Karo Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler | 6 Püf Noktası

Blog geri dön
karo-hali-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler-4

Karo Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler | 6 Püf Noktası

Karo halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler var. Günümüzün en popüler zemin ürünleri olan halıfleksler, insanların yaşam alanlarını baştan aşağı değiştiriyor. Bu güce kesinlikle sahip. Ama bu değişimin olumlu yönde olması gerekiyor. Aksi halde enerjisi düşük bir zemin kaçınılmaz olacaktır. Peki neler yapılabilir? Hangi renkler daha güzel? Kaliteli karo halı nasıl seçilir? Tek tek her biri için yanıt verdik bu yazımızda.

Karo halı seçimi kolay bir iş değil. Birtakım öncelikler var. Her alanın farklı bir kimliği olduğu için mekana göre önceliklerin belirlenmesi şart. Kimi yerde konfor öne çıkar kimisinde de yüksek dayanıklılık. Elbette hepsine birden sahip olabileceğiniz özellikte modellerde mevcut ama ihtiyaç önceliğine göre seçim yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Bu nedenle de karo halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler bilinmeli. Kısaca maddeleyelim.

Karo halı satın alırken nelere dikkat edilmeli?

 • Mekan ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalı.
 • Ürün kalitesinden emin olunmalı.
 • Dekoratif bir seçim yapılmalı.
 • Fiyat konusunda bütçeleri yormayan ürünler seçilmeli.
 • Uzun kullanım sunacak ürünler satın alınmalı.
karo-hali-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler-1
Karo Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karo Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Ticari alanlarda çok uzun yıllardır karo halı ürünleri kullanılıyor. Fakat 2000’li yıllardan itibaren yaşam alanı dekorasyonunun da vazgeçilmezi haline geldi. Evin her yerinde döşenebilir. Mutfak, banyoda, salonda, çocuk odasında, antrede, koridorda ve yemek odasında kullanılabilir. Çok yaygın kullanım alanı var diye her modelin uygun olacağını düşünmeyin. Seçtiğiniz halıfleks yaşam alanını harika bir yere dönüştürebileceği gibi kötü bir görünümü de tetikleyebilir. Peki ama karo halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler neler? İşte yanıtı…

Karo Halı Seçerken Mekan İhtiyaçlarına Dikkat Edin

Ticari bir mağaza ile ev ortamının ruhu da ihtiyaçları da aynı olmaz. Bir ofis ya da mağazaya her gün yüzlerce birey sert ayakkabıları ile girer. Evlerde ise çıplak ayaklar birkaç kişilik kullanım yaşanır. Buradan da anlaşılacağı üzere öncelikli tercih dayanıklılık olmalı. 2 çeşit halı üretimi var. Polyamid ve polipropilen halılar. Eğer ofis tipi halıfleks istiyorsanız polyamid seçin. 20 yıla kadar kullanım imkanı sunar. Evlerde ise polipropilen güzel bir halıdır. Performanstan çok zarafeti öne çıkarır.

Neden polyamid (PA) karo halı?

 • Ezilmelere karşı yüksek dirençlidir.
 • Lekelenmeme oranı çok yüksektir.
 • Antistatik özelliğe sahip.
 • Antialerjik özelliğe sahip.
 • Yanmazlık oranı hayli iyi seviyede.
 • Montajı kolay gerçekleştirilir.

Neden poliproblen karo halı?

 • Fiyat performansı bütçe dostudur.
 • Ev tipi yaşam alanları için iplikleri rahat kullanım sağlar.
 • Alev almaz özelliği var.
 • Yanmaz özelliği var.
 • Montajı hayli basittir.
karo-hali-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler-2
Karo Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mekanın Dekorasyonuna Uygun Karo Halı Seçin

Sadece dayanıklılık ve performans odaklı bir zemin döşemesi yapılmaz. Bu sebeple karo halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler listemizde dekoratif uyumu da vurguluyoruz. Açık renkli halıfleksler her dönem modadır. Gri, bej ya da beyaz tonlarını seçerseniz her türlü mobilya ile uyum yakalarsınız. Ayrıca odada ferah bir hava yaşanır. Açık renk güneş ışınları güzel dağıtır ve aydınlık bir mekanınız olur.

Hangi renk karo halı seçilmeli?

 • Gri renkte karo halı seçin.
 • Açık gri renk karo alın.
 • Bej tonları güzel bir tercih.
 • Açık mavi renk karo halı zeminde harika durur.
 • Açık sütlü kahve tonlarında karo halıları seçin.

