Genel

Karavan Halısı Nedir? Modelleri, Özellikleri, 2023 Fiyat

karavan halisi 11

Gezgin ruhunu hiç kaybetmeyen bireyler elbet bir gün hayalini kurdukları karavana kavuşuyor. Fakat bu aracı hazırlarken karavan halısı kullanmak önemli. Karavan kültürünü ve konseptini oluşturmada çok sayıda püf noktası bulunurken kaymaz halılar da bunların başında geliyor. Eğer hayaliniz sıkı ve konforlu bir karavan hazırlamaksa kesinlikle bu yazıyı son kelimesine kadar okumanızı öneririz. Faydalı ve işinize yarayacak bilgiler hazırladık. Gezgin bir yaşam sürdürmek için dünya genelinde en fazla tercih edilen konaklama ve ulaşım aracı karavanlardır. Bu araçlar büyüklüğüne göre farklı konsept ve seçenekleri sunar. Kimi araçta banyo WC, yatak odası ve mutfak gibi seçenekler bulunurken, bazı araç yapılarında sadece yatak odası ve mutfak bulunuyor. Temel olarak bir yaşam alanı olarak görüldüğü için içerisinde ev konforunu yakalamak için bazı dekoratif çalışmaların yapılması önemli. Özellikle de zeminlerin konforlu ve ısıya dayanıklı olması adına halıfleks ürünlerinin döşemesi yapılıyor. Peki ama karavan halısı nedir? Nasıl döşenir? Özellikleri neler? 2023 fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Karavan Halısı Nedir?

Özel ve dayanıklı iplikler ile üretilen, hav kalınlığı değişkenlik gösteren ve tamamen yere döşeme prensibiyle uygulanan halı türlerine karavan halısı denir. Araç içerisindeki zemin kısımların tamamına kaplanır. Renk ve kalite konusunda çeşit sıkıntısı yok. İnsanlar kendi bütçe ve stil tarzlarına uygun bir döşeme halısını satın alabilir. Karavan halısı seçimlerinde tıpkı evlerde görülen özveri gibi dikkat edilmeli. Bu tür araçlarda bazı parametreler ve hususlar göz önünde bulundurulur. Ürün kalitesi belli seviyenin altında kalırsa bu halıların araç zeminine döşenmesi, kısa süre sonra mağduriyet oluşturur. Peki seçimlerde nelere dikkat edilmeli? İşte önemli püf noktaları… Karavan halıları tercih edilirken dikkat edilecekler listesi:

 • En baş parametreniz kalite olsun. Kimi zaman ayakkabıyla kullanım sağlayacaksınız. Bu nedenle hav yüksekliği ve kalitesinin yüksek olması önemli bir detay.
 • Halı desen tercihlerinde tek yönlü desenlere başvurun. Bu size kesim ve döşeme sırasında kolaylık sağlayacak. Mümkün olduğunca düz renk tercih etmek her zaman en iyi seçim olur.
 • Fazla tüy ve kir tutmayan karo halı tercih ederseniz, temizliği çok sık gerektirmez. Böylece halının yıpranma süresini de minimuma düşürürsünüz.
 • Satın alacağınız halı firmasının aynı zamanda karavan halısı döşeme hizmetinin de olmasına ve döşeme konusunda da uzman bir ekibe sahipliğine dikkat ediniz. Ürün kalitesi kadar arabaya döşeme süreci de değerli parametre.

Karavan Halısı Kullanım Alanları

Karavan halısının sadece araç zeminlerinde kullanıldığı bilgisi yanlış. Evet, ağırlıklı olarak karavanların zeminlerinde konfor, ısı ve ses yalıtımını sağlamada kullanılır. Fakat ekstra olarak duvar ve taban kısımlarında yalıtım amacıyla da kaplama yaptırabilirsiniz. Kış aylarında içeride sıcak bir havanın yakalanması gerektiğini unutmayın. Ayrıca şoför kısmındaki zeminlere de aynı şekilde karo halılar döşenebiliyor.

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

Karavan Halısı Özellikleri

Karavan halısı farklı tip malzemelerden kullanılsa da genel hatlarıyla ürünler aynı özellikleri taşır. Duvardan duvara halı, halı ve halıfleks denir bu malzemelere. Temel özellikleri ise dayanıklı olmaları ve kez temizlik konusunda kullanıcısına pratiklik sağlaması. Elbette bunlar ile sınır değildir bu konu. Daha çok sayıda özellik sayesinde avantajlarınız olur. Onlardan bazılarına değinelim. Karavan zeminleri için döşenen halıların özellikleri:

