Genel

Karo Halı Kaplı Zemine Laminant Parke Döşeme Fikirleri | 2024

karo-hali-kapli-zemine-laminat-parke-doseme-11

Karo halı kaplı zemine laminant parke döşeme işlemi, günümüzde çok sık tercih edilen bir uygulama. Uzun süre iç ortamda karo halı kullanan ev sakinleri ya da ofis kullanıcıları, dekoratif bir yenilik için zeminde köklü bir dönüşüm istiyor. Her eve özel dokunuş yapan parkeler de bu tür ihtiyaçlarda ilk akla gelen. Fakat bireyler, karoyu söküp parke döşemenin nasıl yapılacağı konusunda kararsızlık yaşayabiliyor. Sektörün en deneyimli ve kurumsal parke firması olarak sizlere işinizi kolaylaştıracak tüyolar vereceğiz. Karo harikulade bir zemin döşemesi. Ama kimi zaman laminant parke döşemesine geçmek tercih edilebilir.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Eviniz hiçbir zarafet kaybetmez, aksine, şıklığında artış olur. İki malzemeyi birbiriyle kıyasladığımızda birçok ortak yönü olduğunu, bu sayede kullanım alışkanlıklarınızda kayıp yaşamayacağınızı belirtelim.

Karo halı ile laminant parkelerin ortak özellikleri:

  • İki ürün de güncel zemin trendlerine uygundur.
  • Şıklığıyla ön plana çıkarken zarafetiyle yaşam alanına değer katar.
  • Ses ve ısı yalıtımı konusunda katkıları var.
  • Döşemesi kolay ve sökümü basittir.
  • Kalabalık ortamlarda yıpranma yapmadığı için kullanılabilir.
  • Temizliği oldukça basittir.
  • Kolay leke tutmaz.
  • Anti alerjik ürünlerdir.
  • Birçok renk ve desen seçeneği bulunur.
  • Döşeme maliyeti seramik ya da fayansa oranla daha hesaplıdır.

Karo Halı Kaplı Zemine Laminant Parke Döşeme Fikirleri

Zemin tadilatı basit ama önemli bir süreçtir. En başından sonuna kadar önemsenmeli ve bazı hususlara da dikkat edilmelidir. Değişimi aşama aşama yaparsanız, süreç sağlıklı ilerler. İlk adım olarak parke seçimi yapılması gerekiyor. Kullanıcılar, genelde önce halıyı söküp sonra parke seçme tercihinde bulunuyor. Oysa bu hatalı bir tercih. Parkenizi seçip siparişiniz kargoya verilmeden zemin sökülmemeli. Zira gecikmeler, alanın kullanılamaz olmasına sebep olur. Peki ama bunun dışında karo halı kaplı zemine laminant parke döşeme için nelere dikkat edilmeli? Uzmanların cevaplarını yazıyoruz.

İlk Olarak Dekorasyona Uygun Bir Parke Seçimi Yapın

İç mekanda kullanılan bir karo halı olsa bile bu durumu hiç göz önünde bulundurmayın. Sanki evinize sıfırdan bir parke seçimi yapıyormuşsunuz gibi düşünün. İşiniz daha kolay olacak. Parke seçerken, evin diğer unsurlarını inceleyin ve bir stil belirleyin. Örneğin vintage bir konseptin olduğu evde mi yaşıyorsunuz? Parke de ahşap tonlarına yönelebilirsiniz. Daha önce kullandığınız karo halı ile yeni parkelerinizin aynı olması gibi bir kural yok. Tamamen farklı ve özgün bir parke yaklaşımıyla hareket edebilirsiniz.

Karo Halınızı Zeminden Sökün

Parke siparişinizi Yeşil Parke koleksiyonlarından seçip siparişinizi oluşturduktan sonra, devamındaki adım karo halının sökümü olacaktır. Kargonuz adresinize ulaşmadan evvel bu adımı yaparsanız, ürünler elinize ulaştığında hemen döşeme işlemine geçebiliyorsunuz. Fakat, bu söküm işiyle uğraşmak istemiyorsanız, parkeniz için temin edilen ustadan, bu hizmeti alabilirsiniz. Elbette işlemin ekstra bedele tabi tutulduğunu da belirtelim.

Yeni Laminant Parkelerinizi Uzman Birine Döşetin

Karo halı kaplı zemine laminant parke döşeme konusunda en önemli adımlardan birisi, döşemenin uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Ev ya da ofis içerisinde farklı eşyalar da bulunduğu için, döşeme yapmak biraz zorlaşabiliyor. Uzman kişiler ise bu zorluğu pratik hale dönüştürüyor. Sizler sürece katkıda bulunmak için ortalıktaki mobilyaları kaldırarak geniş bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Böylece parke döşemesi çok daha hızlı tamamlanır. Karo halı siparişlerinizi Yeşil Parke mağazasından yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu malzemenin sökülüp yerine döşeteceğiniz parkeleri de mağazamızdan satın alabilirsiniz. İhtiyaçlarınız için tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret etmek. Keyifli alışverişler dileriz.

 

İlginizi çekebilir: 2023/2024 En Güzel Harmony Parke Modelleri ve Fiyatları