Genel

Güncel Halı Yolluk Fiyatları | Kesme Yolluk Kaç TL? | 2024

yolluk-fiyatlari-2024-2025-1

Evlerin girişindeki koridor ve antreleri dekore etmek için yolluk kullanılır. Yaşam alanlarını güzelleştirmede yolluk fiyatları 2024 listesi hep araştırılır. Yolluklar hazır modeller kadar kesme konsept satıldığı için, etiket fiyatları hep değişebilir. Koridor dekorasyonunun en önemli unsuru olan yollukları, alan ölçüsüne göre kestirebilirsiniz. 80×150 cm ölçüsündeki yolluklar belli fiyat arasında satıldığı görülüyor. 2024 yılı zamları sonrası bazı fiyatlar ideal bir alışveriş rakamı gibi görülmektedir.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Yolluk halı seçiminin en avantajlı yanı, her stil dekorasyona uygun bir modeli bulabilmektir. Antre ve koridorlar yaşam alanında şüphesiz çok önemli kısımlar. Ancak evin ana stilini belirlemez. Bu sebeple yaşam alanındaki tarza uyum gösterecek bir ürün kestirmelisiniz. Yeşil Parke’de 100’den fazla model var. Vintage, modern, minimalist ya da doğal… Tarzınız ne olursa olsun doğru ürün mağazamızdadır.

Yolluk üretim teknolojisi son yıllarda ülkemizde çok gelişti. Eskiden klasik ve tek boyutlu bir ürün popülasyonu vardı. Ancak 2024 yolluk halı koleksiyonunda 3D yani “3 boyutlu” tarzlar, eve bir görüntü derinliği katmaktadır.

Dekorasyon kuralları ve kalıpları her ne kadar yıllar içinde değişse de belki de tek değişmeyen ürün yolluk halılar. Eski yeni her tarz evde bu halının kullanımı görülür. Peki ama yolluk fiyatları 2024 yılında kaç TL? 1 metre yolluk kaç paraya kestirilir? Ucuz yolluk fiyatı nasıl? Alışveriş tutkunlarına bu makalemiz rehber olacak. Keyifli okumalar dileriz.

Halı Yolluk Nedir?

Evlerde koridor ya da antre kısımlarına serilen, zemin dekorasyonunun bir parçası olan, ihtiyaca göre farklı iplik türü ve kalınlığında üretilen halı tiplerine yolluk adı verilir. Ürünlerin iplik kalitesi, ürünün konfor ve görüntü kalitesini de tayin eder. Onlarca firmanın binlerce modeli vardır. Üzerine her türlü desen uygulaması da yapılabiliyor.

Soğuk iklimin olduğu bölgelerde kalın yolluk kestiriliyor. Çünkü ayakları sıcak tutmada etkisi var. Öte yandan ılıman iklimli şehirlerin evlerinde daha kısa iplikten üretilmiş yolluk kullanımı daha yaygındır.

Halı yolluk, genellikle uzun ve dar şekilde üretilen halı çeşitlerinden biridir. Yolluklar, genişlikleri standart halılardan daha dar olan ve uzunluğu daha fazla olan halı türleridir. Tipik olarak koridorlar, girişler veya dar alanlar için tasarlanır ve bu alanlarda kullanılmak üzere ölçülendirilir.

Özellikleri ve Kullanım Alanları:

  1. Uzun ve Dar Tasarım: Yolluklar, genellikle uzunluğu standart halılardan daha fazla olan ve genişliği daha dar olan bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri sayesinde koridorlar, girişler ve dar alanlar için idealdir.
  2. Estetik ve Dekoratif: İç mekanlara estetik bir görünüm katarlar ve dekorasyona katkıda bulunurlar. Farklı renk, desen ve dokularla zenginleştirilmiş yolluklar, mekanın tarzına uygun seçenekler sunar.
  3. Kolay Temizlik: Yolluklar genellikle kolay temizlenebilir malzemelerden yapılır ve düzenli bakım ile uzun süre kullanılabilir.
  4. Kaymayı Önleyici Taban: Güvenliği artırmak için bazı yolluklar kaymayı önleyici tabana sahiptir, bu da zeminde sabit kalmasını sağlar.
  5. Pratik Kullanım: Yolluklar genellikle rulo halinde satılır ve hızlı bir şekilde yerleştirilebilirler. Ayrıca taşıması ve montajı kolaydır.

