En Güzel Parke Dekorasyon Fikirleri | 7 Püf Noktası

Blog geri dön
parke-dekorasyon-fikirleri-3

En Güzel Parke Dekorasyon Fikirleri | 7 Püf Noktası

Mobilyalar, tablolar, duvar boyaları ve diğer objelerin güzel görünebilmesi için parke dekorasyon fikirleri ve önerilerine ihtiyacınız olacak. Eğer bir evde zemin döşemesi güzel ise tüm diğer dekoratif unsurlar da harika görünüm kazanmaktadır. Bu kanı, tüm mimarlar tarafından hem fikirdir. Hayalinizdeki eve kavuşmak için zemindeki renk tonundan levha kalınlığına, modelden ürün tercihine kadar çok sayıda faktörü ölçüp tartmanız gerekiyor. En iyiyi yakalamanın formülü bu kadar basit. Yeşil Parke bünyesindeki mimarların hazırladığı bu yazımızın ardından tadilat süreciniz hakkında çok iyi bir fikir sahibi olacaksınız.

Yeni bir ev alan bireylerin sıklıkla hangi renk parke seçsem? dediğine şahit olursunuz. Kararsızlık ise bu süreci riske taşır. Peki ne yapmalı? Öncelikle daha garanti sulardan yüzmenizi öneriyoruz. Yaşamsal mimaride her zaman için şık ve güzel kalıplar bulunur. Bunlar risk barındırmaz. Üstelik uzun yıllar da modası geçmez ve sıkılmazsınız. Örneğin gri parke seçmek, iyi bir dekorasyon fikridir. Gri rengin büyüleyici güzelliğinin etkisi dün olduğu gibi bugün de geçmedi ve yarın da geçmeyecek.

Parke dekorasyon fikirleri almak, size uyumlu bir mimari atmosfer oluşturmanıza katkıda bulundurur. Elbette kendi zevkinizin ve deneyimlerinizin de bu sürece pozitif eğilimli katkıları olacaktır ama bazı hususlarda ana hatları bilmeniz gerekiyor. Renk seçimi, levha tercihleri, hangi modelin eve yakışacağı gibi faktörlerde en azından temel bilgiye sahip olmanız sizin lehinize bir durum yaratır. Örneğin çoğu insan evler için en ideal parke kalınlığının 6 mm ve 8 mm olduğunu bilmez. Ama siz artık biliyorsunuz.

parke-dekorasyon-fikirleri-1
Parke Dekorasyon Fikirleri

Evinizi Güzelleştirecek Parke Dekorasyon Fikirleri

Parke seçimlerinde dikkat etmeniz gereken bazı hususları sizler için derledik. Mimarlarımız bu yazıda parke dekorasyon fikirleri verecek. Doğru parke seçimi alanı büyük gösterir. Hatalı renk ve model seçimi de evinizi daha basık ve dar gösterir. Bunu istemeyeceğinizden eminiz. Her ev hanımı yaşadığı alanın geniş, ferah ve nezih görünmesini ister. Peki nasıl başarmak mümkün bunu? İşte madde madde evinizi güzelleştirecek dekorasyon önerileri…

Alanınızın Büyüklüğünü Göz Önünde Bulundurun

Çok sık yapılan hatalardan birisidir parke döşemelerinde alan hacmini göz önünde bulundurmamak. Oysa bunu ilk sıranıza yerleştirmelisiniz. Bizler de bu sebeple parke dekorasyon fikirleri hazırlarken ilk sıraya yerleştirdik. Eviniz dar mı? Küçükse çok dikkatli olmalısınız. Burada ahşap ve ağaç tonlarından kaçınmanızı tavsiye edeceğiz. Koyu parke renkleri evi küçük gösterir. Zaten dar bir alana sahip ise bu durum sizi üzer. Doğru olan açık tonlara güvenmek. Gri, krem ya da bej renkleri iyi birer tercih oluşturuyor önünüzde.

Evinizde Nasıl Bir Dekorasyon Etkisi Yaratmak İstediğinize Karar Verin

Her evin bir ruhu vardır. Bu ruh aynı zamanda o yaşam alanının kimliğini de yansıtmaktadır. Bunun için tadilata başlamadan önce alanda nasıl bir etki yaratmak istediğinize karar vermelisiniz. Enerji dolu bir ruh mu olacak yoksa daha sakin bir konsept mi iyi gelecek size? Odayı geniş mi göstermek istiyorsunuz yoksa daha da küçük göstermek işinize gelir mi? Sizin tarzınız vitage mi minimalist mi? Bunlara karar vermeniz elzemdir. Kararlarınızın doğuracağı sonuçları maddeledik.

  • Kahve tonlarındaki parkeler alana rustik bir tarz katar.
  • Bej renkteki parkeler de odayı ferah gösterir. Soft bir etkisi vardır.
  • Krem renklerinin de insana huzur veren bir yapısı vardır. Evinizin enerjisi yüksek kalır.
  • Gri renkteki parkeler de modern görünüm sahibidir ve tarz bir kimlik sunar.

