Genel

İkinci El Parke Nedir? Nasıl Döşenir? 2023 Fiyatları

ikinci el parke 11

İkinci el parke, zemin ihtiyaçlarını karşılamada etkili bir faktöre sahip. Günümüzde çok sayıda kullanıcı yaşam alanlarını ikinci el laminat parkeler ile döşetiyor. Çoğu kez bu tercihlerin ortaya çıkmasında daha makul bir maliyet çıkarma isteği var. Çünkü ikinci el olan zemin ürünleri sıfırlarına göre hayli ucuz olmaktadır. 2023 yılında ikinci el parke nereden satın alınır? Fiyatı ne kadar? gibi sorulara bakacağız bu yazıda. İkinci el olarak nitelendirilen bu ürünler halk arasında “çıkma parke” olarak biliniyor. İstanbul, İzmir ve Bursa bölgelerinden en fazla kullanım olduğu görülmektedir. Sıfır ürün alan bir kullanıcı bir süre sonra ürününden memnun kalmazsa zemini yenilemek için parkelerini söktürmektedir. Sökülen bu parkeler ikinci el parke satış yerlerinde yeniden uygun fiyatlara satılıyor. Temiz ve sıfıra yakın bir ürün bulmak oldukça zor. Genelde hafif eprimiş, ufak tefek çizikleri olan ve rengindeki canlılığı yitirmiş levhalar var.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

İkinci El Parke Nedir?

Laminat parke ürünleri bir evden söküldüğünde eğer hala kullanılabilir durumduysa bunlar yeniden satışa çıkarılır. Satılan bu ürünlere de ikinci el parke yani çıkma parke denir. Ürünler genelde ufak tefek tadilatlardan geçirilerek reyonlara girer. Cilalama, hafif çizikleri giderme buna örnektir. Çok kaliteli ve performansı üst düzey bir ürün bulmak zor olsa da günümüzde ikinci el parkelerin satış oranları azımsanmayacak derecede fazla. İkinci el parke alırken çok dikkatli olunmalı. Eğer düşük maliyetli bir zemin döşemesi yapmaya karar verdiyseniz ucuza parke almak isterken daha da mağdur olmayınız. Peki nelere dikkat edilmeli? Hangi detaylar atlanmamalı? İşte cevabı… İkinci el parkeleri satın alırken bunlara dikkat edin:

 • Parke levhalarında herhangi bir kırık ya da çatlak olmadığından emin olun.
 • Yüzeysel çizikler giderilebilir. Ama çok derin çizikler sizleri mağdur eder.
 • İkinci el olan bir parkenin bağlantı noktaları kontrol edilmeli. Çünkü parkelerin birbirini sıkı tutması buradan sağlanır. Çoğu zaman da sökülürken bu geçme kısımlar hasar görür.
 • Kabarma olup olmadığı da denetlenmeli.
 • Levhalar üzerinde güneş solmaları var mı yok mu incelenmeli.
 • Fiyat karşılaştırılması yapılmalı. Çoğu ikinci el parke zaten sıfırına çok yakın oranda oluyor.

İkinci El Parke Nasıl Döşenir?

Parkelerin ikinci elini satın almak kadar bunların nasıl döşetileceği de kimi zaman sorunsala dönüşebiliyor. Uzman parke ustaları, levhaların sorunlu çıkma riskinden dolayı genelde 2. El olan parkeleri döşemekten kaçınıyor. Ama %100 sorunsuz bir ürün bulduysanız usta bulup zemininizi kaplatabilirsiniz. Nasıl mı? İşte detaylar… ikinci-el-parke-3İlk adım olarak doğru parkeyi bulmaya gayret gösterin. Sorunsuz levhaların döşemesi çok daha kolay oluyor. Daha sonra kaplama yapılacak alana ses ve ısı yalıtımı için strafor kaplayın. Straforu kalın seçin. Çünkü ikinci ellerde genelde yüzey orantısızlıkları olabiliyor. Böylece parke üstünde yürürken ayaklarınızda boşluk var hissi oluşmaz. Strafor kapladıktan sonra parke levhalarını birbirine bir lego gibi geçirerek döşeyebilirsiniz. Boşluk olmamasına ve levhaların kaymamasına özen verin.