Kullanım Önerileri:

  • Koridorlar: Uzun ve dar yapıları sayesinde koridorlarda sıklıkla kullanılır. Koridor boyunca uzanarak hem estetik bir görünüm sağlar hem de zemindeki yürüyüş seslerini azaltır.
  • Girişler: Ev veya işyerlerinin giriş alanlarında, kapı girişinden iç mekana kadar uzanan yolluklar, kir ve tozun içeri girmesini azaltır.
  • Dar Alanlar: Dar alanlarda standart halıların kullanımı zor olabileceği için yolluklar tercih edilir. Örneğin, mutfak veya banyo gibi dar alanlar için idealdir.

Halı yolluklar, dekorasyonun bir parçası olarak iç mekanlarda hem estetik hem de pratik bir çözüm sunar. Kullanılacakları alanın ölçüleri ve mekanın tarzına uygun seçimler yaparak, iç mekanınıza renk ve dokunuş katmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Güncel Halı Yolluk Fiyatları 2024 Listesi Belli Oldu!

Halı yolluk fiyatları 2024 yılında geçmiş seneye göre çok farklı şekilde karşınıza çıkar. Çünkü birçok etmenden dolayı halılar sık sık zamlanıyor. Burada Yeşil Parke mağazasının da farkını görebilirsiniz. Zamlara direnen ve bütçeleri düşünen bir politikaya sahip. Sektörde yolluk halısının 80×150 cm modeli genelde 600 TL’den başlıyor ve tipine göre 1,200 TL’yi geçen hale bürünebiliyor.

İstanbul’un yolluk halı ihtiyaçlarının çok büyük bir kısmı Yeşil Parke mağazası tarafından karşılanıyor. Siz de İstanbul’a özel üretilmiş yolluk modellerimiz için hemen sipariş hattımızı arayın. İsteğiniz her türlü ölçüde halı kesimi yapılmaktadır. 2024 yılındaki 3D modellerimize bakmadan alışverişe karar vermemeniz önerilir.

En Ucuz Kesme Yolluk Fiyatları 2024 Yılı Tablosu

Yolluk halılar her ne kadar standart ölçüde üretildiği olsa da büyük oranda kesme konsept satılmaktadır. Kesme ne demek? Şöyle ki, mimari yapıların hemen hepsinde koridor ya da antre kısmının ölçüleri farklı oluyor. Bu sebeple özel ölçü alınarak halı temin edilmelidir. Siz ölçüyü bize bildirdiğinizde, tam alana uyumlu ölçüde yolluk kesimi yapılıyor.

Kesme yolluk fiyatları 2024 listesinde sizi memnun edecek bir düzeyde satılıyor. Hatta çoğu zaman kesme ürünler standart halılara göre daha ucuz olabiliyor. Sektöre bakıldığında farklı tarifeler çıktığından ortalama değerlerden oluşan bir tablo hazırladık.

Yolluk Fiyatları Hakkında 2024 Yılının En Çok Merak Edilen Soruları

a)     1 metre kesme yolluk kaç TL?

Yolluk fiyatları hesaplarken işinizi daha kolaylaştıracak bir formül kullanabilirsiniz. Genelde 1 metre üzerinden kesim maliyeti çıkıyor. Ayrıca en oranları da değiştiğinden en ölçüsü de hesaba katılabilir. 1 metre yolluk halı ortalama 300 TL’dir.

b)     En ucuz yolluk halı kaça satılır?

Ucuz yolluk fiyatları arayanlar, hesaplı ürünleri bulmak ister. Ancak kaliteye odaklanmanız daha doğru olur. Ayrıca kaliteyi uyguna bulabileceğiniz seçenekler de var. Yeşil Parke’yi arayınız.

c)      Yolluk nereden alınır?

Yolluk Yeşil Parke’den satın alınır. İstanbul bölgesi için kesme yolluk fiyatlarımız çok memnun ediyor. İstanbul dışına ürün gönderimi yapılmamaktadır. İyi günler dileriz.