Ev Dekorasyonunda Meşe Parke Döşemesi ve 2023 Renkleri

Blog geri dön

Ev Dekorasyonunda Meşe Parke Döşemesi ve 2023 Renkleri

Yaşam alanlarındaki mutfak, oturma odası, çocuk odası ya da koridorlarda meşe parke kullanılabilir. Hatta yatak odası ve kapalı balkon zeminlerinde de kullanıcısı bu malzemeyi çok sever. Çok zengin bir dokuya sahip olan parkeler farklı ağaç materyalinden üretilir. Meşe ağacı ise adeta bu sektöre yön verecek bir güce ve kullanım sıklığına sahip. En güzel zemin döşemelerini oluşturan meşe parkelerin en temel bilgilerini paylaşacağız. Özellikleri, fiyatı ve çok daha fazlası bu yazıda…

mese-parke-1
Meşe Parke

Meşe Parke Nedir?

Son 60 senede ahşabın gücü, dekorasyon trendlerinden hiç düşmedi. Yıllar geçse, çağ daha fazla çağdaş bir hale dönüşse de ahşabın o klasik yanı her eve uyum ve denge katar. Doğadaki meşe ağaçlarından elde edilen, üretimi esnasında herhangi bir kimyasal varyasyon ile tepkimeye sokulmayan, doğal görünümü ile zengin bir zemin oluşturan döşemelere meşe parke denir. Sağlıklı ve çevre dostudur.

Her dekorasyon tarzının bir tutkunu var. Masif parke modelleri de klasik ve geleneksellikten yana tercih yapanlara hitap ediyor. Doğanın içinden gelen her madde yaşam alanına vintage bir ruh katar. Meşeler de bu konuda iddialı. Laminat parkelere en çok yakışan ham madde de denilebilir. Çok sayıda marka üretir. Çamsan, AGT, Floorpan ve Terraclick bu işin öncüsü. Güvenli alışveriş için bu markaların olduğu kataloglar ziyaret edilmeli.

Meşe Parke Özellikleri Hakkında

Yılların eskitemediği ve zemin döşemesinde bir moda ikonu olan meşe parke modelleri, özellikleri hakkında kullanıcısına çok şey verir. Ölçüleri değişkendir. Fakat genelde 8 cm, 10 cm, 12cm ve 14 cm meşe parkelerin üretilmesi bilinir. Aynı ürünlerden süpürgelikler de yapılır. Bir takım olarak temin edersiniz. Döşemesinde de farklı yüzeylere sahip. Düz ya da balık sırtı meşe döşemesi 2023 yılının zemin trendlerinde bir numara. Maddeler halinde bir de özelliklerini inceleyelim.

Çok sevilen meşe parkelerin özelliklerinin listesi:

 • Doğanın kalbinden, yani meşe ağaçlarının gövdesinden elde edilir.
 • Yıpranan ağaçlar kullanılır. Doğaya zarar verilmemiş olunur. Diri ve genç ağaçlar kesilmez.
 • Ağaca şekil verilirken kimyasal bir madde katılmaz. %100 doğal ve sağlıklı.
 • Uzunluğu ve evi farklı farklı ölçülere sahip.
 • Yüzeyi özel bir kaplamayla üretilir. Kolay çizilmez. Çiziklerin de tamiri mümkün.
 • 14 cm kalınlıkta meşe parke ideal boyuttur.
 • Güneşten gelen UV ışınlarında hassasiyet göstermez.
 • Suya karşı hassastır. Basit ıslanmalarda zarar görmez.
 • Uyguna zemin döşeme malzemesi arayanlara bir kapı açar.

Her yönüyle özel her detayıyla büyüleyici ürünler meşe parkeler. Firmamız da bu büyünün etkisinde bir yaşam alanı zemini oluşturmanız için çalışıyor. En güzel Çamsan, AGT ve Floorpan meşeleri bizim koleksiyonumuzda var. Fabrikadan halka, kaliteyi ucuzlukla buluşturuyoruz. Yerli ve milli ürünlerin fırsat fiyatlarıyla bütçelere avantaj sağlıyoruz. İstanbul meşe parkelerin siparişleri için arayınız.

mese-parke-2
Meşe Parke

Meşe Parke Döşemesi Hakkında

Malzeme kalitesi çok iyi seviyede. Döşemesi de kolay ve zahmetsiz oluyor haliyle. Zemine serilecek bir straforun ardından kilit sistemiyle levhalar birbirine geçer. Oynama ya da kayma yapmaz. 3+1 evin ortalama meşe parke döşeme süresi 3 yahut 4 saattir. Süpürgelikler de bu süreye dahildir. Dublex ve triblex merdivenli bir evde bu süre 1 saat kadar uzayabilir.

