Genel

En Çok Satan Koridor Halısı Modelleri ve Fiyatları | 2024

koridor-halisi-1

Yaşam alanı dekorasyonunda göz ardı edilse de koridor halısı bütünün en önemli parçalarından biridir. Nitekim evde en sık kullanılan ve bir o kadar da geniş yer kaplayan alanıdır. Böylesine bir hataya düşmemek için 2024 yılının trend halılarını tercih ederek alana renk katabilirsiniz. “Evimin her yeri şık olsun” diyenlere bu yazı rehber olacak.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Kesme yolluk olarak da bilinen bu halılar, koridorda ve antre kısımlarında değerlendiriliyor. Her mimari projede alan uzunluğu, genişliği ve şekli farklı olduğundan, özel ölçüler ile kestirilir. Renk ya da doku konusunda sınırsız seçenek var. Dileyen Vintage, isteyen modern tutkusunu bu ürünler ile zemine aktarabiliyor.

Koridor genelde üvey evlat muamelesi görür. Oysa buralar en az salon, oturma odası ya da mutfak kadar önemlidir. Çünkü dar ve uzun yapıdaki koridorlar, evin diğer alanlarının aksine güneş ışığı almaz. Kör noktadır. Bu sebeple ürün seçiminde ekstra özen ve odak gerektiriyor. Kötü ürün görsel açıdan sizi rahatsız edeceği gibi kullanım ömrü de ne yazık ki kısa olacaktır.

Yeşil Parke, tüm İstanbul’un çok yakınen bildiği bir zemin dekorasyon markasıdır. Kesme yolluk koleksiyonumuzla da kentin koridor ve antrelerine zarafeti taşıyoruz. Ürünün en iyisi en makul fiyattan size ulaştırılıyor.

Antre ve koridorlara halı seçerken bazı hususlara dikkat ediniz. Biz de bunlara değineceğiz. Ayrıca makalenin devamında şu soruları da yanıtlayacağız: Koridor halısı nedir? Ne işe yarar? Antreye hangi halı modelleri gider? Koridor halısı ölçüleri ve rengi nasıl olmalı? Fiyatları 2024 yılında ne kadardan başlıyor? Keyifli okumalar dileriz.

Evlerde Kullanılan Koridor Halısı Nedir?

Halı, insan yaşamının tarih arenasındaki çok köklü malzemelerinden biridir. Kökleri Anadolu Selçuk dönemine kadar dayanır. Dünyada ilk kullanılan halılarda orta Asya Türklerinin imzası bulunur. Bilinen en eski halı ise Milattan Önce 6-5 yüzyıla dayanıyor ve günümüzde Leningrad Müzesinde sergileniyor.

İnsan yaşamında halının yeri her zaman ayrı olmuştur. Zeminden gelen soğuğu kesmek, konforu arttırmak ve görsel estetiği sağlamak için bu ürünler kullanılır. Fakat mimarinin gelişmesi, toplumsal yaşamın farklılaşması ve artan ihtiyaçlar neticesinde halı kullanımında da çeşitlilikler görüldü. Günümüzde klasik ev halısı en çok kullanılan ürünken, duvardan duvara ya da kilim modelleri de revaçtadır.

Wikipedia: Halı Tarihçesi

Evin dar uzun koridorlarında ya da giriş antre kısmında yere serilen, bulunduğu alanın ölçüsüne uygun şekilde kestirilen, orta hav kalınlığında ve farklı desende üretilen halı tipine koridor halısı denir. Klasik ev halısından farkı ölçüsüdür. Bazı modellerinde uç püsküllerinin olmayışı da bir fark olarak yansıtılır. Dokuma ya da fabrikasyon çeşitleri var. En pahalı türü dokuma olanıdır.

2024 Yılının En Çok Satan Koridor Halısı Modellerini Keşfedin!

Eve halı seçerken duvar rengi, mobilyalar ile uyumluluk, süpürgelik detayı, tablolar gibi onlarca unsura göre karar verilir. Koridorlarda ise dikkat odağı daha sınırlıdır. Zemindeki malzeme, süpürgelik tonu ve duvar boya rengi baz alınarak koridor halısı modellerinden seçim yapılabilir. Koyu tonda bir koridor, bir de güneş ışığı almayınca daha karanlık görüneceğinden, açık tonda halı seçimleri 2024 trendlerinde de görülmektedir.

Koridor zemin dekorasyonunda altın kurallardan biri şudur: evde kedi ya da köpek var ise leke tutmayan koyu tonda halı seçilmeli. Evcil hayvanlar tüylü zemin üzerinde vakit geçirmeyi çok sever. Buralarda da leke yapmaları kaçınılmaz. Koyu ton lekeyi gizleyeceğinden size sık sık temizlik sorunsalı çıkarmaz.

