Genel

Kalın Halıfleks Nedir? Özellikleri ve 5 Harika Model Tavsiyesi | 2024

Hav yüksekliği standardın üstünde olan halı gruplarına kalın halıfleks çeşidi denir. Kış geldi ve soğuk havalar ev içinde zeminden yükselmeye başladı. İyi bir döşeme ile sıcak yuvalara kavuşmak mümkün. En çok da karo halılar sayesinde bunu sağlayabiliyorsunuz. Bu halı çeşitlerinin de farklı tip ve ölçüde modelleri bulunuyor. Kimi ince hav kimi ise kalın hav ölçülerini tercih etmekten yana. Peki ama kış için en uygun ve ideal olan halıfleks tipi nedir? Hangi modelleri yeni sezon trendlerinde var? Ne kadar oldu? Fazlasıyla yanıt bulacaksınız bu yazıda.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Kalın Halıfleks Nedir?

Halıfleksler, zemine döşenen, duvardan duvara kaplanan ve klasik halılar gibi kayma yapmayan ürünlerdir. Bu ürünlerin kalın cinslerine de kalın halıfleks adı verilir. Markaya göre farklı kalınlıkta üretiliyor olsa da çoğunlukla 3 hav ölçüsünde karşılaşırız.

Kalın halıflekslerin hav yüksekliği:

 • Kısa tüylü halıfleks modelleri (6 mm ve aşağısı)
 • Orta tüylü halıfleks modelleri (6 mm – 12 mm arası)
 • Uzun tüylü halıfleks modelleri (12 mm ve üstü)

Bir halıfleksin kalın olması onu daha dayanıklı yapmaz. İnce ile kalını arasında bir dayanıklılık eşitsizliği yok. Sadece yumuşaklık ve hissiyat yönüyle biraz daha farklı bir yapısı var. Daha fazla tüylü olur. Genelde bu nedenle ev tipi alanlara döşenmesi daha makbul olanıdır. Çıplak ayaklı temaslarda kullanıcılara konforlu bir performans çıkarır. İnce halıfleksleri ise ofis tipi yerlerde hiç düşünmeden döşetebilirsiniz. Ayakkabı ile basılsa da işlevini yitirmez.

Kalın halıfleks, zemin kaplamasında kullanılan, genellikle yüksek yoğunluklu ve pelüş yüzeye sahip bir halı türüdür. Bu tür halılar, konfor ve lüks hissi vermek amacıyla tercih edilir ve özellikle oturma odaları, yatak odaları ve salonlar gibi yoğun kullanılan yaşam alanlarında yaygındır. Kalın halıfleksin temel avantajları arasında, zemine ekstra yumuşaklık ve sıcaklık katması, ses yalıtımı sağlaması ve ısı yalıtımı yaparak enerji verimliliğine katkıda bulunması sayılabilir. Ayrıca, çocuklu aileler için güvenli bir oyun alanı sağlar ve düşme durumlarında yaralanma riskini azaltır. Temizliği ve bakımı biraz daha özen gerektirse de, sunduğu konfor ve estetik faydalar nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kalın Halıfleks Modelleri | 2024

Kullanım ihtiyaçlarınıza göre hav yüksekliği belirlenerek karo halı satın alınır. Ülkemiz, karo halı çeşitliliği yönünden Avrupa standartlarının da üzerinde yer almaktadır. Kalın halıfleks çeşidinin bol oluşu, size doğru dekoratif hamle yapma konusunda destek olacak, seçimlerinizde elinizi yükseltecek. Alan tipi ve kimliğine göre bir model önermesi yapacağız. Buna çocuk odası ve ofis alanları da dahil. Tavsiye ettiğimiz her halı Yeşil Parke koleksiyonlarında yer aldığını hemen not düşelim.

a)      Desenli Kalın Halıfleks Modeli

Desenli zeminler enerjisi yüksek, gösterişi fazla ve göze hitap eden yönlü modellerdir. Üstelik kalın halıfleks çeşitlerinde çok daha güzel bir yer bulur kendisine. Her türlü alan tipinde kullanılabilir. Ofis, ev, kamu binası, sinema salonu, tiyatro, atölye, fabrika ve çok daha fazlası. Kendi ipliklerinden doğal boyalı bir desenleme teknolojisi kullanılır. Bu da üzerindeki şekil ve tasarımların tamamen canlı ve doğal görünmesini sağlar. Rustik tarzda ya da vintage seven bir yanınız var ise desenli kalın karo halılar bu yanınıza hitap ediyor. İşte bu ürünler için en iyi Yeşil Parke modelleri…

 • Desenli kalın X-Factor 7936 halıfleks modeli
 • Desenli kalın Mantegna 03 halıfleks modeli
 • Desenli kalın Medici 985 halıfleks modeli
 • Desenli kalın Donatello 1803 halıfleks modeli
 • Desenli kalın Donatello 1801 halıfleks modeli

b)      Düz Renk Kalın Halıfleks

Düz renk her sezon modasının temel renk kategorisidir. En aykırı ve cesur trendlerin olduğu senelerde bile onun varlığını listelerde görürü. Halıfleks için de durum aynıdır. Elbette desenli kalın halıfleks ürünleri daha çok tercih ediliyor. Fakat güzel bir modele ulaşıldığında düz renkteki ürünler de ihtişam dolu olmaktadır. Aşağıya hiç tereddüt etmeden döşetebileceğiniz, döşetince de mutlu olacağınız düz renkte kalın karo halı modelleri yazıyoruz.

