Kaygan Zeminlere Kıvırcık Paspas ile Müdahale Edin

Blog geri dön
kivircik-paspas

Kaygan Zeminlere Kıvırcık Paspas ile Müdahale Edin

Kaygan zeminler çoğu zaman herkesin korktuğu ve tehlikeli sonuçlar doğurabilecek derecede sıkıntılı zeminlerdir. Kaplanmaya imkân vermeyen ya da zaten kaygan bir malzeme ile kaplanmış olan alanlarda kayganlığı en aza indirmek amacı ile kıvırcık paspas kullanılır. Kolay temizlenebilen ve bakımı kolay olan bu ürün zemindeki kayma riskini azalttığı gibi aynı zamanda dekoratif amaçlı da kullanılabiliyor. Bu Paspaslar PVC isimli sentetik bir maddeden üretilmiştir. Bunun yanı sıra kullanımı uzun süre ve aşınmaya karşı mukavemeti de yüksek bir üründür.

Kıvırcık paspaslar günümüzde çok sık karşılaştığımız paspas çeşitleridir. Özellikle diğer paspas türlerinin dayanıklı olmamasına alternatif olarak üretilen bu paspas çeşidi her türlü alanda gerektiği zaman kullanılabilir. Dış mekân ve bahçe tasarımının yanı sıra kapı girişlerine de kullanılan bu paspasın çok farklı özellikleri bulunmaktadır.

Kıvırcık Paspasın Özellikleri

 • En çok kullanıldığı alanlardan olan kaygan ve eğimli zeminlerde kayma riskini azaltır.
 • Altı kayan ayakkabıyı sert bir şekilde tutar.
 • Bahçe ve dekorasyon alanında sıkça kullanılır.
 • İç mekân ve dış mekân fark etmeksizin kullanılabilir.
 • Ayakkabılarda bulunan çamur ve tozu üzerine basıldığında temizler.
 • Tozu ve kiri tutarak en alt katmanına iletir. Bu sayede uzun süreli temiz bir görünüm sağlar.
 • Kolay temizlenebilir.
 • Süpürülebilir ve yıkanabilir.
 • Yanmayan ve geç tutuşan bir özelliği ile yangın riskini azaltır.
 • Farklı renkleri ve boyutlarını bulmak mümkündür.
 • Zemini aşınma ve yıpranmaya karşı maksimum düzeyde korur.
 • Yıkandığı zaman suyu en alt kısma iletir ve bu sayede çabuk kurur.
 • Koşu ve yürüyüş yollarında da kullanılan bu paspaslar yumuşak dokusu ile sakatlanma riskini azaltır.

Kıvırcık Paspas Nerelerde Kullanılır?

Kıvırcık Paspas

Sert PVC malzemeden üretilen kıvırcık paspaslar özellikle kapı önleri ve girişlerde çok sık rastlanan bir üründür. Bunun yanı sıra havuz kenarlarına set olarak çekilen bu paspas türü havuza girenlerin ayaklarındaki tozu ve kiri tutarken havuzdan çıkanların da ayaklarının kaymasını önler. Bahçe tasarımlarında dekorasyona yardımcı olur. Otel lobilerinde ve girişlerinde kullanılır. Banka, ofis ve iş yerlerinde kullanılır. Oyun parkı ve alanlarında kaymaz özelliği nedeni ile çok sık kullanılır. Kaygan zeminlerde ve eğimi olan alanlarda sakatlanma riskini azaltmak için kullanılır.

Temiz, hoş ve güzel bir görüntü sunan bu paspaslar farklı renk ve boyut seçenekleri ile kullanıcıya pek çok imkân sunar. Dekorasyona yardımcı olan bu paspaslar özellikle şık durması ve kalitesi nedeni ile tercih edilmektedir. Kıvırcık paspas iç mekânlarda kullanılmamakla birlikte genel olarak hijyen açısından dışarıdan gelecek mikrop, tozu ve kiri tutmak amacı ile kullanılmaktadır. Toplu giriş çıkışları olan mekânlarda AVM, Banka ve Cami kapı önlerinde kullanılır.

Kıvırcık paspas Avantajları Nelerdir?

Kıvırcık paspas, kullanım rahatlığı ile pek çok avantajı olan bir üründür. Bunun yanı sıra PVC maddesinden üretilmiş olması ve sentetik olması da bu paspası sağlıksız bir ürün haline getirmez. Özellikle kanserojen madde içermemesi bir avantajıdır. Çoğu ayakaltı paspasına göre daha hijyenik olan bu paspas, tozu ve kiri mikroplar ile birlikte üzerinde tutarak alt kısmına iletir. Bu sayede dış mekândan içeriye girerken herhangi bir risk konusu söz olmaz. Çocukların oyun alanlarına girerken konulması içeriye toz partikülü taşınmasını engeller. Rahat kullanımı konforlu bir deneyim sunar. Bunun yanı sıra hiçbir kimyasala gerek duymadan sadece su ile temizlenmesi de büyük bir avantajdır. Zeminde yapılmış olan zemin kaplamasını da koruyarak aşınmasını önlemeye yardımcı olur. Kalın yapısı ile dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu sayede yapılarda trafiğin en yoğun olduğu giriş kısımlarındaki zemin aşınmalarının en aza indirgenmesinde en büyük etkenlerden biridir.

Kıvırcık Paspas Fiyatları Nelerdir?

Kıvırcık Paspas 1.Kalite 14mm Fiyatları ve Özellikleri

Kıvırcık paspaslar her renk ve boyutta bulunabilen şık ve dekorasyonu tamamlayıcı bir etki gösteren tasarımdır. Kullanıldığı alana göre rengi ve boyutu değişen bu paspas çeşitlerinin fiyatları da bu ölçüde değişmektedir. Hav yüksekliği, kalınlığı, rengi ve boyutu bu paspasın fiyatını değiştirmekle birlikte kıvırcık paspas çeşitleri genel itibarı ile uygun fiyatlı ve bütçe dostu olan ürünlerdir. Rahat ve konforlu bir deneyim için dış mekânı içeriye temiz bir şekilde bağlayan kıvırcık paspas modellerinin en seçkin çeşitlerini Yeşil Parke firmasından uygun fiyata ve çok farklı seçenekler ile bulabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button