İzmir Cami Halısı Fiyatları 2022

Blog geri dön
izmir-cami-halisi-fiyatlari-2

İzmir Cami Halısı Fiyatları 2022

İzmir cami halısı fiyatları konusunda farklılıklar olsa da Yeşil Parke markası olarak en güvenilir ve makul çözümleri sunuyoruz. Günümüzde birçok model ve çeşitte kilim ya da halılar görürüz. Fakat aşina olduğumuz halı türleri ile cami halısı farklı kavramlardır. Her birinin amacına uygun bazı özellikleri vardır. Çoğu zaman birbirleriyle karıştırılmaktadırlar. Bu sebeple İzmir ili ve çevresi için cami halısı hakkında detaylı bilgi derledik. Böylelikle konu hakkında en güvenilir bilgilere erişeceksiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Cami Halısı Nedir?

izmir-cami-halisi-fiyatlari-1
İzmir Cami Halısı Fiyatları 2022

Kendi özel tarihi ve değeri olan, cami ve mescid gibi alanlardaki ibadet faaliyetlerinde Müslümanlara rahatlığı ve konforu sağlayan halı türlerine, cami halısı denmektedir. Toplum içerisinde sıklıkla ‘mescit halısı’ olarak da bilinmektedir. Bazen bağımsız bir halı niteliği taşısa da talebe göre zemin kaplaması şeklinde de kullanılabilir. Günümüzde yüzlerce halı çeşidi olsa da bu ürünün önemi çok farklıdır. Üretiminden montajına özen ve kalite ister. Bu sebeple kaliteli ve uzman bir firma tercih etmenizde fayda var.

İzmir Yün Cami Halısı Modelleri

İzmir yün cami halısı ihtiyaçlarında öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta, halının tamamen camilerde kullanılması için özel olarak üretilmiş olmasıdır. Çünkü fiziki ve mimari tasarımıyla kullanılacağı alanda huzuru simgelemesi gerekiyor. Geleneksel olarak düz yeşil renkler tercih ediliyor olsa da günümüzde artık harika ve huzur veren desenli versiyonları da mevcut. İzmir cami halısı siparişlerinizde Yeşil Parke markasını tercih ederek onlarca çeşit arasından en beğendiğinizi seçebilirsiniz.

Cami ve mescit gibi alanlar ibadet yapıldığı için özel kategoride yerlerdir. Dekorasyonunun her alanında özen ve kalite gereklidir. Buraya gelen inananlar ibadetlerini yaparken ruhen rahatlarlar. Bunun için halıların da özenle seçilmiş ve döşenmiş olması gerekmektedir. Onu diğer halı türlerinden ayıran özelliklerinden birisi de sert yapıda olmamasıdır. Bu sayede konforlu bir ibadet süreci geçirmek mümkün olur. İzmir cami halısı alanında dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları bunlardır…

İzmir Cami Halısı Fiyatları Ne Kadar?

İzmir cami halısı fiyatları konusunda net ve kesin bir oran belirtmek mümkün değil. Zira ürünün özellikleri, modeli, uygulanacak alanın metrekaresi ve montajı fiyatların belirlenmesinde etki sahibidir. Sağlam ve kaliteli bir cami halısı temin etmek istiyorsanız diğerlerine oranla daha maliyetli olacaktır. Bir cami halısında kaliteyi belirleyen faktörlerin neler olduğunu birkaç maddede belirtmekte fayda var.

  1. Anti-bakteriyel özellikle olması gerekir. Zira her gün yüzlerce ayak temas ettiği için zararlı bakterilerin uğrak noktası olur.
  2. Estetik anlamda ibadet yerinin ruhuna uyum sağlaması gerekir. Bu sebeple genellikle sadece tasarımlar daha çok tercih edilir.
  3. Kir tutmayan ve kolay temizlenebilen bir yapıda olması beklenir. Böylelikle halıları sürekli olarak sök tak işleminden geçirmeye gerek kalmaz.
  4. Halının üzerinde ayak izi bırakmaması elzemdir. Böylelikle estetik görünüm korunmuş olunur.
  5. Aşırı desenlerden uzak durulmalıdır. Çünkü camiye gelenler dikkatlerinin dağılmasından hoşnut olmazlar.
  6. En önemli özelliklerden birisi de kokuyu emen bir yapıda olmaması gerektiğidir. Bu da ancak özel olarak üretilen halılarda bulunan bir özelliktir.

    izmir-cami-halisi-fiyatlari-3
    İzmir Cami Halısı Fiyatları

Yukarıda saydığımız tüm özelliklere ek olarak halı üretiminde kullanılan malzemenin kaliteli olması gerektiğidir. Cami halıları çok sık temasa uğrayan ürünlerdir. Bu sebeple ürünün kaliteli olması, kullanım ömrünü de uzatacak bir etki yaratır. İşte tam da Yeşil Parke markasının önemi bu noktada ortaya çıkıyor. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi İzmir cami halısı fiyatları konusunda taleplere en mükemmel çözümleri sunuyor. Bu konuda detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Cami Halısı Fiyatları| İzmir Mescit Halısı Fiyatları

Mescitler, camilere oranlar daha az metrekareye sahip ibadet noktalarıdır. Daha çok özel yapıların içerisinde anlık ibadet ihtiyaçlarının giderilmesi için inşa edilirler. Alışveriş merkezleri, oteller, havalimanları, otogarlar ve dinlenme tesisleri buna örnek olarak gösterilebilir. Peki İzmir mescit halısı fiyatları 2022 yılında ne kadar oldu? İşte cevabı…

İzmir cami halısı fiyatları gibi mescit halılarında da fiyat farklılıkları mevcut. Kaliteden kaliye oranlar değişiyor. Eğer en iyi kalitede cami halısı talebiniz var ise Yeşil Parke sitesi üzerinden siparişlerinizi gönül rahatlığı ile oluşturmanız mümkün. Ayrıca görüş ve önerileriniz için sizleri Instagram hesabımıza davet ediyoruz.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button