Genel

En İyi Marküteri Parke Modelleri ve 2023 Fiyatları

markuteri-parke-11

Marküteri parke, ev dekorasyonunda bir sanatsal dokunuş sağlayan özel ürün gruplarıdır. 2023 mimarisinde el işçiliği ve doğal stiller ön planda tutulurken Marküteri laminat parkeler bu alanda öne çıkıyor. Her kadının evinde görmek isteyeceği güzelliğe sahip ve havasıyla büyüleyen estetiği bulunduran bu ürünleri ne kadar yakından tanıyorsunuz? Marküteri nedir? Nasıl yapılır? 2023 fiyatları ne kadar? Dolu dolu ve faydalı bir yazıyla daha karşınızdayız.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Marküteri Parke Nedir?

Ağaçların doğal renkleri korunarak hazırlanan zemin kaplamasına marküteri parke denir. Ahşaplar kesilip iç iç geçirme mantığıyla elde edilir. Zemin dekorasyonunda bu ürünler sanatsal bir değere sahiptir. Kimisi için oymacılık kapsamına girer. Üretimi hayli zor ve el işçiliğinden çıkar. Bu da sınırlı sayıda çeşit ve maliyetli bir ürün olma özelliğini atfeder ona. Marküteri laminat parke ürünler, klasik laminat parkelerden farklıdır. Genelde fabrikasyon tipi bir üretimle elde edilmez. El işçiliği odaklı bir çalışmayla çok şık marküteri parkeler üretilmektedir. Her parke farklı bir modele sahip. Yani aynı renk ve desende bir parkeyi yeniden üretmek mümkün olmaz. Bu da ona özgünlük niteliğini kazandırmaktadır. Bunun sebebi ahşaptaki ham desenin her zaman farklı olmasıdır. Aynı desen tekrar tekrar tutturulamaz.

Marküteri Parke Nasıl Yapılır?

Marküteri parkeler eskiden tamamen el işçiliği ile yapılan zemin ürünleriydi. Ancak günümüzde yavaş yavaş teknolojik endüstriyel bir üretim aşamasına geçilmiş durumda. Özel teknoloji makinalar sayesinde lazer kesim yapılabiliyor. Elbette 2023 yılı marküteri modelleri içinde el ile üretilenler de mevcut. Ama daha az maliyet ve çok seçenek isteyenler fabrika üretimli marküteri laminat parkelere yöneliyor. Marküteri, farklı geometrik şekillerde üretilmektedir. Geometrinin yanı sıra bitkisel yani nebati stilinde de marküteri parke modelleri karşımıza çıkar. Hangi tip olursa olsun bu laminat parkeler her zaman yer döşemesinde farklı ve özgün tarzlar ortaya çıkarmaktadır. Kullanım alanı her geçen gün daha da yaygın hale geliyor. Kullanıldığı zeminde fark yarattığı için mimarlar sıklıkla marküteri laminat parkeleri tercih ediyor. İşte kullanım alanları… Marküteri parke ürünlerin kullanım alanları:

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

 • Büyük oteller
 • Otellerin kral daireleri
 • Özel tasarım konaklama tesisleri
 • Kamu kurum ve binaları
 • Özel mimari tasarıma sahip evler
 • Mağaza ya da ofis tipi alanlar

Marküteri Parke Ölçüleri ve Özellikleri

Karo marküteri olarak da bilinen ama harika bir laminat parke ürünü olan bu malzemelerin ölçüsü değişiklik gösterir. Fakat genel kalıplarıyla tercih edilen ölçüleri 50×50 cm, 60×60 cm, 70×70 cm, 80 x 80 cm, 90 x 90 cm, 100 x 100 olarak bilinmektedir. Klasik laminat ürünler gibi uzun değil, karo yani kare şeklinde kullanılmaktadır. Bu ölçülerde 2023 yılında binlerce farklı marküteri modeli bulabiliyorsunuz. Marküteri laminat parke ürünlerin genel özellikleri:

 • Yapımı zor ve zahmetlidir. Bu nedenle lüks görünümü temsil eder.
 • Malzeme özelliği bakımından çok dayanıklı ve kullanışlıdır.
 • Isı ve ses yalıtım imkanı sunar kullanıcısına.
 • Sağlıklı bir zemin döşemesidir.
 • Suya karşı dayanıklı değil.
 • Nem ve rutubet gibi durumlardan zarar görür.
 • Dönemsel olarak cila isteyen bir parke türüdür Marküteri.
 • Fiyat olarak klasik parkelere oranla biraz daha pahalı ürünlerdir.

markuteri-parke-22023’ün En İyi Marküteri Parke Modelleri

Yaşam alanınızdaki zeminlerin renk, desen ya da enerjisinden sıkıldıysanız yenilik yapma vaktiniz geldi demektir. Hangi marküteri parke modelini seçeceğiniz konusunda acele etmemenizi ve dikkatli olmanızı öneriyoruz. 2023 yılında karşınızda binlerce farklı renk ve desen marküteri ahşap parke modeli çıkacak. Tavsiye ve fikir almak isteyenlere 4 maddede 2023 model önerisinde bulunacağız. İşte detaylar…