 • Araç için halı montajında en kolay olan malzemedir. Sökerken de takarken de zorluk yaşamazsınız.
 • Isı yalıtımı ve ses yalıtımı olanaklarıyla size avantaj sağlar.
 • Enerji konusunda da tasarruf sağlar. Araç içi ısıtma ya da soğutmaları daha tasarruflu kullanabilirsiniz.
 • Şık olduğu kadar dekoratif yönü de var.
 • Toz tutmayışı hem temizliği kolaylaştırır hem de sağlıklı kullanım parametresini öne çıkarır.
 • Alerjik reaksiyonu olanlar için %0 olumsuz etki oluşturur.
 • Halı altında küf ya da rutubet gibi durumların oluşmasını %100 oranında önler.
 • Yüksek havlı seçimlerinizde ortopedik bir konforu ayağınıza serer.
 • Hayal edilen renk ya da dokuyu bu halılar ile buluyorsunuz.
 • Araç içine harcayınız maliyetleri halı döşemesinde bu ürünler ile kısabilirsiniz. Bütçeniz bu ürünler ile yorulmaz.

Karavan Halısı Modelleri

Karavana halı döşetirken en başta renk ve model seçim konusuna özen gösterilmeli. Bu araçlar ile uzun ve unutulmaz rotalarda yolculuklar yapacaksınız. Günün çok büyük bir bölümünde aracınızda olacaksınız. Burası artık sizin bir nevi eviniz olacak. Bu nedenle tarzınıza hitap eden ve içinize sinen bir döşeme halı satın almalısınız. İlk defa karavan hazırlıyorsanız seçim yapmak size zor gelebilir. Bu konuda bugüne kadar yüzlerce karavan kaplayan ekiplerimizden tavsiye alabilirsiniz. 2023’te en güzel karavan zemin halı kaplama modelleri listesi:

 • Karavan için X-Factor 7936 halı modeli
 • Karavan için One First 978 halı modeli
 • Karavan için London 1290 halı modeli
 • Karavan için Edison 06 halı modeli
 • Karavan için Mantegna 01 halı modeli
 • Karavan için Mantegna 03 halı modeli
 • Karavan için Mantegna 04 halı modeli
 • Karavan için Michelangelo 04 halı modeli

Karavan Halısı Döşeme

İstanbul’da karavan halısı döşemesini firmamız en iyi yöntem ve teknikler ile döşüyor. Bugün, şehirdeki çok sayıda karavan aracın zemin kaplamasında imzamız bulunuyor. Evet, bizler uzun yolculuklara imza atacağınız bu mini araçları sizlerin hayaline en uygun şekilde hazırlıyoruz. Sadece karavan kültürüne uyumlu özel üretilen ve özellikleriyle gezginlere çok sayıda artı değer katan karo halı modellerimizi muhakkak incelemenizi öneriyoruz. Öncesinde koleksiyonumuzdan ürün seçer sonra da ustalarımıza halılarınızı döşetirsiniz. Sürecini sizler adına keyifli hale getireceğimizden emin olabilirsiniz. Zeminleriniz içinize tamamen sindikten sonra yola çıkabilirsiniz.

Karavan Halısı Fiyatları 2023

2023’te karavan hazırlıkları yapan bireyler için maliyet hesaplamaları yapılmaya devam ediyor. Karavan halısı ne kadar? Bu soru, maliyet hesaplamada önemli. önünüzde iki seçenek var. ya uygun maliyetlerde olduğu için kalitesi düşük bir halı seçeceksiniz. Ya da Yeşil Parke mağazasından ideal rakamlara en üst kalitede halı kaplatacaksınız. Vereceğiniz kararın sonuçlarıyla uzun yıllar karşı karşı kalacağınızı hemen hatırlatalım. Peki iyi bir karavan halısı kaç TL? İşte cevabı…

2023 yılı karavan halı modellerinin fiyat listesi:

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

 • Düşük kalitede karavan halılarının 2023 fiyatı – 200 TL civarı
 • Orta kalitede karavan halı 2023 fiyat – 350 TL civarı
 • Yüksek kalitede karavan halı 2023 ücreti – 500 TL civarı
 • Premium karavan halılarının 2023 fiyatı – 650 TL civarı

Elbette bu rakamların öneri ve fikir edinme amacıyla belirtildiğini, yıl içerisinde sürekli değişiklik görüleceğini unutmayınız. Tavsiye edilen ya da net satış rakamları kesinlikle değil. Güncel bir karavan halısının net rakamı ancak bizleri aradığınızda verilir. 0 (531) 222 58 58 hattımızı hem arama hem de WhatsApp için kullanabilirsiniz.

Karavan Halısı m2 Fiyatı 2023

Karavanların zeminlerinde kullanılan karo halı ürünleri m2 fiyatı ile listelenmektedir. 2023 yılında da m2 fiyatları kullanıcıların neşesini yerine getirecek oranlardadır. 200 – 300 TL ortalamasıyla başlayan ve kaliteye göre değişen ürünlerimizi inceleyin. Ayrıca kampanyalarımızı da takip etmeyi unutmayın. İyi günler.   İlginizi çekebilir: İstanbul Floorpan Parke Firması ve 2023 Fiyatları

Duvar Kağıdı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Duvar Kağıdı Modelleri