Harika Tasarım Parlak Parke Modelleri | 4 Estetik Model

Blog geri dön
parlak-parke-4

Harika Tasarım Parlak Parke Modelleri | 4 Estetik Model

Işıltılı zemin oluşturan parlak parke modelleri, 2023 ev dekorasyon trendleri ilk sırasında bulunuyor. Parlak olması için ekstra bir işleme tabi tutulmayan bu laminat ürünler, kendiliğinden ışıltılı bir görsel sunum gerçekleştiriyor. Yeni nesil zemin malzemesi olarak kabul ediliyor. Bu ürünleri daha yakından tanımanız adına bir yazı hazırlamış bulunmaktayız. En güzel parlak parke hangisi? Uygun fiyatlı satılır mı? Tercih ederken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar…

parlak-parke-1

Parlak Parke Nedir?

Zemin döşemesi için üretilen, cila işlemine gerek olmadan kendiliğinde özel bir parıltıya sahip olan şık ürünlere parlak parke denir. Kimi zaman parlak laminat parke olarak da anılır. Ahşap parkelerin çoğunu parlatmak için cilalamak gerekiyor. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte laminat ürünlerin yüzeyine özel bir kaplama yapılıyor. Bu kaplama %100 parlak görünüm performansı oluşturuyor.

Her parke parlak özellikte olmaz. Levhanın yüzey kısmına bir kağıt kaplaması yapılır. Bu kağıtta Highgloss yani “PVC” malzemesi tercih edilirse işte o ürün %100 parlak laminat parke kategorisine girer. Satın aldığınızda bu özelliğe de sahip olursunuz. Uzun yıllar kullansanız bile cilalama işlemi yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü bu ürünlerin parlaklık özelliği çok dayanıklı ve uzun süre kullanımlıdır.

Parlak Parke Nasıl Olur?

Parlak parke, diğer parkelere oranla çok daha fazla ışıltılı olur. Highgloss özelliğiyle diğer zemin ürünlerinden ayrılır. Bu Highgloss kaplamaları MDF mutfak dolaplarından da hatırlarsınız. Çok canlı ve dinamik görünümü vardır. Işık ile temas ettiğinde parıltısı daha da artar. Aynı zeminler için de geçerli. Tepeden vuran spot lambaları, bu malzemelerin tüm ihtişamını ortaya çıkarır. Evler kadar ofis ve mağazalarda da bu sebeple parlak laminat parkeler sık olarak döşenmektedir.

Bir parkeye highgloss papel kaplaması yapılırsa o ürünler sadece parlaklık özelliği kazanmakla kalmaz. Aynı zamanda aşınmaya karşı direnç, yalıtım ve dayanıklılık parametrelerinin seviyelerini de arttırmış olur. Bu nedenledir ki parlak parke modeli, diğer emsallerine göre biraz daha pahalı olur. Satın alımlarınızda bu detayı göz önünde bulundurun.

En Şık Parlak Parke Modelleri Kataloğu

Dekorasyonda “en şık” terimini yakalamak için parlaklık parametre her zaman için belirleyici olmuştur. Zeminlerde de kimi zaman soft görünüm sevilse de çoğunluğun parlak ve ışıltılı tarzı sevdiği bilinir. Modern mimarinin de altın kuralıdır bu. Ev döşemelerinden sıkılan bir birey için parlak parke modeli çok iyi bir kurtarıcı misyonunu üstlenir. Ama satın almanızda dikkat etmeniz gereken detayların olduğunu hemen belirtelim.

Parlak parke seçerken bunlara dikkat edin:

  • Güvenilir ve herkesçe bilinen bir parkeciden satın alın. Yeşil Parke bu alanın en güvenilir firmasıdır.
  • Online sipariş verirken ürünün güvenli ve özenli kargolanacağının garantisini alın. Ezin ve darbe almış parkeler size sorun çıkarır.
  • AC4 standartlarına uygun bir parke olsun. Kalınlığı da minimum 8mm olmalı.
  • İyi parke almak yetmez. Döşeteceğiniz ustanın daha önce parlak parkeleri döşemiş bir tecrübede olmasına dikkat ediniz.
  • Seçeceğiniz parlak laminat parkelerin evdeki diğer detaylar ile bir renk uyumu içinde olması önemli.
  • Önceliğiniz parlak derzsiz parke olsun. Daha iyi gösteriş sunuyor. Ama tercihe göre derzli de satın alabilirsiniz.
  • Satın aldığınız parkecinin verdiği hizmetin arkasında durması gerekli. Yeşil Parke ile buna sahip olursunuz zaten.