1.      Şık Laminat Marküteri Parkeler

Laminat marküteri ürünleri, bu tarzın en çok tercih edilen ve kendi stilini en iyi şekilde gösterenidir. Ağacın o ham dokusu laminat ile kendini çok net göstermektedir. Sanatsal dokunuşlar ve oymacılık ruhu da laminat modelleriyle harika bir seviyeye ulaşıyor. Eğer ki 2023’teki en iyi marküteri parke modelleri hangileri? diye merak ediyorsanız listenize laminat malzemeleri ekleyin.

2.      Estetik Görünümlü Marküteri Ceviz Parke Modelleri

Ceviz parkeler gerek marküteri gerekse de laminat parkelerde her dönem trendlerde yer alır. Yıllar geçse de ceviz marküteri modelleri havası, zarafeti ve şıklığı asla değişmez. 2023 yılı için de bu durum tam olarak geçerli. Yaşam alanınızda özel bir zemin modası oluşturmak istiyorsanız tercihlerinizi ceviz modellerden yana kullanın. Sonuçlar sizi fazlasıyla şaşırtacak.

3.      Doğal Görünümlü Meşe Marküteri Parkeler

Meşe marküteri zemin ürünleri her zaman doğallığı ve sade görünümü sunar kullanıcısına. Tıpkı meşe laminat ürünlerinde olduğu gibi döşendiği alanda yumuşak ve soft bir görünüm yakalamak mümkün olur. Seçimlerinde risk sevmeyen bireyler için meşe marküteri parke modellerini öneriyoruz. Doğal ve şık görünüm sizi kendisine hayran bırakacak.

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

4.      Farklı ve Yaratıcı Marküteri Laminat Parke Modelleri

Elbette her insan sadeliği istemez. Kimisi evinin zeminlerde farklı ve yaratıcı dokunuşlar görmek ister. İşte bu kapsamda 2023 yılında harika özgün marküteri laminat parke modelleri bulunuyor. Yeni yıl kataloglarında özellikle geometrik desenli marküteri ürünleri kullanıcılar tarafından çok tercih ediliyor.

En Uygun Marküteri Parke Fiyatları 2023

Modern mimaride gelenekselliği de seven bireyler için Marküteri laminat parkelerin ne derece önemli olduğuna değindik. Fakat bu ürünlerin fiyatlarına da ayrı bir parantez açmak şart. 2023 yılında marküteri parke m2 fiyatı 1,200 TL’den başlıyor. 2023 fiyatlarında kalite ve işçiliğine göre farklı rakamlar çıkıyor. Örneğin 4,500 TL’ye de m2 marküteri olan modeller var. Güncel bir liste sunalım. 2023’ün marküteri parke m2 fiyatları:

Duvar Kağıdı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Duvar Kağıdı Modelleri

 • 2023 mermerli karo marküteri m2 fiyatı – 4,750 TL
 • 2023 meşe marküteri laminat parke fiyatı – 3,600 TL
 • Ceviz marküteri m2 fiyatları – 4,250 TL
 • 2023 ahşap marküteri parke fiyatı – 2,900 TL
 • Renkli 2023 model marküteri laminat parke fiyatı – 3,000 TL

*Sunulan bu fiyatlar bilgi vermek amacıyla yazılmış olup kesin ve net rakamları temsil etmez. Güncel net rakamlar telefon ile irtibat kurulunca verilir.

2023’ün Marküteri Parke m2 Fiyatı

Marküteri laminat ürünleri m2 birimiyle satılmaktadır. Karo şeklinde üretilen ürünler karo parkelerin paketlenmesiyle satılıp temin ediliyor. Yani önce evinizin alanını hesaplamalı ve sonrasında kaç paket marküteri alacağınızı hesaplamalısınız. 2023 yılında metrekare fiyatları 1000 TL ila 2000 TL aralığından başlıyor. Marka, kalite ve modele göre bu rakamlar farklılık gösteriyor. Ayrıca döşeme ve süpürgelik gibi unsurlar ekstra olarak hesaplanıyor. Bazen de kampanya ve fırsat durumuna göre paket fiyatlardan yararlanabilirsiniz. İstanbul, İzmir ve Ankara illeri için en iyi marküteri parke sipariş hattı firmamıza ait. Ucuza ve kaliteli parke için aşağıdaki hatlarımızı arayınız. İyi günler.   İstanbul Marküteri Model Parke Sipariş Hattı: 0 (531) 222 58 58 Ankara Marküteri Model Parke Sipariş Hattı: 0 (216) 335 34 68 İzmir Marküteri Model Parke Sipariş Hattı: 0 (531) 222 58 58 İlginizi çekebilir: 2023’ün En Çok Tercih Edilen Halıfleks Renkleri İle Tanışın!