Karo Halı Zemin Kaplama Modelleri

Blog geri dön

Karo Halı Zemin Kaplama Modelleri

İç içe geçebilen parçaların birleşimi ile oluşan halı sistemine karo halı denir. Genellikle büyük alanlarda ticari merkezlerde kullanılan karo halılar zemin kaplamanın en çok tercih edilen ürünüdür. Özellikle kaliteli, şık ve tarz görünümünün yanı sıra oldukça kolay kullanımı vardır. Karo halı kaplama ile kullanılan alanlar daha estetik ve tarz durur. Ayrıca hijyenik yapısı ile oldukça kullanışlıdır. Bu halı uygulamaları uygulanacak yüzeye göre farklılık gösterir. Bu sebeple kaplaması özen ister. Karo halının avantajlarından biriside kaplanmış zeminden istenilen zaman sökülebilmesidir. İstenildiği zaman parçaları da ayrı ayrı sökülüp başka yere taşınabilir. Karo halı zemin kaplama çeşitleri arasında düz polyproplene karo halı, desenli polyproplene karo halı, polyamid karo halı bulunmaktadır.

Düz ve desenli Polyproplene karo halılar içerik olarak aynı maddeden üretilmiş sadece biri düz birisi desenlidir. Polyproplene hafif, nem almayan, kir ve leke tutmayan yapıda olan bir üründür.

Polyamid karo halı ise, naylon olarak da bilinen bir üründür. Dayanıklı, leke ve kir tutmayan, gergin bir yapıya sahip bir halıdır.

Karo halı ile ofis, banka, büro, havaalanı, kamu kurum kuruluşları, kongre ve tiyatro salonları, oteller, sinema salonları, fuar alanları mağazalar ve restoranlar gibi birçok alanda zemin kaplaması yapılabilir.

KARO HALI ÖZELLİKLERİ

Karo halıların zemin kaplama ve diğer alanlarda kullanımı ile ilgili birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların çoğu birden fazla özelliğinin olmasına bağlıdır.  Karo halılar;

Ses yalıtımı yapar. Özellikle sesin çok yüksek ve gürültülü olduğu alanlarda sesi emerek yalıtım sağlar.

Alev almazlar. Belirli bir ısıya kadar dayanan karo halı kolay kolay yanmaz ve alev almaz. Bu özelliği ile güvenli ve rahat bir kullanımı vardır.

Temiz ve hijyen sağlayan bir halıdır. Kir ve leke tutmayan, hijyenik yapısı olan, nemi tutmayan ve rutubet yapmayan bir yapısı vardır.

Antistatik

Bu özelliği ile insan vücudundaki elektriği emerek topraklama yapar. Herhangi bir nedenden dolayı ortamda oluşan elektriği insan vücuduna aktarmaz.

Sitemiz www.yesilparke.com adresinden karo halı fiyatları ile ilgili bilgi alabilir her türlü desende fiyatta karo halı bulabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?