Genel

Halıfleks Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır? ve 2022 Fiyatları

halifleks kaplama nedir 11

Halıfleks kaplama, diğer adıyla Rip halıdır. Yiv ve set biçimi makinelerde elyaf hammaddesinin dokumasıyla elde edilir. Zemini tamamen sarar ve klasik halılarda olduğu gibi kayma ya da bombe gibi durumlar oluşmaz. Özel bir halı türüdür. Duvardan duvara döşenir ve herhangi bir açık yer kalmaz. Gerek performansı gerekse de kalitesi göz önünde bulundurulduğunda iyi bir zemin döşeme alternatifi oluşturduğunu görürsünüz. Ev hanımları yaşam alanlarında estetik bir atmosfer ister. Halıfleks kaplama ile mutluğunuzun zemini oluşturma fırsatınız var. Kolayca döşenir ve kullanımı hayli pratik seviyededir. Temizlik çok gerektirmez ama yapılacağı zaman da zorluk çıkarmaz. Günümüzde mimari anlayış çok farklılaştı. Yaşanan bu değişiklikler aynı zamanda estetik bir atmosfer yakalamayı da zorlaştırdı. Zeminlerde doğru ürün seçimi, tüm genel evi ya da ofisi etkilemektedir. Riski sevmeyen ve garanti bir şıklık arayanlar halıflekslere yönelir. Ayrıca ses yalıtım, ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu gibi avantajları da beraberinde yaşam alanlarına sokmuş olurlar.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Halıfleks Kaplama Nedir?

Halıfleks kaplama, yüksek doku ve kısa doku tekniğiyle üretilen ürünlerin ev, iş yeri, endüstriyel alan, kamu daireleri ve atölyelerde zemine döşenme işlemidir. Halıfleks adı verilen özel bir ürün kullanılır. Kaymaz, yanmaz ve kolay kir tutmaz. En belirgin özelliklerinin bu şekilde olması gerekir. Aksi halde kalitesiz ve performansı düşük bir zemin döşemesi yapılmış olur. 2022 yılında ne kaliteli ve en güzel halıfleks kaplama modelleri Yeşil Parke koleksiyonlarında bulunmaktadır. Ülkenin her bir noktasındaki bireyler Yeşil Parke ürünlerini tercih ederek ev ve iş yerlerin estetik atmosferi yükseltiliyor. Gerek kargo kolaylığı gerekse de alışveriş esnasında sunulan ödeme tercihleri ile güzel bir satın alma süreci yaşayabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

Halıfleks Kaplama Nasıl Yapılır?

Karo halı döşeme ya da halıfleks kaplama olarak bilinen ve tamamen zemine halı döşeme prensibine dayalı olan bu uygulamalar kullanıcılar tarafından merak ediliyor. İnternet üzerinden satın alınan ürünler doğru tekniklerin bilinmesi durumunda kullanıcılar tarafından kaplanabilir. Zor değil ama birtakım ince nüansları bilmek, süreci kolaylaştıracağı gibi ürünlere zarar vermenin de önüne geçer. Eğer ki ‘ben uğraşamam ustası yapsın’ derseniz de ülkemizde çok sayıda profesyonel kişi mevcut. Deneyimli birinden hizmet alırsanız kusursuz sonuçlar elde edersiniz. Öncelikle bu ürünleri zemine tutturan şeyin çift taraflı bant olduğunu söyleyelim. Duvar dibinden başlayarak zemine bantlama yapabilirsiniz. Temel olarak bu kadar basit bir iştir aslında. https://youtu.be/4JfTIWxh5SQ

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

Halıfleks Ne İle Kaplanır?

Zeminlerin vazgeçilmez ürünü olan halıfleks çift taraflı özel bir bant ile kaplanır. Çok güçlü bir yapışkan sahiptir. Sadece bu iş için özel olarak üretilen ürünler kullanılırsa zeminde kayma ya da bombe gibi sorunsallar ile karşılaşmazsınız. Vodaseal montaj bandı markası bu işte tercih edilebilir. Sıkı ve güçlü bir bant yapısı var.

Halıfleks Yapıştırıcı ile Tutturulur mu?

Sık yaşanan sorunlardan birisi de halıfleksleri yapıştırıcılar ile tutturmaktır. Bu yöntem ile kaplama yapılamaz. Sıvı türündeki yapıştırıcılar başta zemini tutar gibi yapar ancak kısa süre sonra işlevini yitirir. Siz de kayan, oynayan ve bombe yapan bir zemine sahip olursunuz. Bu tür durumlar hiç istemeyeceğiniz durumlardır. Özellikle Japon yapıştırıcısı, uhu ya da tutkal gibi şeyler kesinlikle kullanmayın. Halınızı tamamen kullanılamaz bir hale getirirsiniz. Vodaseal markasının bu iş için ürettiği çok güzel bir çift taraflı bant var. Bunu önermekteyiz.

Neden Halıfleks Kaplama Yaptırılmalı?

