Karo Halı Nedir? 3 Önemli Soru ile Karo Halı Kullanımı

Blog geri dön
karo-hali-nedir

Karo Halı Nedir? 3 Önemli Soru ile Karo Halı Kullanımı

Karo halı, birbirine geçen kare şeklindeki halı parçalarına verilen isimdir. Genel olarak ticari alanlarda kullanılmaktadır. Çünkü bu halı modelleri dayanıklıdır ve kolay temizlenebilir. Aynı zamanda halı üzerindeki kirlenen ya da zarar gören kısım kolaylıkla değiştirilebilir. Böylece çok fazla kullanılan alanlarda çok daha uzun ömürlü dekorasyon malzemeleri kullanılmış olur.

Karo Halı Modelleri

Karo halı modelleri, kalınlığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Aynı zamanda desen ve renklerin de bu çeşitlilikte ayrı bir rolü bulunur. Kullanılacağı alana göre değişiklik gösteren ölçülerin de modellerin belirlenmesinde önemi vardır. 45 x45, 50 x50, 60 x60 gibi farklı ölçülerde üretilmektedir.

Bu ölçülerde farklı halı çeşitleriyle üretilmektedir. Bu halı çeşitleri bukle havlı halı, kesik havlı halı ve kesik ve bukle havlı halı olarak değerlendirilir. Havlı olan kısım en üst tabakadır. Günlük trafik yoğunluğunu taşıyan katman olduğundan dayanıklı ve kir tutmayan bir yapıdadır.

karo-hali-nedir

1 – Karo Halı Özellikleri Nelerdir?

  • Döşenmesi kolaydır.
  • Temizlenmesi kolaydır.
  • Kir ve leke tutmaz.
  • Eskiyen ve ya zarar gören parça kolaylıkla değiştirilebilir.
  • Üstün ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahiptir.
  • Renk ve desen seçenekleri çok fazladır.
  • Antibakteriyel olduğundan sağlıklıdır.
  • Statik elektrik konusunda da yalıtım sağlar.
  • Yangın yönetmeliğine uygun olan bir materyaldir.
  • Konfor ve kalitenin simgesidir.

2 – Karo Halı Kullanım Alanları Nelerdir?

karo-hali-nedir

Karo halı kullanım alanları denildiği zaman aslında pek sınır olmamasına rağmen elbette fabrikaların üretim bölümünde kullanmaya uygun değildir. Ama ofis ve bankalarda, sinema salonları zeminlerinde, kamu kuruluşlarında, otel, tiyatro, fuar ve sergi alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sayede hem akustik hem de ses yalıtımından faydalanılır.

Son dönemde anaokullarında ve mescitlerde de kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bu sayede ısı yalıtımı açısından değerlendirme imkanı bulur. Hem ısıdan tasarruf sağlanır hem de temizliği kolay olduğu için temizleme masrafında azalma olur. Leke tutmadığı ve anti bakteriyel olduğu için bu alanlarda kullanılmaya oldukça uygun hijyenik bir yapıdadır.

Karo halı kullanılacağı alana göre farklılık gösteren türlere sahiptir. Bu konuda size en fazla yardımcı olacak kişi bizim satış danışmanlarımız olacaktır.

3 – Karo Halı Fiyatları Ne Kadardır?

Karo modeller sadece görünümü itibariyle değil aynı zamanda fiyatları konusunda da merak konusu olmaktadır. Müşteriler tarafından satın almadan önce model incelemesi ile birlikte fiyatlar araştırılır. Oldukça doğal olan bu süreçte kişilerin isteği doğrultusunda modele de bağlı kalarak fiyat bilgisi verilmektedir.

Karo Halı Fiyatları Ankara 

Ankara başta olmak üzere İstanbul gibi büyükşehirlerde halı fiyatları konusunda şans yüksektir. Birden fazla satış noktası bulunmasının yanı sıra internet üzerinden de rahatlıkla sipariş verilebilir. İstanbul başta olmak üzere Ankara ve diğer şehirlere sağladığımız satış sistemimiz devam etmektedir.
karo-hali-nedir
Karo Halı Nedir?
Fiyatlar halılarda metrekare başına hesaplanmaktadır. Müşterinin ihtiyacı olan boyuta göre halı ücretleri değişiklik gösterecektir. Bununla birlikte modele bağlı olarak da değişimlerin olabileceğini söylemek mümkündür. Burada müşterilerin bizzat firmamızla iletişime geçerek fiyat teklifi alması daha doğru olacaktır.

Karo Halı Ankara Satış İmkânları

Fiziksel olarak halıları görerek karar vermek daha avantajlı olsa da kalitesine güvendiğiniz bir firmadan rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Yeşil Parke olarak, kaliteden ödün vermeyerek oluşturulan modellerden siz de yararlanabilirsiniz. Kısa sürede internet üzerinden sipariş verebilir ya da yolunuz düşerse bizzat halıları inceleme imkânını elde edebilirsiniz.

a – Ofis Karo Halı Fiyatları Ne Kadar?

Ofis ortamında karo modellerin kullanıldığı sık görülür. Özellikle insan sayısının fazla olması ve bu modellerin hijyenik olması en temel sebeplerden birisidir. Kullanıldığı alanda ekstra uğraş gerektirmeden temizlenebilir. Yalnız diğer alanlarda kullanıldığı alana bağlı olarak daha geniş, büyük çaplı modeller oluşturulur. Fiyat açısından sadece metrekaresi arttığı için fiyat artışı gözükür.

b – İthal Karo Halı Ne Kadar?

İthal karo modeller adından da anlaşıldığı üzere yurt dışından temin edilmiş halıları temsil eder. İthal olmaları kura bağlı olarak fiyat konusunda değişime sebep olacaktır. Günümüzde kurla birlikte aynı zamanda modelin kalitesine bağlı olarak fiyat değişimi meydana gelebilir. Bu şartlarda kişilerin fiyatlandırmalarını model bazında sorarak öğrenmesi daha doğru olacaktır.

karo-hali-nedir

c – 50×50 Karo Halı Fiyatları Ne Kadar?

50×50 boyutunda karo modeller sık tercih edilir. Genel anlamda çoğu yere uyum uyduruyor olması tercih edilmesinde haklı bir sebep yaratır. Fiyat olarak çoğunlukla bu boyutlardaki halılar benzerdir. Tek farklılık ithal olmasına bağlı olarak ücretlendirmeler değişiklik gösterebilir. Bu aşamada kişilerin bizzat model üzerinden sorması daha önemlidir.

Bonus : Ev İçin Karo Halı Kullanılabilir mi?

Oldukça rahat bir şekilde evlerde bahsedilen bu modeller kullanılabilir. Çünkü bu halı modeli tek bir alana uygun olacak şekilde üretilmemiştir. Aksine her birey değerlendirebilsin mantığı vardır. Hijyenik olması, uzun ömürlü olması ve dekorasyona da uyum sağlayabilecek renk skalası sunması ev kullanımı daha rahat hale getirecektir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button