6 Adımda Karo Halı Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?

Blog geri dön
Karo Halı Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır

6 Adımda Karo Halı Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?

Karo halı yapıştırıcısı nedir, karo halı yapıştırıcısı nasıl kullanılır? Karo halı modeli kullanırken kişiler tarafından merak edilen tüm soruların cevabı Yeşil Parke aracılığıyla sizlere veriliyor!

Karo halılar, alan içerisinde sık sık kullanılan oldukça şık görünümde halılardır. Bu halıların özellikleri diğer halılara nazaran farklıdır. Özel olarak üretildikleri gibi kullanım aşamasında da bazı işlemlerin yapılması gerekir.

Klasik halılar tek parça halinde bulunur ve direkt olarak kullanıma uygundur. Fakat karo halılar, karo halı yapıştırıcıları ile yapıştırılarak bir model elde edilir. Peki karo halı yapıştırıcısı nasıl kullanılır?

İlk defa karo halı kullanımıyla tanışacak olanların aklında karo halı yapıştırıcısı kullanma yöntemleri belirlemektedir. Belirli aşamaları takip ettiğiniz takdirde çok rahat bir şekilde karo halı yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Aynı şekilde firmalardan bu konuda destek de alabilirsiniz.

1- Karo Halı Nedir? Karo Halı Ne ile Yapıştırılır?

Karo halı modelleri, bilinen geleneksel halı modellerinden oldukça farklıdır. Tek bir parça halinde değil kare ya da dikdörtgen olmak üzere birden fazla parça halinde vardır.

Tercih edenler bu parçaları şekline uygun olacak durumda bir araya getirerek bir bütünlük elde eder. Çoğu zaman zemin kaplama olarak ofis ve evlerde tercih edilir.

Halı döşeme konusunda sabitleme yapmak, kalkmasını engellemek adına  özel yapıştırıcıları bulunmaktadır. Bu yapıştırıcılar sayesinde parçalar zemine ve birbirine temas ederek asla ayrılmaz. Peki karo halı yapıştırıcısı nasıl kullanılır?

karo-hali-yapistiricisi-nasil-kullanilir

2- Halı Yapıştırma Tutkalı Ne İşe Yarar?

Halı yapıştırma tutkalı adından da anlaşılacağı üzere halının zemin ile ya da halı altı ile yapışmasını sağlamaktadır. Birbirine yapıştırmak adına özel olarak halılar için üretilmiştir.

Hareket etmeyi, kıvrılmayı engellemek amacıyla halı yapıştırma tutkalı kullanılmaktadır. Özellikle duvardan duvara halı kaplama firmaları tarafından kullanılmaktadır. İnternet üzerinde de satışları bulunmaktadır.

Peki karo halı yapıştırıcısı nasıl kullanılır, neden kullanılır? Kullanım esnasında bazı aşamalardan geçilerek yapılmaktadır. Karo halı yapıştırma normal bir halının sabitlenmesinden farklı olmaktadır. Çünkü parça sayısı fazladır.

Temelde kullanılma sebebi halının zeminden ayrılmasını, oynamasını engellemek içindir. Doğru bir karo halı yapıştırıcısı kullanıldığında istenilen düzeyde sonuçlar elde edilmektedir. Aksi halde halının tekrar hareket etmesi muhtemeldir.

karo-hali-yapistiricisi-nasil-kullanilir

3- Karo Halı Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?

Karo halı yapıştırıcısı elde edildikten sonra karo halı yapıştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Konu hakkında yeterli bilgi sahibi olduğunuzu düşünmüyorsanız, halı firmalarından yardımda alabilirsiniz.

Kimi karo halı firmaları bizzat yapıştırma işlemini üstlenmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin ekstra bir efor harcamasına gerek kalmaz. Sadece desen hakkında karar vermek yeterli olacaktır.

Gelelim karo halı yapıştırıcısı nasıl kullanılır sorusuna, aslında işlemler oldukça basittir. Karo halı parçaları döşenecek alana getirilmelidir. Karo halı parçalarını ayırdıktan sonra ilk önce kapı önündeki ilk karo parçasının kaplayacağı alana tutkal sürülür.

