8 Floorpan Laminat Parke Özelliği

Blog geri dön
floorpan-laminat-parke-1

8 Floorpan Laminat Parke Özelliği

Floorpan laminat parke, son yılların en iyi teknolojisine sahip zemin ürünleri arasındadır. En belirgin özelliği kolay sökülüp takılmasıyla farklı alanlarda kullanım imkanı sunuyor olmasıdır. Zeminler şıklığı ve zarafeti arayan ev hanımları aynı zamanda kullanışlı döşemelere de sahip olmak ister. Bu sayede keyifli bir yaşam alanı mümkün olabilir. Diğer ürünlere göre bu onun için bir üstünlüktür. Ayrıca Avrupa standartlarında üretilir ki bu kullanıcı nezdinde atlanmayacak kadar önemli bir detaydır.

İki seçenek sunar Floorpan laminat parke. Bunlardan ilki AC3 iken diğeri de AC4 olarak bilinir. MDF materyalinin iki yüzünün de kaplanmasıyla üretilmektedir. En üst yüzeyinde ise birinci sınıf kalitede dekoratif kağıt kaplama bulunur. Bu sayede çok fazla çeşide sahiptir. Çünkü her tarza ve zevke uygun deseni levhaların yüzeyine baskılamak mümkündür.

Ahşabın güzelliğini ve o zarif görüntüsünü yaşam alanına eklemek isteyenler için Floorpan ürünleri en iyi seçenektir günümüzde. Çok sayıda zemin döşemesi türü ve markası var ama bunların arasında özellikleri ve tarzıyla Floorpanların sıyrıldığını söyleyebiliriz. Diğer yandan doğru kullanım sayesinde çok uzun yıllar döşendiği yerde tahrip olmaz ve kullanıma devam eder.

floorpan-laminat-parke-2
Floorpan Laminat Parke

Floorpan Laminat Parke Nedir?

Temel olarak Floorpan laminat parke zeminlerde kullanılan, ısı ses yalıtımı ve konforlu kullanım imkanı tanıyan ürünlerdir. Döşeme ile zeminlere kurulur. En belirgin özelliği ise elbette sökümü ve takımı basit olmasıdır. Hem yaşam alanlarında hem de ticari alanlarda sevilerek kullanılmaktadır. 7’den 70’e herkes için uygundur ve fiyatları da gayet makul oranda satış görür.

Bir evin görüntüsünü güzelleştirmede zemin döşemelerinin etkisi %80 olarak ifade edilir. Bu oranda ev hanımlarının ciddiye alması gereken bir seviyededir. Zaten modern mimaride de çok büyük bir anlam ifade eder bu sistemler. Mimarlar yeni bir projeyi oluştururken muhakkak ki zeminlerde Floorpan modellerini tercih eder. Çünkü hem modernizmi hem de gelenekselciliği bir arada sunan yegane ürünlerdir diyebiliriz. Böyle olunca da ilgi ve alaka kaçınılmaz seviyelere ulaşıyor.

Floorpan Laminat Parke Özellikleri

Laminat parkeler üretim çeşitlerine ve özelliklerine göre ortalama bir kullanım ömrüne sahiptir. Net rakamlar olmasa da genelde bu kullanım süreleri belirtilerek satış yapılmaktadır. Onlara bir yakından bakalım.

  • Laminat 31. Sınıf: 12 yıl ömürlü
  • Laminat 32. Sınıf: 15 yıl ömürlü
  • Laminat 30. Sınıf: 20 yıl ömürlü

Alacağınız levhanın sınıfına göre ortalama ömrünü hesaplayabilirsiniz. Alışverişlerinizde bu detay işinize yarayacaktır mutlaka.  Şimdi de ürünün genel özellikleri detaylı bir şekilde ele alalım. İşte Floorpan laminat parke özellikleri listesi…

Hızlı ve Kolay Montaj İmkanı Sunar

Dekorasyon sürecinde kullanıcılar için tamirat ve tadilat işlemlerinin hızlı ve pratik olması çok önemli bir konudur. Çünkü ev içi yaşamın tekrar eski ve sağlıklı haline dönebilmesi, dekorasyonun bitmesiyle mümkündür. Floorpan ile süreç çok basit ve hızlı ilerliyor. Ayrıca söküm işlemini de kolayca yapabiliyor, dilerseniz çıkardığınız levhaları başka bir alanda kullanmak için değerlendirebiliyorsunuz.

UV Işınlarına Dayanıklıdır

Güneşten gelen UV ışınları ahşap yapılara zarar verebiliyor. Aşırı derece UV ışını solmalara sebep olmaktadır. Floorpan modellerinden bu tür sorunlar ile karşılaşmıyorsunuz. Son derece dayanıklı bir yüzeyi var.

Çevre Dostu Bir Zemin Döşemesidir

Gerek üretim gerekse de montaj aşamasında herhangi bir kimyasal ürün kullanılmaz. Doğaya verdiği katkıyla da çok sayıda mimari ödül sahibidir. Siz de odalarınızda Floorpan modellerini tercih ederek şıklık kadar doğaya da katkı sağlamış olursunuz.

