En Güzel Mutfak Zemin Kaplama Fikirleri | 8 Harika Malzeme

Blog geri dön
mutfak-zemin-kaplama-4

En Güzel Mutfak Zemin Kaplama Fikirleri | 8 Harika Malzeme

Mutfak zemin kaplama işleminde doğru kararlar vermek oldukça zor. Özellikle doğru malzeme ile doğru dekorasyona imza atmak bireylerin en zorlandığı husus. Çoğu zaman zemin der geçeriz. Ancak yaşam alanının en büyük görsel alanıdır bu kısım. Zemin kötü ise tüm ev kötüdür. Mutfak için de durum aynı. Yemek yaptığımız, kimi zaman öğünleri tükettiğimiz, sevdiklerimizle hoş sohbetler yaşadığımız mutfak alanlarında en doğru dekoratif fikirleri bulacaksınız bu yazıda.

Mutfak zemin kaplama görünümü güzel ve performansı yüksek olmalı. Mutfak alanlarının zeminden birtakım beklentileri var. Tercih edilecek model bu beklentileri karşılamalı. En basitinden kolay temizlenebilir olmalı. Yemek ve yağ lekesi tutmayan bir parke ile bu sağlanabilir. Parke yüzeyindeki yağ lekeli nemli bir bez ile hemen silinir. Diğer yandan gri, bej türü açık renkte olmalı. Güneş ışığı alana eşit ve iyi dağılırsa daha ferah bir mutfağınız olacak. Daha çok sayıda fikir ve öneri var.

mutfak-zemin-kaplama-1
Mutfak Zemin Kaplama

Zemin ürünleri zamanla sarma, solma ve silik bir görüntü oluşma gibi sorunsallar ile karşılaşabilecek potansiyele sahip. Güneşin sık girdiği, yemeğin yapıldığı, yağın veya suyun sıçradığı mutfaklarda bu durum daha sık yaşanır. Sararmayan zemin döşeme ürünü hangisi? Burada da karo halıflekslerin büyüleyici yapısından faydalanıyoruz. Polyamid ipliklerden örülü bu özel döşemelik halılar sararmaz solmaz. Yağ sıçratsanız bile kolay temizlersiniz. Daha birçok ürün seçeneğiniz var. Mutfağınıza yeni bir ruh katacak o ürünlerin listesini yayınlıyoruz.

Mutfak zeminlerini kaplamada kullanılacak en güzel ürün listesi:

  • Mutfakta fayans döşeme ürünleri
  • Mutfak zemini için PVC döşeme ürünleri
  • Yeni nesil linolyum kaplama modelleri
  • Ahşap parke modelleri
  • Laminat parke mutfak modelleri
  • Mutfak zemini için doğal taş modelleri
  • Karo halıfleks modelleri
  • Lamine parke ürünleri

Mutfak Zemin Kaplama Malzemeleri

Mutfak dekorasyonu yapan bireylerin en sık karşılaştığı sorunsalların başında istenilen şıklıkta bir ürün bulamama geliyor. Ürünlere ve döşeme hizmetine para verilip iş bittikten sonra çıkan manzara karşısında yaşanacak mutsuzluk, bireyleri derinden etkiliyor. Bu nedenle mutfak zemin kaplama malzemeleri seçimlerinde 2 kat özen gösterilmesi gerekiyor. Tadilata başlamadan önce aşağıda yazdığımız mutfak döşemeleri için en iyi 8 fikri okuyunuz. Sizi kusursuzluğa götürecek bu yorum ve tavsiyeler ile süreç mutlu başlayıp mutlu bitecek.

mutfak-zemin-kaplama-2
Mutfak Zemin Kaplama

PVC Kaplama: Mutfak Zeminleri İçin Ucuz ve İdeal Bir Malzeme

Günümüz yer döşemesi modasında parke ve fayanslar kadar popüler olan PVC ürünleri, size ucuz rakamlar ile şıklığı kazandırıyor. Avantajlarının başında ucuzluk gelse de pratik bir döşeme sürecine sahip olduğu da unutulmamalı. Zahmetli görünen tadilatlarınızı çok daha kolay hale getirmektesiniz. Mutfak zemin kaplama fikirleri arasında ekonomik boyutu önde tutanlar için bu özel ürünü ilk sıraya yerleştirdik.

Laminat Parke: Mutfak Zemin Kaplama İşinde Zarafetin Öncüsü

Bugün her 10 evden altısından laminat parke görmekteyiz. Yaşam alanının tamamını bu harika parkeler ile kaplayacağınız gibi dilerseniz sadece mutfak için düşünebilirsiniz. Mutfakta fayans ya da karo halı yerine laminat parke öneriyoruz. 2022 – 2023 yılının zemin döşeme trendlerinde ilk sırada yerini aldı. Öncelikli avantajı zarafeti. Sonra da dayanıklılığı ve performansı geliyor. Özü ahşaptır. Ancak görünümü daha moderndir. Çünkü ahşap lifler sıcakta sıkıştırılarak baskılama yapılır. Bu sayede yüzlerce farklı parkeye ulaşıyorsunuz.