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

Online İkinci El Parke Satışı

Geçmişte ikinci el parkeler çarşı dükkanlarında satılırdı. Kimi zaman da eskici ve spot dükkanlarında karşımıza çıkardı. Fakat günümüzde teknolojik bir dönüşüm yaşandı ve artık tek bir tık ile internet üzerinden ulaşım sağlanıyor. Sadece ticari dükkanlar değil aynı zamanda sahibinden de ikinci el parke satışı mümkün. Bu işlemlerin geçtiği dijital platformlara bakabilirsiniz. Yeşil Parke ikinci el parkelerin satılmaması yönünde bir görüşü savunuyor. Bir mekana döşenen parke zamanla o mekanın ruhuna dönüşür. Oraya ait olur. Sökülüp başka bir mekana döşendiğinde ise güzel bir enerji vermez. Ayrıca kısa süre sonra sizlere arızalar ve yıpranmalar da çıkarabileceği için aslında kar ettiğinizi düşünürken daha da zarar etmeniz kaçınılmaz olabilir. Bu yüzden sıfır parke satın alın. Başta biraz maliyet yaparak uzun yıllar daha avantajlı bir zemin malzemesine kavuşun. Artık günümüzde ikinci el ile sıfır parke fiyatları arasındaki de fiyat farkları kapanmış durumda. Ucuza sıfır parke bulabiliyorsunuz. Sizlere fiyatı uygun birkaç sıfır parke önerimiz var. İkinci el yerine uyguna satın alabileceğiniz sıfır parke modelleri:

 • İkinci el fiyatına sıfır Natura 205 Alara Meşe parkeler
 • İkinci el fiyatına sıfır Natura Plus 504 Selge parkeler
 • İkinci el fiyatına sıfır Natura 004 Pasifik Çam parkeler
 • İkinci el fiyatına sıfır Natura 201 Kanyon Meşe parkeler
 • İkinci el fiyatına sıfır Natura 401 Niksar Ceviz parkeler

İkinci El Parke İzmir

İzmir’de 2. el parke satışları son yıllarda artmış durumda. Özellikle artan enflasyona dayalı hayat pahalılığı sebebiyle çoğu İzmirli zemin döşemesinde ikinci el malzemeye yönelebiliyor. Fakat bunun yerine m2’si 100 – 200 TL’lerden başlayan sıfır ürünler alabileceğinizi unutmayın. Çünkü yaşam alanınız en güzel zeminlere sahip olmayı hak ediyor.

İkinci El Parke İstanbul

İkinci el satılan İstanbul parkesi mi arıyorsunuz? Bu konuda temiz, düzgün, kaliteli ve güzel görünümlü bir parkeyi bulmanın zor olacağını söyleyelim o halde. Bu tür satın alma yerine sizlere tavsiyemiz Yeşil Parke mağazasının kampanyalarını takip etmek ve çok avantajlı dönemlerde sıfır yepyeni ve harika görünümlü bir parke satın almak en mantıklı olanı.

İkinci El Parke Bursa

Bursa’daki ikinci el parkeleri satın almak istiyorsanız bizleri arayabilirsiniz. 0 (531) 222 58 58 hattımız üzerinden size sıfır ve %100 kaliteli ürün satıyoruz. Hem de neredeyse ikinci el fiyatlarına. Avantajlı ve kazanan tarafta olmak için Yeşil Parke’yi tercih edin. Bu konuda kesinlikle pişman olmayacağınız net olarak vurguluyoruz.

2023 İkinci El Parke Fiyatları

Gelelim en çok merak edilen konulardan biri olan 2023 yılında ikinci el parke fiyatı ne kadar oldu? sorusuna. Her sene rakamlar değişir. Bu yıl da enflasyonla bağlantılı olarak ikinci ellerin de arttığı görülüyor. Neredeyse sıfır parkeler ile aradaki farkın iyiden iyiye kapandığını görüyoruz. Kaç TL oldu? Mini bir liste ile belirtelim. ikinci-el-parke-42023’teki ikinci el parkelerin fiyat listesi:

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

 • İkinci el parkelerin m2 2023 fiyatı – 80 ila 120 TL arası
 • İkinci el laminat parke 2023 fiyatları – 70 ile 110 TL arası
 • İkinci el ahşap parke m2 fiyatı – 80 TL ile 120 TL arası
 • İkinci el lamine parke 2023 fiyat – 100 ile 140 TL arası
 • 2023’te parkelerin ikinci el piyasa rakamları – 80 ile 110 TL arası

İkinci El Parke 2023’te Ne Kadar?

Bu yıl parkeler en popüler zemin malzemeleri olmaya devam ediyor. Kimi kullanıcı ise ikinci ellerin daha karlı olduğunu düşünebilir. Fakat bu hatalı. Günümüzde ikinci el parkeleri döşetmek avantaj yerine dezavantaj oluşturur. Çünkü zaten kısa süre sonra zeminde sorunlar yaşamaya başlayacak ve sıfır bir ürün ihtiyacınız doğacak. Hem para hem de zaman kaybetmemek için 2023’teki en ucuz sıfır parke modellerinden birini seçin ve satın alın. İyi günler.   İlginizi çekebilir: Parke ve Süpürgelik Uyumu Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey