Karo Halı Döşeme ile 2022 Dekorasyon Modasını Yakalayın!

Blog geri dön
karo-hali-doseme

Karo Halı Döşeme ile 2022 Dekorasyon Modasını Yakalayın!

Karo halı döşeme zemin döşemeleri arasında son yıllarda popülaritesi artmış olan ve kullanıcı kitlesini bir hayli genişlemiştir. Bu döşeme çeşidi artık herkesin kolaylıkla ulaşabileceği zemin döşeme ürünlerinden birisidir. Karo halı son yıllarda iyice kullanılmaya başlamış şık ve estetik görünüşü ile çok tercih edilen bir malzemedir. Hoş görünüşü ve kolay kullanımı ile adeta kendine hayran bırakan bu halı çeşidi hem ekonomik hem de rahattır.

Karo halı döşeme kullanımı son yıllarda popüler olsa da uzun zamandan beri hayatımızda olan bir zemin döşeme malzemesidir. Bu neden ile karo halıyı artık günlük yaşamın bir parçası olarak da görebiliriz. Karo halı kullanmak hem ekonomik anlamda kişiyi yormadan hem de konforu ve rahatlığıyla kullananların gözdesi olmayı başarmıştır.

Tüm bunların yanı sıra estetik görünüşü ile de dekorasyona katkı sağlayacaktır. İç mekânlar da her türlü alanda kullanımı olan karo halılar farklı dizilim formuna sahip olması nedeni ile dekoratif durmaktadır. Ayrıca her türlü iç mekânda da kullanımı mümkündür. Karo halılar özellikle ev, yatak ve çocuk odası, ofis, kreş, anaokulu, banka, iş yeri, oyun alanları gibi kapalı mekânların zeminlerinde kullanımı mümkün olan ir zemin döşeme malzemesidir.

Karo Halı Nedir? Karo Halı Döşeme Hangi İpliklerden Oluşur?

Karo halı döşeme, genel olarak petrol bazlı iplerden üretilmektedir. Günümüzde iki farklı ip çeşidinden üretilmektedir. Bu iplerin hangileri olduğu ve özelliklerini açıklayacak olursak;

Karo Halı Döşeme İpliği Polyamid

Günümüzde halı üretiminde en çok kullanılan iplik türü olan polyamid, özellikle karo halıda en çok tercih edilen bir ipliktir. Çok farklı renk seçenekleri bulunan bu iplik türü aynı zamanda yıpranmaya karşı dayanıklı, mobilya hareketlerinden etkilenmeyen ve zarar görmeyen mukavemeti yüksek bir ipliktir. Renk seçeneklerinin çok fazla olması ve dayanıklılığı nedeni ile karo halı üretiminde en çok kullanılan ipliktir. Bu iplik ile üretilen karo halı yoğun trafiğe karşı dayanıklı, leke ve kir izi belli etmeyen, anti bakteriyel ve anti statik özelliğe sahip bir ürün olmaktadır.

karo-hali-doseme-urunleri-ile-daha-modern-zeminler

Karo Halı Döşeme İpliği Polipropilen

Karo halı üretiminde kullanılan diğer bir iplik çeşididir. Bu iplik ile üretilen halının alt kısmı bitümen ve PVC olarak üretilmektedir. Mükemmel düzeyde renk berraklığına sahip olan bu iplik çeşidi kolay ve hızlı temizlenebilir. Su bazlı lekelere karşı dayanıklı olan bu iplik ile üretilmiş karo halı çeşitleri yağ bazlı lekelere karşı polyamid karo halı döşeme çeşidi kadar dayanıklı değildir. Bu nedenle ülkemizde de polipropilen iplik ile üretilen karo halı çeşidi pek fazla tercih edilmemektedir. Bunun yerine polyamid iplik ile üretilen karo halı daha çok kullanılmaktadır.

Karo Halı Nasıl Döşenir Püf Noktaları Nelerdir?

Gerek görüntüsü gerekse de kullanımın sunduğu rahatlık nedeni ile çok tercih edilen karo halı döşeme kolay ve çabuk uygulanan zemin kaplama malzemeleridir. Belli başlı püf noktalara uyarak döşenecek karo halılar alanı hem daha estetik hem daha şık gösterecektir.

