke dünyası mağazamızda 400’den fazla model var. Bol seçenek sayesinde hayalini kurduğunuz ürünü keşfedebiliyorsunuz. İsveç parke de bunlardan biridir. Görüntüsüyle ruha dokunurken kalitesiyle de bütçeye tasarruf ettirir. Ortalama kullanım süresi 10 ila 15 yıl arasında gösteriliyor. Elbette bu durum kullanım performansına göre de değişecektir.

Güncel İsveç Parke Fiyatları 2024 Tablosu

İsveç parke fiyatları 2024 belli oldu. Kesin ve net rakamlar ancak model seçildikten ve ölçü alındıktan sonra belli olsa da bu parke ürünü için ekonomik fiyat arasında söylenebilir. İdeal bir maliyeti bulunduğundan kullanıcıların listelerden hep ilgini çekmeyi başarıyor. Fakat şüphesiz son dönem zamları bu ürünü de etkiledi ve etkilemeye de devam edecek gibi duruyor. 2025 yılı içerisinde İsveç çamı laminat parke fiyatları muhtemelen %30’u aşan fiyat artışına maruz kalabilir.

Parke satın almadan önce maliyet hesaplaması yaparak 3 aşağı 5 yukarı ne kadar ödeme yapacağınızı hesaplayabilirsiniz. Önce alan ölçüsünü yapın. Sonra İsveç çamı parke paketlerinin 1,74 m2 alan kapladığını hatırlayın ve buna göre kaç paket gideceği sonucuna varabilirsiniz.

İsveç Parke Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu konular da ilginizi çekebilir:

a)     İsveç çamı parke alınır mı?

Zeminde parke döşeme ihtiyacı doğduğunda İsveç parkeleri kesinlikle alınır. Kalitesiyle sizi fazlasıyla memnun edecek bir ürün.

b)     İsveç çamı laminat parkeler pahalı mı?

Diğer parke çeşitleriyle paralel bir fiyat yapısı var. Pahalı değil. 1 m2 için 300 TL ile 500 TL arası idealdir.

c)      Ev salonuna İsveç parke olur mu?

Salon ve oturma odalarında İsveç parke ürünleri hayal edilen seviyenin de ötesinde estetik yapı sunar.