Döşemesi kolay olan parkeler kullanıcısını zahmetten kurtarır. Ona zaman kazandırır. Tadilat sürecinde zaman en değerli şey. Bu sebeple Yeşil Parke markasının nadide ürünlerinden ola meşe parkeleri seçin. Pişman olmayacağınızın garantisini net olarak veriyoruz.

Meşe Parke Süpürgelik Hakkında

Firmamız meşe ağacından üretilen parkeleri satarken aynı renk ve desende süpürgelik de satıyor. 6, 8, 10 cm kalınlıklarındaki bu süpürgelikler ile zemininiz harikuladenin de üstünde bir kombin yakalıyor. Açık renk meşe süpürgelikler 2023 yılının enleri arasında. Uzman mimarlar bu modelleri öneriyor. Size tavsiyemiz parkeyi alırken süpürgeliğini de satın almanız ve her ikisinin de döşemesini aynı anda yaptırmanız. Bu sayede bir sonuca ulaşabilirsiniz. Farklı yerlerden farklı tarz meşe ürünleri almak renk tonu yakalama açısında doğru bir seçim olmaz. Dikkat!

En Güzel Meşe Parke Renkleri Hangileri?

Bir parke satın alırken en büyük kararsızlık renk konusunda yaşanır. Meşe parke renkleri de öylesine güzel ve zariftir ki seçim yapmak büyük bir sorunsala dönüşür çoğu zaman. Hangi rengi seçsem? dediğinizi duyar gibiyiz. Kolay değil, belki de 10 yılı aşkın bu zeminlere bakacaksınız. Sıkılmanız, isteyeceğiniz son şey olacak. Hata yapmak istemeyenler için 2023’ün en güzel meşe parke renklerini açıklıyoruz.

En güzel ve şık meşe parke renk önerileri:

 • Parkede 2023’ün en güzel Soft Jasper Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Soft Topaz Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Klasik 715 Ilgaz Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Platinum 2105 Antrasit Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Premium Beyaz Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Platinum 2106 Sedef Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Silver 5004 Acar Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Silver 5006 Burgaz Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Silver 5005 Karya Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Silver 5002 Sakarya Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Klasik 704 Abant Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Platinum 2101 Barok Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Platinum 2102 Belgrad Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Klasik 1505 Asos Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Modern 710 Kanyon Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Platinum 615 Rustik Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Avangard 4510 Alaska Meşe rengi
 • Parkede 2023’ün en güzel Klasik 535 Gümüş Meşe rengi

2023 Yılının En Uygun Meşe Parke Fiyatları

Firmamızdan her türlü zemin döşeme malzemesini en uyguna alıyorsunuz. Buna parkelerin en güzel ve en değerli türü olan meşe parke modelleri de dahil. Gün içerisinde müşterilerimizden kaç TL? Ne kadar? Pahalı mı gibi sorular alıyoruz. Çünkü zarafet kadar fiyata da önem veriyor müşterilerimiz. Parasal açıdan avantaj bulmak herkesin hakkı diyoruz ve 2023’teki meşeden üretilen parkelerin satış rakamlarını açıklıyoruz.

mese-parke-3

Meşe, doğanın en güzel materyali. Şekil vermesi zahmetli ve maddesel açıdan da yüksek kaliteli. Standart parkelere göre bir miktar pahalı olmasını anlayışla karşılarız. Metrekareye göre bir fiyat verecek olursan 200 TL’den başladığını ve 400 TL üzerine kadar çıktığını söylemek doğrudur. Ancak rakamların güncelliği her an değiştiği de su götürmez bir gerçek. Bu sebeple doğru fiyatı bizi arayarak isteyin.

Meşe Parkelerin Metrekare Fiyat Ne Kadar Oldu?

Online meşe parkesi satın alacaklara metrekaresini en uygun fiyatlara düşürdük. Sektörde büyük bir kampanya yaptık ve İstanbul da dahil tüm ülke bireyleri evlerine ucuza zarafet katabiliyor. Fırsat tarifelerimizi mi merak ediyorsunuz? Sadece bizi aramanız yeterlidir. Detayları sizinle paylaşacağız. Teşekkür eder iyi alışveriş temennilerimizi iletiriz.

 

İlginizi çekebilir: En Güzel Floorpan Parke Renkleri | 7 Harika Renk

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button