Karo Halı Kaplama Nasıl Yapılır?

Blog geri dön
karo-hali-kaplama-nasil-yapilir

Karo Halı Kaplama Nasıl Yapılır?

Karo halı kaplama, günümüzde aktif olarak kullanılan şık bir dekorasyon malzemesidir. Bu ürün ofis, plaza, toplantı ve konferans salonları gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Kullanımı ve döşemesi gelişen tasarımsal özellikleri ile efektif bir hale getirilmiştir. Karo halı döşeme alternatifi olarak sağladığı kolaylığı sayesinde tekrar yaygın kullanıma ulaşmıştır.

Karo halının uygulanması da geleneksel uygulamalardan sonra modernize edilmiştir. Öncelikle halının döşeneceği zemin spatula yardımıyla kazınır. Ardından zeminde kalan pürüzler ve çıkıntılar için zımpara makinesi kullanılarak pürüzsüz bir görünüme ulaştırılır. Zemine solüsyon sürülür ve seçilen halı döşenmeye başlanır. Kullanılan özel solüsyon sayesinde halı kolaylıkla zemine yapıştırılmaktadır.

Karo Halı Kaplama Nedir Dekorasyonda Neyi Değiştirir  ?

karo-hali-kaplama-nasil-yapilir
Karo Halı Kaplama Nasıl Yapılır?

Karo halı, eski evlerde kullanılan halıfleks sisteminin modernize edilip geliştirilmiş halidir. Bu halılar, eski halıların aksine zemine toz, kir ve nem gibi unsurların geçmesini engelleyen bir yapıya sahiptir. Antibaktiriyel özellikleri sayesinde kullanımı ve uygulanması da oldukça hijyenik malzemelerdir. İletken olmaması nedeniyle eski malzemeleri geride bırakmış ve dekorasyon malzemesi olarak öne çıkmıştır.

Bu halılar, iç içe geçerek estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu halılar kaliteli iplik ve tabandan oluşmaktadır. Karo halı yapıştırıcısı olan solüsyon sayesinde fazladan bir tutkala ya da yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmaz. Bu şekilde halı, defalarca sökülüp yeniden yapıştırılabilir. Pratik bir özelliği olan halılar kişinin zevkine, odanın boyutuna göre de değişim gösterebilir.

Zevk ve isteklere göre özel üretilebilen halılar sayesinde alanlar daha şık hale getirilir. Antistaik özellik taşıyan bu halılar ses yalıtımı özelliği de göstermektedir. Bu da karo halı kaplama fikrini cazip kılmaktadır. Toplantı salonları, konferans salonları, sinema ve tiyatro gibi alanlarda da kullanımı yaygınlaşan bir malzemedir.

1- Karo Halı Kaplama Ölçüleri Neler?

Dekorasyon olarak şık ve kaliteli bir görünüm sağlayan bu halılar, her ölçüye ve odaya uygun hale getirilir. Bu halılar parçalar halinde üretilir ve paketlenir. Bu şekilde de uygulanacak zemine parçalar halinde uygulanır. Parçalar halinde olması döşenmesini kolaylaştıran bir unsurdur. Odanın büyüklüğüne göre ölçüleri değiştirilebilir.

Birçok yaşam alanında karşımıza çıkan bu kaplama halılar, çoğu zemin için uygun malzemeden üretilmektedir. Geliştirilmiş model ve ölçüleri de kişiselleştirilmesi için uygundur. Halının tabanında uygulanacağı yöne doğru bir ok bulunması da uygulanışını kolaylaştırmaktadır. Arkasındaki numaralar ve oklar desenlerin birbirini takip etmesi için kullanılmaktadır.

Karo halı döşeme halı kategorisinde oldukça üt sıralarda tercih edilmektedir. Temizlik açısından büyük artıları olan bu ürün sahip olduğu yalıtkanlık sayesinde de tercih sebebi olmaktadır. Bu yalıtkanlık ses ve ısıdan da tasarruf sağlanmasını sağlar. Özel malzemeleri sayesinde defalarca yeniden halı döşenmesi de mümkün kılınmıştır.

karo-hali-kaplama-nasil-yapilir

2- Karo Halı Fiyatları Pahalı mı?

Geleneksel halılar karo halı modellerinden ayrılmaktadır. Bahsedilen karo halı çeşitleri elbette buna bağlı olarak fiyatta da değişiklik göstermektedir.

Ancak bu durum özellikle duvardan duvara halı kaplama sırasında kullanılan diğer yükseltilmiş döşeme halılarına göre pahalı olduğu anlamına gelmez. Aksine karo halılar parçalardan oluşan bir halı çeşididir. Bu yüzden parça bazında ayarlama yaparak uygun fiyatlarla karo halılar elde edilebilir.

Yeşil Parke; 50×50 karo halı modelleri başta olmak üzere karo halı fiyatları konusunda uygun seçenekler sunmaktadır. Siz de bu sayede karo halı kaplama işlemlerini cebinize uygun halledebilirsiniz.

A- İthal Karo Halı Ücretleri

İthal karo halılar, karo halı kaplama esnasında en sık tercih edilenler arasında bulunmaktadır. İthal olması kalite açısından yüksek derecede farklılık oluşturmaz. Fakat yine de kullanılan malzemeye göre fiyatında değişim meydana gelir.

Genel anlamda ithal karo halı fiyatları bir miktar yüksetir. Piyasada çok değişik fiyatlarda bu halılara denk gelebilirsiniz.

karo-hali-kaplama-nasil-yapilir

B- Ofis Karo Halı Fiyatları

Karo halı özellikleri neticesinde insan sayısının fazla olduğu sinema, ofis gibi ortamlarda çok rahat kullanılmaktadır. Uzun ömürlü olması ve temizliğinin kolay olması tercih edilmesine etkili olan unsurlardan birisidir.

Ofis karo halı fiyatları ise diğer ofis halı fiyatları ile kıyaslandığında çok değişiklik göstermez. Aksine karo halı modelleri özellikleri sayesinde geleneksel halılara göre daha avantajlı hale gelmektedir.

Ofisinize uygun olacak renk ve modeldeki karo halı çeşitleri için Yeşil Parke ile iletişime geçebilirsiniz!

C- 50×50 Karo Halı Fiyatları

İç mekan zemin kaplama sırasında pvc zemin ve lvt zemin kaplama kullanılır. Fakat bunlar yerine karo halı kaplama da yaptırabilirsiniz. Karo halı kaplanırken genelde ortalama boyutlar kullanılır.

50×50 karo halı modelleri en sık tercih edilenlerden birisidir. Ancak modele bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterebileceği için firma ile doğrudan iletişime geçmek gerekir.

karo-hali-kaplama-nasil-yapilir

D- Karo Halı Kaplama Fiyatları

Karo halı satış fiyatları ile karo halı kaplama fiyatları değişiklik göstermektedir. Kişisel olarak karo halı yapıştırıcısı alarak kaplamayı yapabilirsiniz.

Ancak müşteriler uzmandan yardım alarak zemin kaplama yaptırabilmektedir. Bu aşamada halı fiyatının üzerine bir miktar yapılan işçilik ücreti eklenmektedir.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button