En Güzel Merdiven Parke Kaplama Ürünleri | 6 Parke Önerisi

Blog geri dön
merdiven-parke-4

En Güzel Merdiven Parke Kaplama Ürünleri | 6 Parke Önerisi

Günümüz dekorasyonunda laminat parkelerin en güzel yer döşemesi olduğu her kullanıcının hem fikir olduğu konu. Merdiven parke kaplama da buna dahil. Laminat parke malzemesi, bir kullanıcının ihtiyaç duyduğu her alana döşenebilen esnekliktedir. Kimi zaman duvarda, kimi zaman tavanda bazen de merdivenlerde görülür. Merdiven parkesi nedir? Ne kadar? Özellikleri neler? konularının merak edildiği şu günlerde Yeşil Parke şirketi olarak konuya açıklık getireceğiz.

Müstakil ev zeminleri sadece odaların, koridorun yahut antrenin bulunduğu kısımlar ile sınırlı değildir. İnsanın sürekli temasta olduğu merdiven kısımları da buna dahildir. Özellikle dublex ve triblex yapılarda çok sayıda merdiven kısmı olur. Katlar arası geçişler bu merdiven sistemleriyle sağlanır. Nadir olarak demirden üretildiği görülse de yeni nesil tasarımlar beton malzemesinden üretilmektedir. Kullanıcısının merdivene bir zemin döşemesi yapması gerektiğini doğurur bu da. Peki en güzel merdiven parke modeli hangisi? Pahalı mı? Nereden satın alınır? İşte detaylar…

merdiven-parke-1
Merdiven Parke

Merdiven Parke Kaplama Nedir?

Müstakil ev ve villa tipi mimari yapılardaki katlar arası geçişleri merdivenler sağlar. Bu merdivenlerin üzeri de daha konforlu bir kullanım ve daha şık görünüm için belli malzemeler ile kaplanır. İşte bu malzemeler arasında en çok merdivenlerde tercih edilen ve çeşitleriyle kullanıcıyı büyüleyen ürünlere merdiven parke denir. Zeminlerde kullanılan laminat parkeler aynı şekilde merdiven kısımlarında da kullanılır. Ekstra özel bir üretilmez.

Merdiven parkesi kaplatırken dikkatli olunursa, kullanıcı en güzel sonuçları elde eder. Dikkatli ve özenli olan insanlar her zaman en şık merdiven tasarımına sahip olur. Bu alanlar evlerde bir tasarım bütünlüğü oluşturur. Yani zeminden bağımsızmış gibi davranılamaz. Aşağıda yazacağımız maddelere dikkat edenlerin olumsuz bir sonuç alması imkansız.

Merdivenlere parke döşetirken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Zemin ile aynı uyumda bir ürün seçilmeli. Örneğin zeminde A model parke seçildiyse merdivende de A model satın alınmalı. Eğer ki parkeli zeminden bağımsız bir yerdeyse merdiven farklı estetik dokunuşlar yapılabilir.
 • En üst kalite tercih edilmeli ki en iyi sonuçlar alınabilsin. Özellikle yüzeyi kaymazlığı öne çıkarıcı özellikte olan parke almak iyi bir fikir olacak.
 • A kalite parke döşetilmeli. Merdivenler sık kullanılır ve yoğun kuvvete maruz kalır. Kötü ürün kısa süre sonra kabarma, nem, rutubet ya da gıcırtı sesleri çıkarabilir.
 • Montajı da dikkat edilecekler arasındadır. İyi malzeme usta eller ile buluşursa kendi kalitesini gösterebilir. Kötü parkeci en kaliteli ürünü bile hibe eder.
merdiven-parke-2
Merdiven Parke

Merdiven Parke Döşeme Nasıl Yapılır?

Zeminlere döşenen parke ile merdivenlere uygulananlar aynı süreci taşır. Çoğunlukla zemin yenilemesinde parkeler ile merdivenler aynı anda kaplanır. Fakat bazen sadece bu kısımlarda merdiven parke döşemesi ihtiyaç dahilinde olur. Beton zemin üzerine kaplama yapılır. Ses ya da ısı yalıtımı için kullanılan strafor malzemeleri, merdivenlerde kaymayı ve sesi önlemek için kullanılmalı. Strafor üzerine de parke levhaları döşenmeli. Ayrıca estetik ve kullanım açısında levhalar merdivenlerde 2-3 cm uzun bırakılır. Genelde süpürgelik kullanılmaz. Ama merdivenin tasarımına göre bu da bir ihtiyaç haline dönüşebilir.

Merdiven yaptırdınız ve kötü beton görüntüsü sizi rahatsız mı ediyor? Estetik ve şıklığa ihtiyacınız var ise firmamızı arayın. Yerinde keşif ve sunum yapalım. En iyi ürünlerimiz ve en usta döşemecilerimiz ile sizlere kusursuz hizmeti yaratalım.