Yukarıda maddelediğimiz parke dekorasyon fikirleri konusunu göz önünde bulundurun. Evinize çok şey kattığını göreceksiniz bu bilgilerin.

Odadaki Genel Renk Tonuna Göre parke Seçin

Sadece parkenizin güzel bir renkte olması demek o evin harikulade bir dekoratif şıklığa bürüneceği anlamına gelmez. Çünkü daha o alanda çok sayıda unsur var. Duvar, mobilya ve obje renklerini de göz önünde bulundurup bir değerlendirme yapmalısınız. En uyumlu hale getirmek olmalı niyetiniz. Burada ‘uyum’ kavramından faydalanacağız. Günümüzde onlarca farklı renk ve yüzlerce değişik renk kombinasyonu var. Parke dekorasyon fikirleri içinde renk konusunu öğrenmenin bir gözlem gerektirdiğini belirtelim. Buradan net bir şey söylenemez. Bunun için alanın resimlerini çekerek bize iletebilirsiniz. Uzman ekiplerimiz en ideal olan parkeleri sizlerin önüne serecektir. Bu hizmetimizi sizlere ücretsiz sağlıyoruz.

parke-dekorasyon-fikirleri-2
Parke Dekorasyon Fikirleri

Parke Modelinin Kullanışlı Olmasına Özen Gösterin

Zeminler kullanışlı bir tasarımda olursa uzun süre boyunca sıkılmadan kullanabilirsiniz. Kullanışsız olanların güzelliği kısa sürede gider gözünüzden. Hemen sökmek ve yenisini döşetmek isteyeceksiniz muhtemelen böyle bir anda. Bu da haliyle size ekstra bir maliyet demek oluyor. Bunu istemeyeceğinizi düşünüyoruz.

Kullanışlı parke demek hem renk uyumunu yakalamak hem de dayanıklı bir ürün tercih etmek demektir. Parke dekorasyon fikirleri arasında önemli bir paya sahiptir. Buradan Çamsan, AGT, Designfloor, Sensa, Vario gibi kaliteli markaları tercih edebilirsiniz. Uzun ömürlü modellere sahip her biri günümüzde. Pişman olmazsınız.

Parkenin Kalınlığına Dikkat Edin

Parke kalınlığı, sadece dayanıklılık ile alakalı değil aynı zamanda zarafetle de ilgilidir. Ev ile iş yer zemin döşeme tercihleri birbirine karıştırılıyor çoğu zaman. Oysa bu hatalıdır. İş yerlerinde şıklıktan önce dayanıklılık esastır ve 12 mm üzeri levhalar döşenir. Evlerde ise az sayıda insan olduğu için öncelikle zarafettir. Bunu da 6 mm ya da 8 mm ile yakalamak mümkündür. Elbette evde 12 mm parke de kullanabilirsiniz ama kalın olmasının size ekstra bir avantaj sağlamayacağını unutmayın. Maliyetten de kar etmek için bu bilgiyi göz önünde bulundurun.

Modern Parkelerin Büyüleyici Güzelliğini Kullanın

Yeni nesil parkelerin görsel tasarımında çok değişik bir hava var. Geçmişin o rustik ya da vintage ruhunun yerine güncel ve modern bir ruh sunuyor sizlere. Özellikle günümüz ev mimarilerine bakıldığında modern çizgileri görürüz sıklıkla. Bunu da zeminlerde korumak için modern bir parke modeli seçmeliyiz. Doğru parke seçimi, evin ruhunu en iyi şekilde açığa çıkarmaktadır. Aksi durumlarda ise enerjisi düşük bir yaşam alanı kalır sizlere.

parke-dekorasyon-fikirleri-4
Parke Dekorasyon Fikirleri

Uzman Bir Parkeciden Fikir Alın

Evet son olarak da dekoratif fikirlerde uzmanlardan görüş almanın önemine değineceğiz. Yukarıda detaylı bir parke dekorasyon fikirleri sunduk elbette ama konu tamamen bundan ibaret değil. Daha çok sayıda farklı bileşen ve etken var. Ve çoğu zaman bu etkenlerin kararlaştırılması için yaşam alanının görülmesi gerekiyor. Bu sebeple bizlere evinizin video ve resimlerini atabilirsiniz. Uzman dekorasyoncularımız inceliyor ve en iyi çözümleri üretiyor her zaman.

Parke dekorasyon fikirleri listemizin burada sonuna geldik. Sevdiklerinizde huzurlu yaşayacağınız bir eve sahip olmak için tadilata zeminlerinizden başlayın. Havanın çok etkili bir şekilde değiştiğine şahit olacaksınız kesinlikle. Üstelik uygun fiyatlı ve pratik süreçli bir şekilde bunu gerçekleştireceksiniz. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olabilir. Bunun için telefon numaralarımızı kullanmaktan çekinmeyin. Yeşil Parke mağazası sadece ürün satmak için değil, içinize sinen parkeyi bulmanıza yardımcı olmak için de faaliyet gösteren bir firmadır.

 

İlginizi çekebilir: En İyi Laminat Parke Markaları

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button