  • İlk olarak karo halının döşeneceği ortamın normal ısıda ve nem standartlarında olması gerekmektedir.
  • Karo halı döşenecek zemin yüzeyinin toz ve kirden arındırılmış olması bunun yanı sıra pürüzsüz olması da gerekmektedir. Yani zeminde bir çatlak ya da çökük var ise düzeltilmelidir.
  • Karo halı döşeme uygulaması yapılacak olan alana ana malzemeler, 24 saat önceden getirilmelidir ki halı ortam sıcaklığına da uyum sağlayabilsin.

karo-hali-doseme-urunleri-ile-daha-modern-zeminler

  • Döşeme aşamasına geçilirken uygun yapıştırıcı zemine bir rulo yardımı ile sürülmelidir.
  • Yapıştırıcı şeffaflaşınca 15 – 20 dakika sonra yapıştırma işlemine geçilmelidir.
  • Karo halının parçaları özenle ve tek tek yapıştırılmalıdır.
  • Halı altındaki ok işaretleri kesinlikle takip edilmelidir.
  • Döşeme aşamasına kapı önünden başlayarak bitiş duvarına kadar gidilmeli ve birbirine paralel döşenmelidir.
  • Bunların yanı sıra karo halının parçaları birbirine sık ve yakın yapıştırılmalıdır.

Döşeme aşaması tamamlandıktan sonra en az 48 saat boyunca bırakılmalıdır. Bu süre içerisinde halı üzerinde fazla gezilmemeli ve mobilya konulmamalıdır. Yapışkanın tamamen kuruması ve halının tamamen zemine oturması beklenmelidir. Bunun yanı sıra 30 gün ila 45 gün arasında yeni döşenmiş karo halı üzerinde su ve kimyasal ürünler ile temizlenmesi önerilmemektedir.

Karo halı döşeme sonrasında özenli kullanım gerektirmektedir. Şık ve estetik duran bu döşeme malzemesini Yeşil Parke aracılığı ile temin edebilirsiniz.

Karo Halı Yapıştırıcısı Seçimine Dikkat!

karo-hali-doseme-urunleri-ile-daha-modern-zeminler

Çeşitli mekan zemin kaplama işlemlerinde farklı malzemeler kullanılmaktadır. Karo modelleri ne olursa olsun samur karo ya da diğer türlerin yapıştırılması sırasında karo halı yapıştırıcısı oldukça önemlidir.

Yapıştırıcının kalitesi yerinde olduktan sonra halı modelleri uzun vadeli korunacaktır. Karo halılar parça parça yapıştırılan halı çeşididir. Bu yüzden zemin kaplama içerisinde yapıştırıcısıyla da ön plana çıkmaktadır.

İster ev ister ofis halı modeli olarak kullanın. Her aşamada modeli kadar yapıştırıcısı konusunda da dikkat ederek işlemlerinizi tamamlarsanız en iyi sonucu alırsınız.

İthal Karo Halı Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Genel halı fiyatları ile karo halı fiyatları değişiklik göstermektedir. Karo halı döşeme sırasında kullanılan modeller parçasının modeline ve genel anlamda ihtiyaç duyulan metrekaresine bağlı olarak hesaplanır.

Ofis Karo Halı Fiyatları

Ofis için kullanılacak karo modeller eve nazaran daha yüksek metrekareye sahip olabilmektedir. Elbette mekanın iç boyutuna göre bu durum değişiklik gösterir.

Ev ya da ofis kullanımı esnasında yapılacak karo halı döşeme fiyatları değişiklik göstermez. Her aşamada yapılacak duvardan duvara zemin kaplama için aynı malzeme kullanılır.

Sadece parça sayının artmasına bağlı olarak ücretler değişebilir.

karo-hali-doseme-urunleri-ile-daha-modern-zeminler
Karo Halı Döşeme

50×50 Karo Halı Fiyatları

Karo halı boyutları sırasında en sık tercih edilen boyutlardan birisidir. İthal karo halı modelleri arasında sık sık üretilmektedir.

İthal olmasından ötürü fiyatları diğer halı modellerine göre farklılaşabilir. Fakat Yeşil Parke aracılığıyla en uygun fiyatlara kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button