Sigara Ateşine Karşı Dayanıklı Ürünlerdir

Kalitesiz parkelerde büyük bir sorun da sigara yanıklarıdır. Eğer ki sigara tüketilen bir alana döşeme yapacaksanız mutlaka Floorpan ürünlerini tercih edin. Anlık sigara düşürmelerinizde kül zemini yakmaz.

Mobilyalar Derin Çizik Oluşturmaz

Levhalarının kalın ve dayanıklı bir yüzeyde üretilmesi, halısız mobilya kullanımları için iyi bir alternatif sunmaktadır. Masa, sandalye ve koltuk gibi objeler kolay kolay derin çiziklere sebebiyet veremez. Genelde hafif ve yüzeysel çizilmeler yaşanır ki bunun da çözümü çok basittir. Derin Parke Çizikleri Nasıl Giderilir? yazımızda da bu konuyu detaylıca anlattık. Bilgi amacı okuyabilirsiniz.

Temizliği Oldukça Temizdir

Zeminde hijyen en önemli konudur. Sürekli olarak temas ederiz ve bakteriler ile karşılaşmak istemeyiz. Özellikle de evlerde çocuklar var ise hijyen çok çok temiz olmalıdır. Floorpan bunu sunuyor. Bakteri tutmuyor ve kir toz gibi unsurların temizliği çok pratik oluyor. Tercih etmeniz için iyi bir gerekçe.

Ayakkabı Çiziklerine Dayanıklıdır

Bazen ofis ve atölye gibi kısımlarda tercih edilir bu ürünler. Bu yerlerde çıplak ayakla gezilmez. Ticari amaçlı alanlar olduğu için ayakkabı ile temas edilir. Özellikle de kadın bireylerin topuklu ayakkabıları büyük tehdit oluşturmaktadır zemin ürünlerine. Ama Floorpanın böyle bir sorunu yoktur. Topuklu ayakkabılar yüzeyi çizemez.

Lekelerden Etkilenmez

Yemek ve sıvı içecek lekeleri genelde zeminlere olumsuz etki eder. Çoğu kez kalıcı izler oluşturur ve çıkarması zor olur bu lekeleri. Floorpan ise leke tutmaz bir özelliktedir. İster yemek olsun isterse de şarap lekesi hiç fark etmez. Basit bir yüzeysel temizlik ile sorunu çözebilirsiniz.

Evcil hayvan Patilerinden Etkilenmez

Evcil hayvanlar ile insanların yıllardır süren ortak yaşam ilişkisi herkesçe malum bir konu. Artık hemen her apartman dairesinde kedi ya da köpek gibi evcil hayvanlar görmekteyiz. Sürekli olarak bu minik dostlarımız keskin tırnaklarıyla zeminleri kazırlar. Bu onların bir tür koku bırakma işlemidir. Ama kalitesiz parkelerde her yer yüzeysel çizikler ile dolacak görüntü hiç istenmeyen bir hal alacaktır. Haliyle de komple zemin döşeme yenilemesi kaçınılmaz bir sona dönüşecektir. Eğer ki bu tür senaryolar ile mutsuz olmak istemiyorsanız Floorpan en iyi seçenek.

Şu ana kadar saydığımız tüm özellikler sadece A kalite Floorpan laminat parke modelleri için geçerlidir. Bu önemli bir detay. Zira sektörde çok uygun fiyatlı alt segment parkeler var ki ne yazık ki bunları işlevselliği çok düşük. Peki Floorpan ürünleri nereden satın alınır? İstanbul en iyi Floorpan bayisi hangisi? Sorularınızın yanıtı elbette Yeşil Parke markasına çıkıyor. Zira günümüzün en seçkin modelleri Yeşil koleksiyonda yer alıyor. Evinizde ambiansı yüksek bir dekorasyon hamlesi mi istiyorsunuz? Tek bir dokunuş ile bunu gerçekleştirmeniz mümkün. Detaylar için 7/24 iletişim araçlarımızı kullanabilirsiniz.

floorpan-laminat-parke-3
Floorpan Laminat Parke

Floorpan Laminat Parke Kullanım Alanı

Kullanım alanı en geniş zemin döşemesi olarak gösterilir Floorpan parkeler. Doğru bir tespittir bu ayrıca. Çünkü okullarda, bankalarda, evlerde, ofislerde, atölyelerde, havalimanlarında ve çok daha fazla yerde kullanıldığını görürüz. Aslında kısacası şıklığa ihtiyacı olan her yerde tercih edilebilir diyebiliriz. Çünkü o bunu en iyi şekilde sağlamaktadır.

Son yıllarda floorpan modellerini çocuk odalarında da çok sık kullanıldığını not düşelim. Sağlıklı ve dayanıklı yapısıyla çocuk odaları şıklığa kavuşuyor. Ayrıca kolay çizilmediği için minik bireyler için iyi bir oyun alanı oluşturuyor. Konuyu genel hatlarıyla bu şekilde özetlemek mümkün. Aklınıza takılanlar için bizi arayabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Parke Parlatma Yöntemleri

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button