Karo Halı Kaplama Nasıl Yapılır ?

Blog geri dön
karo-hali-kaplama-nasil-yapilir

Karo Halı Kaplama Nasıl Yapılır ?

Karo halı kaplama, günümüzde aktif olarak kullanılan şık bir dekorasyon malzemesidir. Bu ürün ofis, plaza, toplantı ve konferans salonları gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Kullanımı ve döşemesi gelişen tasarımsal özellikleri ile efektif bir hale getirilmiştir. Karo halı döşeme alternatifi olarak sağladığı kolaylığı sayesinde tekrar yaygın kullanıma ulaşmıştır.

Karo halının uygulanması da geleneksel uygulamalardan sonra modernize edilmiştir. Öncelikle halının döşeneceği zemin spatula yardımıyla kazınır. Ardından zeminde kalan pürüzler ve çıkıntılar için zımpara makinesi kullanılarak pürüzsüz bir görünüme ulaştırılır. Zemine solüsyon sürülür ve seçilen halı döşenmeye başlanır. Kullanılan özel solüsyon sayesinde halı kolaylıkla zemine yapıştırılmaktadır.

Karo Halı Kaplama Nedir Dekorasyonda Neyi Değiştirir  ?

Karo halı, eski evlerde kullanılan halıfleks sisteminin modernize edilip geliştirilmiş halidir. Bu halılar, eski halıların aksine zemine toz, kir ve nem gibi unsurların geçmesini engelleyen bir yapıya sahiptir. Antibaktiriyel özellikleri sayesinde kullanımı ve uygulanması da oldukça hijyenik malzemelerdir. İletken olmaması nedeniyle eski malzemeleri geride bırakmış ve dekorasyon malzemesi olarak öne çıkmıştır.

Bu halılar, iç içe geçerek estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu halılar kaliteli iplik ve tabandan oluşmaktadır. Karo halı yapıştırıcısı olan solüsyon sayesinde fazladan bir tutkala ya da yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmaz. Bu şekilde halı, defalarca sökülüp yeniden yapıştırılabilir. Pratik bir özelliği olan halılar kişinin zevkine, odanın boyutuna göre de değişim gösterebilir.

Zevk ve isteklere göre özel üretilebilen halılar sayesinde alanlar daha şık hale getirilir. Antistaik özellik taşıyan bu halılar ses yalıtımı özelliği de göstermektedir. Bu da karo halı kaplama fikrini cazip kılmaktadır. Toplantı salonları, konferans salonları, sinema ve tiyatro gibi alanlarda da kullanımı yaygınlaşan bir malzemedir.

Karo Halı Kaplama Ölçüleri

Dekorasyon olarak şık ve kaliteli bir görünüm sağlayan bu halılar, her ölçüye ve odaya uygun hale getirilir. Bu halılar parçalar halinde üretilir ve paketlenir. Bu şekilde de uygulanacak zemine parçalar halinde uygulanır. Parçalar halinde olması döşenmesini kolaylaştıran bir unsurdur. Odanın büyüklüğüne göre ölçüleri değiştirilebilir.

Birçok yaşam alanında karşımıza çıkan bu kaplama halılar, çoğu zemin için uygun malzemeden üretilmektedir. Geliştirilmiş model ve ölçüleri de kişiselleştirilmesi için uygundur. Halının tabanında uygulanacağı yöne doğru bir ok bulunması da uygulanışını kolaylaştırmaktadır. Arkasındaki numaralar ve oklar desenlerin birbirini takip etmesi için kullanılmaktadır.

Karo halı döşeme halı kategorisinde oldukça üt sıralarda tercih edilmektedir. Temizlik açısından büyük artıları olan bu ürün sahip olduğu yalıtkanlık sayesinde de tercih sebebi olmaktadır. Bu yalıtkanlık ses ve ısıdan da tasarruf sağlanmasını sağlar. Özel malzemeleri sayesinde defalarca yeniden halı döşenmesi de mümkün kılınmıştır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?