En güzel koridor halısı modelini keşfetmek için 500’den fazla ürünün bir araya geldiği 2024 koleksiyonumuz yayınlandı. Koleksiyonda dayanıklılık ve kalite  ön planda tutuldu. Yanında da görsel ihtişam ve estetik görünüm en üst seviyeye taşında. Bugün Türkiye’nin hangi bölgesinde olursanız olun “hangi koridor halısı satın alsam” diyorsanız, şu önerilerimize kulak verin…

2024 koridor halısı trendlerindeki popüler ürünler şunlar:

  • As 002 Mavi
  • As 013 Mürdüm
  • Level Vizon
  • Lidya Gri
  • Lotto Bordo
  • Protokol 2004 Pudra
  • Protokol 2005 Vizon
  • Kelebek Krem

Koridor ve antre halısı, farklı malzemeden üretilirken, popüler olan çeşitleri şunlardır: pamuk, akrilik, bambu. Her birinin kendi içinde bir hikayesi, tarzı ve şıklığı var. Önemli olan içe en sinen ve bütçeye uygun ürünü almak. İşte dekorasyonda memnuniyetin kaynağı budur.

En Popüler Koridor Halı Renkleri

Koridor zemininde renk seçimi ev hanımları için hassas bir nokta. Çünkü bu alanlar evin dışarıya ve odalara açılan, böylece en çok üzerinde yürünen yerleridir. Hal böyle olunca kirlenme, evin diğer kısımlarına göre daha yüksek olabilir. Buradan anlıyoruz ki koridor halısında renk seçimi yaparken kirlenme faktörünü göz önünde bulundurmalıyız. Yani aşırı açın renklerden ziyade kırık tonlar idealdir.

Dikkat! Bazı evlerin koridorları çok uzun var dar bir mimari özellikte tasarlanıyor. Haliyle güneş almayınca ortam karanlık oluyor. Böyle bir durumda koyu renk seçmek alanı daha da karartmak demek. Tavsiyemiz krem, ekru, mürdüm, vizon ya da pudra renkli halı modellerini seçmeniz.

Güncel Koridor Halısı Fiyatları 2024 Yılında Zamlandı!

Ev dekorasyonunda maliyetten kısamayacağınız bazı kısımlar var ki bunlardan biri de antre koridorlardır. Şüphesiz eve gelen misafirlerin ilk gözüne temas eden yer burasıdır. İlk intiba geneli etkiler. Koridora halı kestirmeden önce bir maliyet analizi yapmak isteyebilirsiniz. Sektörde 1 metre birimiyle fiyatlandırma yapıldığı gibi, kalıp ölçülerle yani 140×200 santim gibi kesimle de rakam verilebiliyor.

Sektörün koridor halısı fiyatları 2024 listesi incelenirse, çok başka başka rakamlar görülecek. Çünkü halının kalitesi, ölçüsü, dokusu ve alınan yer gibi onlarca parametre etiket fiyatlarını tayin ediyor. Standart bir koridor için ideal halı maliyeti 1,000 TL ile 2,500 TL arası olacaktır.

Her yıl Ocak 1 tarihi itibariyle ülkede hemen her ürün zam uygulamasına maruz kalır. Halı sektörü de bunlar dahilindedir ancak Yeşil Parke, elinden geldiğince eski fiyatlar ile ekonomik satışlar yapmaya devam eder. Kampanyalarımız sayesinde bütçeler nefes alıyor. 2024 yılında da koridor halısı fiyatlarımız müşterilerimizden taktir toplayacak seviyededir.

Ümraniye’de Koridor Halısı Satın Alınacak Mağazayı Keşfedin

Yeşil Parke bir Ümraniye halıcısıdır. Her tür ve tarz model mağazamızda çeşitleriyle size sunulur. Bölgede yerinde sunum ve adrese hızlı teslim gibi seçenekler var. Aynı zamanda tüm Türkiye’ye kargo gönderimlerimiz bulunur. Aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

ADRES: Atatürk mah. Çavuşbaşı cad. No:37 Ümraniye / İSTANBUL

TELEFON: 0 (216) 335 34 68 – 0 (531) 222 58 58

Online Koridor Halısı Satın Al

2024 yılının en güzel koridor halısı modellerine nereden bakacağınızı açıklıyoruz: Yeşil Parke online mağazası. Özenle hazırlanan hızlı ve güvenilir sitemizde tüm ürünlerimizin resimlerini inceleyebilir, özelliklerini analiz edebilirsiniz. Telefonla da fiyat teklifi veriyor ve satın almayı gerçekleştiriyoruz.

Koridor Halısı Hakkında Sık Sorula Soruları Yanıtlıyoruz

a)     Koridor halıları nereden alınır?

Türkiye’nin hangi köşesinde olursanız olun koridor halısı mağazamızdan satın alınır. Ekonomik fiyatlarımıza bir de kaliteli ürün dahil olunca şüphesiz en iyi seçeneği 2024’te de oluşturmaya devam ediyoruz.

b)     1 metre koridor halı modeli kaç TL’den başlar?

Fiyatlar değişken ve telefondan net teklif alabilirsiniz. Uygun rakamları bizden bulacağınıza dair hiç şüpheniz olmasın.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

c)      Koridordaki halının ölçüsü nasıl olmalı?

En popüler koridor ve antre halısı ölçüsü 120×180, 133×190, 140×200 olarak gösterilir.