Karo Halıfleks: Mutfakta Konforlu Bir Zemin Yaratıyor

Zeminde konfor denilince akla ilk karo halı gelir. Yumuşak ve tüylü yapısıyla halıfleks ürünleri evlerde çıplak ayakları dolaşırken size güzel bir his bırakır. Çocuklu ailelerin öncelikli tercih ürünüdür. Yeni emekleyen çocuklara rahat bir alan sunar. Sağlıklı ve güvenlidir. Yanmaz. Aynı zamanda toz kaldırmaz. Mutfak yemek yaparken havada uçuşan tozlar görmek istemiyorsanız Yeşil Parke mağazasından size en uyumlu karo halı modelini seçin. 2022 – 2023 ev modasına girerken siz de mutfağınızda bir değişiklik yapın.

Fayans Döşeme: Mutfakta Şıklık Arayanların Malzemesi

Çok eski yıllardan beri evlerde kullanılsa da günümüzde geleneksellikten ziyade modernizmi simgeliyor. Çünkü yeni nesil modelleri arasında harika bir tasarım görüyoruz. Siyah beyaz karo taşlardan oluşma farklı bir tarz yakalayabilir ya da desenli fayanslar döşeterek özgün bir tarz yaratabilirsiniz. Modern konsept kadar vintage stilini de size kazandırabileceğini unutmayın. Mutfak zemin kaplama fikirleri listemizde kesinlikle tavsiye edeceğimiz bir ürün fayanslar.

Lamine Parke: Pahalı ve Gösterişli Bir Mutfak Zemin Malzemesi

Tamamen doğadan evinize gelen lamine parkeler, pahalı ve gösterişli özellikleriyle mutfaklarda tercih ediliyor. Doğal oluşu maliyetini yükselten bir detay olsa da sağladığı güzelliğe kesinlikle bu değer. Mutfakta natural bir görünümü tek başına sağlayabilir. Güneş UV ışınlarına dayanıklıdır. Kolay kolay kabarmaz ya da solmaz. Performans bakımından da tercih edebileceğiniz öncelikli malzemelerden.

Ahşap Parke: Mutfaklarda Vintage Modası

Ahşap materyal insanoğlunu her yönüyle cezbeder. Evlerde de her türlü dekoratif unsurda karşımıza çıkar. En sık da zeminlerde görürüz. Vintage stil sahibi yaşam alanlarının mutfak zemin kaplama tercihlerinde de ahşap parke seçmesi önemli. uyumun olduğu bir görünüm her zaman kullanıcıyı mutlu eder. Gelen misafirler evde gezerken zeminin her detayına hayran hayran bakar. Bu hayran bırakıcı zeminlere siz de sahip olmak istemez misiniz? Yeşil Parke en doğru adres. Yüzden fazla ahşap parke ürünlü kataloğumuzu sizlere online olarak sunuyoruz. Bakmadan geçmeyiniz.

mutfak-zemin-kaplama-3
Mutfak Zemin Kaplama

Doğal Taşlar: Mutfak Zemininde Rustik Moda Rüzgarı

Rustik tarzı evlerde yaygın kullanılır. Ağırlıklı olarak doğallık üzerine kurulu bir stildir. Ünite arkası duvar döşemelerinde olduğu gibi zeminde de doğal taş seçilir. Ayrıca zemin malzemeleri arasında suya en çok dayanıklı olan üründür. Sık sık su ve yemek sıçrayacağı düşünüldüğünde doğal taşlar iyi bir malzeme alternatifidir. Mutfakta zemin malzemesi seçmekte zorlanıyorsanız doğal taş ya da parke önerimiz olacak. Pişman olmazsınız.

Linolyum Kaplama: Doğal Mutfak Zemin Kaplama Malzemesi

PVC ile benzerlik gösterse de doğal yönüyle ondan ayrışır. Yağ, mantar ve ahşap unu gibi %100 doğal materyallerden üretilir. En büyük avantajları kaymaz oluşu, antistatik ve bakım kolaylığıdır. Su temas etse de kaymazsınız. Bu da güvenliğinizi ön planda tutuyor anlamına gelir. Zemine döşemede özel bir yapıştırıcı kullanılır. Diğer malzemelere göre maliyetli bir üründür. Yüksek bütçeli kullanıcılar tercih edebilir.

Antre ve Mutfak Zemin Kaplama Nasıl Olmalı?

Mutfak döşemesi yapacağınız zaman antre ile ortak bir malzeme seçmelisiniz. Bu önemli bir dekoratif fikirdir. Çünkü mimari yapılarda mutfaklar genelde hep antreye açılır. İki kısımda da aynı ürün seçilirse harika bir uyum yakalanacak. Burada sizlere iki ürün önerimiz olacak. İlki laminat parke. Eve daha ilk adımı attığınızda içinizi bir enerji kaplayacak. Diğer ürün önerimiz de karo halılar. Çocuğunuz var ise özellikle bu seçeneği gözden geçirmelisiniz. Çünkü gün içinde çocuklar en çok antre ve mutfak bölgelerini kullanılır. Onların konforu ve sağlığı için bu malzeme iyi bir seçimdir.

 

İlginizi çekebilir: Ev Zemin Kaplama Çeşitleri ve Dekorasyon Fikirleri

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button