 • Düz kalı Caravaggio 02 halıfleks modelleri
 • Düz kalı Bellini Line 7872 halıfleks modelleri
 • Düz kalı Bellini Line 8458 halıfleks modelleri
 • Düz kalı One First 878 halıfleks modelleri
 • Düz kalı London 1278 halıfleks modelleri

c)      Çocuk Odası İçin Kalın Halıfleks Modeli

Çocuk odası zemini döşetmek, kullanıcıları en çok zorlayan dekorasyon süreçleri arasında gösterilir. Çünkü buralarda yapacağınız her dokunuşun çocukların hayatını, mutluluğunu ve enerjisini tayin edeceğini biliriz. Kötü bir zemin görünümünden çocuklar hemen sıkılır. Odada oyun oynamak dahi istemezler. Onların sıkılması sizlerin de canını bir miktar sıkacak bir detay. Peki ne yapmalı? Hangi kalın halıfleks modelini bu tip alanlarda değerlendirmeliyiz? İşte en güzel öneriler…

 • Çocuk odası için kalın Little Village 90 halıfleks modeli
 • Çocuk odası için kalın Papillon 17 halıfleks modeli
 • Çocuk odası için kalın Sihir Dünyası 17 halıfleks modeli
 • Çocuk odası için kalın Star Wars 79 halıfleks modeli
 • Çocuk odası için kalın World Of Cars 10 halıfleks modeli

Çocuk odası zemin kaplama seçimlerine başladığınızda kız ve erkek ayrımına dikkat edeceğinizi hatırlatalım. Kızlar için daha çok patlayan renklerin olduğu desen ve motifler seçiliyor. Erkeklerde ise daha çok kırmızı ve mavi tonlarının revaçta olduğu bilgisini paylaşalım. Eğer kız ve erkek çocukları aynı odayı paylaşıyorsa bu sefer de unisex çeşitleri seçmeniz en uygun olan karardır.

d)      Ofis İçin Kalın Halıfleks Modeli

Kalın halıfleks konusunda son tavsiye alanımız ofis tipi yerler. Ofiste kalın mı ince mi halı kullanılır? Kesinlikle ince halı kullanılır. Ama orta kalınlıktaki modeller de yine buralar için uygundur. Yoğun iplikli ve tüylü modelleri önermemekteyiz. Kullanım bakımından sizleri bir miktar yorma riski var. Birkaç önerimiz var. Beğendiğinizi bizden temin ediniz. 2023 halıfleks kreasyonumuzdaki ofis için en değerli ürünler.

 • Ofis tipi için kalın Beverly Hills 333 halıfleks modelleri
 • Ofis tipi için kalın Beverly Hills 188 halıfleks modelleri
 • Ofis tipi için kalın Expo 1964 halıfleks modelleri
 • Ofis tipi için kalın Hayalgücü 05 halıfleks modelleri
 • Ofis tipi için kalın Firuze Turkuaz halıfleks modelleri

Kalın Halıfleks Fiyat 2024

Normal hav yüksekliğindeki yani ince halıflekslerin fiyatlarına daha önce değinmiştik. İnce karo halılar uygun fiyatlı satılır. Kalınlar ise yine aynı şekilde makule satış görür. Bir halının aşırı kalın olması onu çok pahalıya satın alacağınız anlamına gelmemeli. Eğer tereddütleriniz var ve samimi bir fiyat öğrenmeye ihtiyaç duyuyorsanız telefonla bizlere kısa bir vakit ayırmanız tavsiyemizdir. Kalın halıfleks ne kadar? Model kalitesine göre cevap verilir bu soruya. Modelin hav yüksekliği ve kalitesi o ürünün fiyatını belirleyen öncelikli etkendir. Ayrıca ne tür bir iplikten üretildi, hangi sıklıkta dokundu, malzeme kalitesinin seviyesi nasıl gibi unsuların da pay sahibi olduğunu hemen söyleyelim. Kısacası bir halıfleksin ne kadar olduğunu bilmek için öncelikle ürünü tanımak gerekiyor. Bizler koleksiyonumuzda seçtiğiniz ürünler en son fiyatlarını sizlere telefonda iletiyoruz.

Kalın Halıfleks M2 Fiyatı

Kalın halıfleksin m2’si 400 TL’den başlar kademe kademe yükselişe geçer. En üst kalitedekiler çoğu kez 750 – 1000 TL bandına kadar çıkar. Döşeme maliyetlerinin ne kadar çıkacağı sizin seçimlerinizle orantılıdır. En iyisini seçerseniz daha yüksek bir rakam ödeyeceksiniz. Ayrıca Yeşil Parke mağazasını tercih etmediğinizde de her zaman maddi açıdan dezavantaj sağlarsınız.

Online Kalın Halıfleks Siparişi

Yeşil Parke online mağazasından siparişlerinizi bekliyoruz. Son model halıflekslerimizin kalın versiyonları için şimdiden kataloglarımızı ziyaret edin. Güzel bir alışveriş süreci sizleri bekliyor. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Kapı ve Parke Uyumu Hakkında 5 Harika Tavsiye