Zemin kaplamada çok sayıda farklı tasarım ve ürün çeşidi var. Her biri kendi içerisinde ‘neden zemine kaplamalıyım?’ sorusuna yanıt veren özelliklere sahiptir. Kiminin avantajları fazladır kimininse az. Fakat mutlaka zeminlerde parke, ahşap, karo ya da halıfleks kullanmalısınız. Bu kısımda neden halıfleks kaplama yaptırılmalı? sorusuna yanıt vereceğiz. Bunu yaparken de özelliklerinden faylanacağız. İşte detaylar… Halıfleks kaplamaların özellikleri:

  • Çok fazla çeşide sahiptir. 2022 yılında yüzlerce farklı modele ulaşabilirsiniz. Bu sayede duvar renginize ya da perdelerinize en çok uyum gösteren ürünü satın almanız mümkün olur.
  • İhtiyaç duyulan ebatlarda temin etmeniz mümkündür. İsterseniz tüm evinizi kaplatabilirsiniz ya da bunun yerine belli bölgelere çalışabilirsiniz. Tamamen sizin iradenize kalmış.
  • Günümüzün en çok alanda kullanılan ürünleridir. Kreş, okul, banka, AVM, vergi dairesi, belediye alanları, evler, ofisler, sanat atölyeleri, sinemalar kısacası yaşamın her alanında yer almaktadır.
  • Esnek bir yüzeyi ve yapısı var. Serildiği her alanda rahat kullanımı sağlar. Özellikle çocuklu aileler için vazgeçilmez bir zemin döşemesidir demek mümkün.
  • En önemli özelliği anti bakteriyel oluşu. Kesinlikle diplerinde ya da yüzeyinde bakteri üretmez, buna da müsaade etmez. Sağlıklı bir zemin arayan buna yönelebilir. Zaten insanların ayakkabıyla çok sık girdiği alanlarda da bu sebeple tercih ediliyor.
  • Anti alerjik özelliğine de değinmek gerekir. Hassas cilde sahip bireyler gönül rahatlığıyla evlerine döşeme yapabilir.
  • Akustik ve ses yalıtımı var. Kapalı alanlarda döşetildiğinde maksimum 30 desibel kadar sesi emer ve dışarıya iletmez.

Tüm bu özellikler A kalite bir halıfleks kaplama ürünüyle ortaya çıkacaktır. Hatta iyi bir üründe bunlara ek olarak yanmazlık da bulunur. İş yerlerinde bu özelliğiyle cezbedici olmaktadır. Görüleceği gibi her yönüyle harika bir sistemden bahsediyoruz. Siz de bu harikalığı alıp yaşadığınız ya da çalıştığınız yere uygulamak istemez misiniz? Tek bir dekoratif hamle ile alanınızın atmosferindeki enerjiyi bir anda yükseltebilirsiniz. Yeşil Parke ile iletişim kurmanız yeterli. Geriye kalan her süreç tarafımızca profesyonel bir şekilde yönetilmektedir.

Halıfleks Kaplama Fiyatları

Şimdi de gelelim çok merak edilen halıfleks kaplama fiyatları konusuna. 2022 yılında dekoratif uygulamalar hız kesmeden devam ediyor. Bunların büyük bir kısmı da zeminlerde oluyor haliyle. Peki ama hangi zemin ürünüyle evimi güzelleştirebilirim? En güzel halıfleks kaplama modelleri nelerdir? Fiyatları pahalı mı? Metrekaresi kaça döşenir? İşte detaylar…

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

Halıfleksin Metrekaresi Kaça Döşenir?

Halıfleksin metrekaresi 60 TL ile 500 TL arasında döşenir. Kaplamada fiyat skalası çok geniştir. Çünkü model gamı çok fazla bulunmaktadır. Her modelde de kalite farklı olacağı için maliyetlerin de farklı olması doğal bir durumdur diyebiliriz. Kaça döşeneceğinin en net bilgisi ise telefon hattımız üzerinden öğrenilebilir.

Halıfleks Kaplama Metrekare Fiyatı Nedir?

Metrekaresi 50-60 TL’ye de halıfleks var 400-500 TL’ye de var. Burada sizin ihtiyacınızı karşılayacak kalitenin hangisi olduğuna karar vermeniz önemli. Maliyeti de belirleyecek olan bu seçimlerinizdir. Elbette kalitenin artmasıyla birlikte birçok avantajı da elde edersiniz. Unutmayın ki döşettiğiniz ürünleri çok uzun yıllar kullanacaksınız. Bu sebepledir ki baştan en iyisini seçin. Böylece uzun vadede rahat eden taraf olacaksınız.

Duvar Kağıdı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Duvar Kağıdı Modelleri

En Ucuz Halıfleks Kaplama Firması

En ucuz demek en kötü ürün demek değildir. Yerli üretim yapılıp bir de bütçeler önemsendiğinde ortaya ucuz halıfleks kaplama ürünleri çıkar. Yeşil Parke kalite ve fiyat performansı dengesini çok iyi kuruyor. Böylece çift yönlü bir kazanç elde ediyorsunuz. Şimdiden güzel bir yaşam alanı diliyoruz.  

 

İlginizi çekebilir: Su Geçirmez Parke Modelleri