Kendi Tarzını Kendisi Oluşturan Duvardan Duvara Halılar ile Salon Tasarımı

Blog geri dön
duvardan duvara halı

Kendi Tarzını Kendisi Oluşturan Duvardan Duvara Halılar ile Salon Tasarımı

Belli bir tarzı olan ve kendi konforundan feragat etmeyen insanların isteyeceği türden bir halı olan duvardan duvara halılar hem rahatlığı hem de şıklığı ile popülaritesini korumaya devam ediyor. Son yıllarda çok kullanılan ve rağbet gören duvardan duvara halı modelleri ile sizlerde salonlarınızda ve oturma odalarınızda şıklık ve estetikliği aynı anda yakalayabilirsiniz.

Doğru duvardan duvara halı seçimi ile yaşam alanları eskisinden ferah ve konforlu hale gelecektir. Geniş ailelerin özellikle tercih ettiği duvardan duvara halı modelleri kendi tarzını yansıtan estetik görünümü ile dekorasyona yardımcı olan bir zemin kaplama malzemesidir. Duvardan duvara halılar,  çok uzun yıllardır dünya genelinde ve ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle yaşam alanlarında kullanımı mümkün olan bu halı çeşitleri pek çok kişinin favorisi olarak odalarda yer almaktadır.

Kullanım alanının genişliği nedeni ile kullanıcı kitlesi de artan duvardan duvara halı modelleri, insan yaşam alanlarının hepsine uyarlanabilir. Pek çok alanda kullanılan bu halı hem modern hem kaliteli hem de konforlu kullanımı bir arada sunmaktadır. Duvardan duvara halı çeşitlerinin tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise hijyen açısında çok güvenilir olmasıdır. Özellikle kir, toz ve bakteriyi üzerinde barındırmayan bu halı çeşitleri kolay temizlenebilir olması ile de tercih ediliyor. Anti statik özelliği ile elektriklenmeyi de önleyen duvardan duvara halılar, kolay şekilde döşenebilir ve çıkarılabilir.

Dekorasyona Göre Duvardan Duvara Halı Önerileri

hermes 03 gorsel yy

Yaşam alanları genel olarak hoş ve şık görüntüye sahip olunmak istenen yerlerdir. Tüm gün dışarı da okulda ya da işte zaman geçirdikten sonra eve gelince rahat ve sıcak bir ortamda olmanın hayalini herkes kurmaktadır. Konforlu salonlardan modern ve rahat salonlara kadar pek çok açıdan farklı dekore edilmiş çok farklı yaşam alanı bulunmaktadır. Bunların tek ortak noktası ise zemin döşemesinin şık ve rahat kullanılabilir olmasıdır. Zemin döşemeleri arasında en çok tercih edilen duvardan duvara halılar, özellikle salonlarda kullanılan bir halı çeşididir. Bu halı modelleri odanın boyutundan genişliğine mobilyaların çeşidine ve duvar boyasına kadar pek çok farklı etken ile birleşerek dekorasyonu tamamlamaktadır.

Duvardan duvara Halıların Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Salon dekorasyonun da ise duvardan duvara halı seçimi çok önemlidir. Duvardan duvara halılar, bir ortama girildiğinde ilk göze çarpan dekorasyon parçasıdır. Özellikle hoş ve şık dekore edilmiş salonlarda en büyük övgüyü duvardan duvara halı toplamaktadır.

  • Salonlarda tercih edilen duvardan duvara halı modelleri seçinde ilk dikkat edilecek unsur odanın boyutudur. Zemin genişliği ya da darlığı seçilmiş olan duvardan duvara halı modeli ile çok ilişkilidir. Örnek verecek olursak geniş bir alanda doğru bir duvardan duvara halı seçimi ile alanın genişliğini doğru yönetebilir ve ortama daha farklı bir hava katabilirsiniz. Öte taraftan dar bir alana sahip ortamda doğru duvardan duvara halı seçimi alanı daha geniş ve ferah göstererek odanın dar oluşunu bir avantaja çevirecektir.
  • Diğer bir unsur ise duvar boyası ya da duvar kâğıdıdır. Duvar ile birleşecek olan duvardan duvara halıları seçerken duvarın rengine ve duvar kâğıdının desenine dikkat edilmelidir. Birbirinin aynı renk olan duvarlar ve halı döşemesi, odayı boğucu ve düz gösterir. Duvardan duvara halı seçiminde duvardaki renk ve desenin de zeminle uyumu oldukça önemli bir dekorasyon kriteridir.
  • Diğer bir kriter ise mobilya ve diğer dekorasyon parçalarının zeminle uyumunu yakalayabilmektir. Mobilya ve diğer dekorasyon parçalarında duvardan duvara halıların seçiminde önemli bir yer kaplasa bile duvarlar kadar etkili değildir. Ancak yine de dekorasyon trendini ortaya çıkarmak adına yine de günün modasına uygun seçimler yapılmalıdır.

Duvardan Duvara Halı Kullanmanın Avantajları

Duvardan duvara halıları kullananların çoğu şıklık ve konforu aynı anda dile getirmektedir. Mobilyalara ve ayak trafiğine karşı dayanıklı olan bu zemin kaplama malzemesi uzun yıllar boyunca her türlü mukavemete dayanıklıdır. Aynı zamanda değiştirmesi kolay olan bu halı çeşidini istediğiniz zaman farklı bir alana taşıyabilirsiniz. Kolay temizliği ve hijyeni de ekstra avantaj sunan bu halılar şık ve modern alanların vazgeçilmez birer parçası olmuşlardır.

Yeşil Parke mağazaları ve internet sitesi üzerinden satın alacağınız duvardan duvara halıların modern çeşitleri ile hem kaliteyi hem de uygun fiyatı aynı anda yakalamış olacaksınız.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button