Karo halı yapıştırıcısı sürülen alana ilk karo parçası yerleştirilir. Karo halı tutkalı özelliğine göre sürme işleminden sonra 5-10 dakika beklemek gerekebilir. Şeffaflaşma olduktan sonra karo parçası yerleştirilir. İkinci karo parçası da ilk parçaya sıfır olacak şekilde yan yana koyulur.

Kapı önünde belirli bir alan halledildikten sonra kapının hemen yanındaki paralel duvardan yapıştırma işlemi devam edilir. Karo halı yapıştırıcısı nasıl kullanılır püf noktası nedir diye soracak olursanız odanın sıcaklığı bu konuda belirleyici olacaktır.

Karo halı yapıştırıcıları belirli sıcaklıkta temel özelliğini gösterecektir. Ortamın 15 derece olması gerekir. Ki 15 derece en az olması gereken hava sıcaklığıdır. Aksi halde karo yapıştırıcı yeterli tepkimeye giremez ve halı parçalarının zemine yapışmasını sağlayamaz.

karo-hali-yapistiricisi-nasil-kullanilir
Karo Halı Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?

4- Her Karo Halı Yapıştırıcısı Aynı Şekilde mi Kullanılır?

Karo halı yapıştırıcısı günümüzde farklı markalar çerçevesinde üretilip satışa sunulmaktadır. Hepsinin özelliğinin aynı olduğunu söylemek doğru olmayacaktır.

Temin edilen karo halı tutkalı daha farklı kullanım özelliğine sahip olabilmektedir. Kimi tutkallarda direkt yapıştırma özelliği bulunurken kiminde bekleme süresi olabilmektedir.

Bu yüzden karo halı yapıştırıcısı nasıl kullanılır hepsinde aynı sonucu alabilir miyim sorusu kesin olarak yanıtlanacaktır. Temin edilen karo halı tutkalı diğerlerinden farklı olup istenen sonuçları vermeyebilir.

Karo halı satan firmalar ile iletişime geçerek konu hakkında bilgi almak gerekebilir. Firmaların varsa karı halı kaplama hizmetinden de yararlanılabilir.

5- Halı Yapıştırıcısı Nasıl Temizlenir?

Karo halı yapıştırıcısı nasıl kullanılır sorusu kadar en az halı yapıştırıcısı nasıl temizlenir konusunda araştırmalar bulunmaktadır. Karo halı tutkalları genelde çok güçlü yapıştırıcılar olduğundan temizlenmesi zor olabilmektedir.

Karo halıların kullanım ömrü tamamlandıktan sonra ya da dekorasyon değişimi sırasında zeminden kaldırıldığında kişiler için sorun olabilmektedir. Çünkü zeminde karo halı yapıştırıcısı izleri kalabilmektedir.

Alanında hizmet veren karo halı firmaları temizlik konusunda bazı tüyolar verebilmektedir. Ancak çoğu zaman internet üzerinde de bu temizliği kolaylaştıracak ürünler bulunmaktadır.

İnternette araştırma yaparak karo halı yapıştırıcısı temizleyici kimyasallar bulabilirsiniz. Bu temizlik malzemeleri ile pratik şekilde temizleyebilirsiniz.

karo-hali-yapistiricisi-nasil-kullanilir

Karo Halı Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır| Karo Halı Yapıştırma Tutkalı Nasıl Seçilmeli?

İlk aşamada karo halı yapıştırıcı nasıl kullanılır sorusu sorulur. Daha sonra ise önemli bir diğer aşama tutkal seçimine gelmektedir.

Günümüzde birden fazla markaya ait karo halı yapıştırıcısı görebilirsiniz. Fakat tamamı kaliteli değildir ve isteğinize hizmet etmez. Öncelikle yapıştırıcının bilinen bir markadan olması gerekir.

Özel içeriği, kıvamı sayesinde tutuş gücü de artacaktır. Doğru markaya ise Yeşil Parke aracılığıyla uygun fiyatlarla erişebilirsiniz.

6- Karo Halı Yapıştırıcısı Fiyatları Ne Kadar?

Birden fazla markaya ait karo halı tutkalı bulunduğundan fiyatları da kendi arasında değişiklik gösterir. Boyutuna bağlı olarak karo halı yapıştırıcı fiyatları da farklılaşır.

Yeşil Parke aracılığıyla karo halı tutkalı hakkında bilgi alabilir, kısa sürede online olarak satın alabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button