Karo halı seçerken mutlaka nötr renklere ve desenlere yönelin. Bunun sebebi nötr tonların her türlü dekor stiline uyumlu olmasıdır. Desenlerde de çok gözü yoran, çeşitli desenli modellerden uzak durun. Zeminde sadelik aynı zamanda şıklığın da bir göstergesidir.

Yaşam Alanlarına Kaliteli Karo Halılar Tercih Edilmeli

Kaliteli bir karo halı yoğun örgü tekniğiyle üretilir. Bu da onu ağır yapar. Eğer bütçeniz yüksek ise ağır halılara yönelebilirsiniz. Fakat daha makul bir satın almada hafif örgülere de yönelinebilir. Şıklık yönünden pahalısı da uygun fiyatlısı da aynı performansta olur. Evler için durum böyle. Ama ticari alanlar için bu geçerli değil. Burada masraftan kaçınmamanız önemli. En kaliteli ve yoğun örgülü bir duvardan duvara halıya yönelmeniz gerekecek. Çünkü buralarda görünümden ziyade dayanıklılık faktörü değerlidir.

Karo Halı Seçimlerinde Şıklığı Öncelikli Tercihiniz Yapın

Herkes yaşadığı yerin şık ve zarif olmasını ister. Güzel bir dekorasyon o alandaki insanların enerjisini yükseltir. Bu nedenledir ki karo halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler içinde şık görünüm çok önemli. Ticari alanlarda güzel zemin, oradaki çalışanların performansını arttırır. Keza ev içinde de bireylerin enerjisini yükseltir ve huzur seviyesi artar. Her yönüyle diyebiliriz ki kalite kadar görünüme de dikkat edin.

En güzel karo halı modelleri hangileri?

 • Karo halı One First 989 modeli
 • Karo halı One First 878 modeli
 • Karo halı Bellini Line 7782 modeli
 • Karo halı X-Factor 7936 modeli
 • Karo halı Da Vinci 503 modeli
 • Karo halı Da Vinci 551 modeli
 • Karo halı Da Vinci 555 modeli

Yukarıdaki modellerin tamamı Yeşil Parke mağazasında var. Koleksiyondan inceleyebilirsiniz. Fiyatları için de bizi arayıp öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak 100’e yakın karo halı çeşidi var.

karo-hali-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler-3
Karo Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygun Fiyata Karo Halı Almaya Dikkat Edin

Karo halılar çok sevildiği ve çok tercih edildiği için envai çeşit ürün üretiliyor. Hepsi farklı kaliteye sahip. Haliyle fiyatlarının da başka başka olduğunu görürsünüz. Karo halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli hususlardan birisi kesinlikle uygun fiyatlara satın almaktır. Zeminler geniş alanlardan oluşur. Fazla oranda ürün ihtiyacı doğar. Peki en uygun karo halılar ne kadar? Nereden satın alınır? İşte detaylar…

Zengin görünümlü bir halı döşemesi için çok afaki rakamlar ödeyeceksiniz diye bir durum yok. Normalde zaten karo halılar ucuz ürünlerdir. Uygun oldukları için de çok kullanılır. Metrekaresini 75 TL’den başlayan fiyatlar ile alabiliyorsunuz. Bu rakamlar 200 – 300 TL’ye kadar da çıkmaktadır. Nereden alınacağı da aslında kullanıcı yorum ve tavsiyelerine bakıldığında net olarak görülür. Bunun yanıtı Yeşil Parke mağazasıdır. Yerli ve milli üretim duvardan duvara halıları koleksiyonlarımızda en uygun fiyata listeliyoruz.

Karo Halı Seçerken Uzun Süreli Kullanılabilecek Dayanıklılıkta Olmasına Dikkat Edin

Zemin döşeme seçimi, uygun modeli bulmak, bulunan ürünü zemine uygulatmak oldukça zor ve sancılı bir süreç. Bu neden seçilen ürün çok doğru olmalı. Aksi halde 3 – 5 ay sonra sıkılabilir, memnuniyetsizlikte ötürü yeniden bir tadilat sürecini başlatabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse en başta tercihlerinize dikkat edin, uzun yıllar mutlu bir şekilde zemin ürünlerinizi kullanın.

Karo halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı burada sonlandırıyoruz. Dekoratif fikre daha fazla ihtiyacınız var ise 0 (216) 335 34 68 numaramızı ya da 0 (531) 222 58 58 hattımızı arayarak bilgi talep edebilir. Sadece satın almalarınızda değil tüm soru işaretlerinizi gidermede de hizmet sağlıyoruz. Evinize ya da ticari alanınıza en uygun olan karo halı modelini gelin birlikte seçelim. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: En Güzel Mutfak Zemin Kaplama Fikirleri | 8 Harika Malzeme

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button