Merdiven Parkesi Özellikleri ve Modelleri

Neden merdiven parkesi döşetmeliyim? Bu ürünün özelliklerini bilen biri böyle bir soruyu sormaz. Daha önce merdiveninde laminat kullanmayanlar için özelliklerine ve avantajlarına değinelim. Şıklığından, kaymazlığından ve ekonomik oluşundan bahsedelim. İşte çok merak edilen merdiven parke ürünlerinin temel özellikleri.

a)      Parkeler Merdivenlere Şıklık Katar

Laminant parkenin estetikliğini ve şıklığını bugünün dünyasında karşılayabilecek bir ürün yok. Doğal ve ağaç hissiyatını en iyi bu malzemeler veriyor. Tıpkı zemin kısımlarında olduğu gibi merdiven alanlarınızda da bu şıklığı hissedeceksiniz. Salonunuz, duvarlarınız, mimari objeleriniz tarz bir merdiven ile daha da güzel görünecektir. Firmamızın en çok tercih edilen merdiven parkeleri şunlar…

Tarzıyla herkesi kendine hayran bırakan merdiven parkesi modelleri:

 • Merdivenler için Smart İsveç Çamı parkesi
 • Merdivenler için Smart Pamukkale parkesi
 • Merdivenler için Terra Truva parkesi
 • Merdivenler için Natura 002 Antalya Çam parkesi
 • Merdivenler için Natura 202 Beyaz Meşe parkesi
 • Merdivenler için Natura Plus 507 Ilgaz Meşe parkesi

b)      Merdiven Parkeleri Kaymayı ve Yaralanmayı Önler

Evinde merdiven olan bireylerin öncelikli kaygısı genelde güvenlik olur. Kaymalar, iniş çıkışlarda kullanıcıyı tedirgin eder. Kaliteli bir parke ise bu tedirginliği 0 seviyesine düşürür. Özellikle AGT ve Çamsan marka laminat ürünler, kaymama konusunda tam da bir kullanıcının hayal edeceği seviyededir.

Merdivenler için kaymayan parke modelleri önerisi:

 • Merdivenlere kaymaz Natura Plus 506 Meriç parkeler
 • Merdivenlere kaymaz Natura Large 301 Sorento parkeler
 • Merdivenlere kaymaz Concept 600 Casella parkeler
 • Merdivenlere kaymaz Natura Line 506 Meriç parkeler
 • Merdivenlere kaymaz Natura Line 502 Nil parkeler
 • Merdivenlere kaymaz Bella 106 Mimoza parkeler
 • Merdivenlere kaymaz Bella 104 Vegas parkeler

c)      Parkeler Merdivenlere Çok Pratik Kaplanır

Kullanıcı, döşeme kolaylığına da önem verir. Çok uzun ve kırılıp dökülen tadilat süreçlerine mesafeli davranılır. Firmamızdan tercih edeceğiniz hiçbir ürünün döşemesinde kırma ya da dökme yapılmaz. Tertemiz ve hızlı bir merdiven parke kaplaması yapılır. Bu size aynı zamanda yüksek maliyetten korunmanızın da önünü açar.

2023’te en çok satılan merdiven parkesi çeşitleri:

 • 2023 model merdiven Natura Slim 301 Sorento parkesi
 • 2023 model merdiven Natura Slim 306 Toskana parkesi
 • 2023 model merdiven Natura Plus 508 Talya parkesi
 • 2023 model merdiven Effect 903 Everest parkesi
 • 2023 model merdiven Effect 901 Toros parkesi
 • 2023 model merdiven Bliss Cream parkesi

Merdiven Parke Döşeme Fiyatları

Merdivene parke kaça döşenir? Dışarıdan bakan bir birey merdiven döşeme malzemelerini kolay gibi görebilir. Fakat alınacak malzemeler yüksek kalitede olduğundan bütçelerden bir miktar ayrılması gerekiyor. Merdiven parkesinin pahalı olmadığı, kısa bir katalog incelemesiyle görülecektir. Ayrıca yüksek bütçeye de düşük bütçeye de uygun parke bulunabilir.

merdiven-parke-3
Merdiven Parke

2023’teki merdiven parkesi fiyat listesi:

 • Merdiven için laminat parke 2023 yılı m2 fiyatı – 170 TL ile 350 TL arası
 • Merdivenlere özel lamine parkenin m2 fiyatı – 180 TL ile 400 TL arası
 • Merdiven kısımları için ahşap parkelerin fiyat listesi – 200 TL ile 500 TL arası
 • Merdivene beyaz parke döşetme fiyatı – 170 TL ile 350 TL

Bu rakamlar günden güne değişim gösterir. Net fiyat listesi değildir. Fikir sahibi olmanız için yazı tarihinde belirtilmiştir. Güncel merdiven parkelerinin fiyatlarına şu an telefonla arayarak ulaşırsınız. İyi günler.

Merdiven Parke M2 Döşeme Fiyatı 2023

Merdiveninize zemin döşeme esnasında kaplama yaparsanız daha az maliyet çıkar cebinizden. 1 m2 merdiven parke döşemesi için yaklaşık 200 TL verirsiniz. Bilgilendirme amaçlıdır bu rakamlar. Gerçek fiyatlar telefonla iletilir.

 

İlginizi çekebilir: Parke Kalınlıkları Kaç Cm Olmalı? En Güzel Kalınlıktaki Parkeler

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button