Yukarıdaki tüm olması gereken özellikler firmamızda fazlasıyla var. Hiç sorun yaşamadan mutlu bir alışveriş ve sonrasında döşeme süreci için tek tercih noktanız biz olmalıyız. Sattığımız ürünlerin ve yaptığımız montajların sonuna kadar arkasındayız.

parlak-parke-2

Parlak Laminat Parke Modeli

Parlak parkede laminat çok sevilir. Derzli ya da derzsiz olarak laminat döşemesi yapılabilir. Tercihi size kalmış. Ama bizler önceliğinizin derzsiz parken yana olmasını tavsiye ederiz. Zemini bir bütün içerisinde parlak gösteriyor bu ürünler. Teknik özellikleriyle de çok şey katıyor evinize yahut iş yerinize. Renk konusunda da sadece beyaz odaklı değil, gri yahut ahşap tonlu parlak parkelerin de çok şık durduğunu unutmayın. Alanınız için en uygun hangisiyse onu seçin. Mükemmel sonuçlar bu şekilde ortaya çıkacaktır.

Parlak Beyaz Parke Çeşidi

Yüksek parlaklık arzulayanlar için beyaz, en değerli parke rengidir. Çünkü beyaz renk ışığı çok iyi çeker ve yansıtır. Parlak beyaz parke döşettikten sonra güzel bir ışıklandırma sistemi kurmanızı öneriyoruz. Sporlar bu konuda en iyi çözümler. Yönünü zemine doğru çevirin ve ortaya çıkan ihtişamın keyfini yaşayın. Fark yaratan sonuçlar sizi adeta büyüleyecek.

Ahşap Görünümlü Parlak Parkeler

Ahşap görünümlü parlak parke satın almak için, koyu ağaç tonlarında ürünler seçmelisiniz. Meşe ya da çam olabilir. Ama koyu ahşap tonu olmasına dikkat edin. Highgloss papel kaplama özelliğiyle ahşabın en doğal ve en parlak halini bulursunuz. Her türlü alanda döşeme yapılabilmesi de ekstra bir detay olarak öne çıkar. Evlerde müthiş durduğunu da not düşelim.

Seramik Görünümlü Parlak Parke Modelleri

Son parlak laminat parke önerimizi de seramik görünümlü olanlar için kullanacağız. Bu parkeler açık beyaz renk olur. Çünkü seramikler de açık beyaz renklidir. Klasik bir beyaz laminat parkede 5100 parlaklık bulmanız imkansız. Ama Highgloss kaplamalı bir parkede seramik gibi bir görüntü elde etmek mümkün hale gelir. Detaylarını anlattığımıza göre şimdi de bu ürünlerin fiyat listelerine değinme zamanı geldi. Kaç TL’ye satın alabileceğinizi inceleyelim.

Parlak Parke Fiyatları 2023

Parkelerin fiyatları, her yıl değişime uğrar. Bu değişimin seviyesini markanın kalitesi, kaplamanın türü ve model seçenekleri gibi parametreler ortaya çıkarır. Daha önce parlak parke ile klasik laminat parkeler arasında bir fiyat farklılığı olduğunu söylemiştik. Bunu detaylandırmak gerekirse, parlak parkelerin yüzeyinde özel bir kaplama kullanılır. Bu da ekstra maliyet anlamına gelir. Yine her zaman olduğu gibi m2 birimleriyle oluşturulur fiyatlar. İşte detaylar…

parlak-parke-3

1 m2 alan döşemesi için parlak parkelere ödeyeceğiniz rakamlar 250 – 400 TL aralığında olabilir. Bu zamana göre ürüne göre değişir. Ayrıca kaç m2 zemine döşeneceği de bir parametredir. Çünkü toptan satışlar, perakendeye oranla hep daha makul olmuştur. En uygun fiyatları mı merak ediyorsunuz? Hemen bizi arayın ve güncel rakamlara ulaşın. Güncel kampanyalarımız sizlerin bütçesinde fark yaratacak.

Parlak Parke Kullanıcı Yorumları

Parlak parkeler yeni yeni son yıllarda popüler olmaya başladı. Her geçen gün de kullanım seviyeleri kat be kat artmaya başladı. Daha önce kullanmadıysanız aşağıdaki parlak parke modeli kullanıcı yorumları kararlarınızda etkili olacaktır.

2023 yılının parlak parke kullanıcı yorum listesi:

Kullanıcı 1: İlk defa parlak bir parke modeli döşettim evime. İlk başta çekincelerim vardı ama döşemenin ardından çok beğendim. Her geçen gün daha da güzelleşiyormuş gibi geliyor bana. Tavsiye ederim.

Kullanıcı 2: Eğer çekinceleriniz varsa kesinlikle döşetin derim. Evimin havası tek bir dokunuş ile değişti. Gayet memnunun ve çevremdeki herkese tavsiye ediyorum. Severek kullanılacak bir parke ürünü bunlar.

 

İlginizi çekebilir: En Şık Tasarımda Beyaz Parke Modelleri | 30 Model Önerisi

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button